Skip to content

Zinamax për aknet – Vlerësime, çmimi, avantazhet/disvantazhet, efektet, përbërja

Për shkak të çrregullimeve hormonale, çekuililibrit të trupit dhe predispozitës gjenetike, shfaqen sëmundje të shumta të lëkurës. Ndër të tjera, më të zakonshmet janë aknet, folliculitis dhe çrregullimet e gjëndrave sebaceous. Zinamax janë pilulat e akneve që heqin shkakun e akneve dhe eliminojnë efektet e saj. A është kjo me të vërtetë kështu? Le të kontrollojë se cilat janë efektet e përdorimit të këtij produkti, çfarë përbëhet dhe cilat janë opinionet në lidhje me këtë shtesë.

Zinamax - tableta për akne

Zinamax – Efektet e përdorimit. Çfarë është dhe si funksionon?

Zinamax është një shtesë dietike që mbështet gjendjen e lëkurës së fytyrës nga një efekt i fortë antioksidues. Shumë efektive në luftën kundër sëmundjeve të tilla si acne vulgaris. Ajo ka një efekt anti-inflamator dhe kufizon sasinë e sebumit të sekretuar nga gjëndrat sebaceous. Përbërja e suplementit ka veti që ndihmojnë në pastrimin e thellë të lëkurës, zvogëlimin e ekzmës, si dhe lehtësimin e çdo inflamacioni. Përdorimi i rregullt lejon një përmirësim shumë të qartë të gjendjes së lëkurës dhe përshpejton shërimin e vragave të akneve.

zinamax

A është Zinamax i sigurt? Efektet anësore

Ky produkt është i dobishëm për njerëzit që vuajnë nga forma të moderuara deri të rënda të akneve. Është e sigurt të aplikohet në lëkurë të ndjeshme, sepse nuk përmban kimikate të dëmshme ose përbërës aktivë që mund të irritojnë më tej lëkurën ose të përkeqësojnë gjendjen e saj me kalimin e kohës. Përbërja e tabletave Zinamax përmban vetëm përbërës natyralë dhe nuk shkakton asnjë efekt anësor.

Contraindications: Mos përdorni në fëmijët, gratë shtatzëna dhe lactating.

Si t’i përdorim tabletat Zinamax – dozimi

Përdorimi i suplementit Zinamax është një aktivitet shumë i thjeshtë. Mjafton të konsumohen 2 kapsula çdo ditë, mundësisht 1 kapsulë në mëngjes dhe 1 në mbrëmje. Është e rëndësishme të pish shumë ujë. Prodhuesi rekomandon marrjen e tabletave menjëherë pas një vakti, pasi kjo mund të ndihmojë në absorbimin më të mirë të përbërësve. Për të arritur rezultatet më të mira të mundshme, Zinamax duhet të merret sistematikisht. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar për konsumim.

Përbërja zinamax – çfarë përbërës përmban suplementi?

Zinamax - suplement diteta për akne

Zinamax është një suplement ushqimor i projektuar për të eliminuar lezionet e akneve, i cili është përgatitur nga përbërësit aktivë natyralë, vitaminat dhe mineralet si:

Lactoferrin – një proteinë që ka veti antibakteriale dhe antivirale. Ajo kryen shumë funksione në trup, m.in ndihmon në luftimin e baktereve dhe viruseve, forcon funksionet imunitare, riparon dëmtimin e indeve dhe mbështet funksionimin e duhur të sistemit tretës.

Ekstrakti i lules së violetës tringjyrëshe [5% flavone] – Avantazhi kryesor i ekstraktit të lules violet tringjyrëshe është se ndihmon në zvogëlimin e inflamacionit dhe të skuqjes së lëkurës. Kjo mund të ndihmojë për të luftuar aknet, sidomos ato që shkaktohen nga inflamacioni. Gjithashtu ndihmon në ruajtjen e pastërtisë së lëkurës duke hequr papastërtitë nga poret e lëkurës dhe duke zvogëluar çdo papërsosmëri

Ekstrakti i rozepit – Përdoret për vetitë e saj anti-inflamuese, antioksiduese dhe për ndriçimin e lëkurës. Përveç kësaj, ajo mbështet shërimin e plagëve, intensifikon prodhimin e kolazheve dhe gjithashtu redukton sasinë e puçrrave

Ekstrakti i gjethes së hithrës [4% polifenolë] – Shpesh përdoret për të lehtësuar simptomat e ekzmës dhe psoriasis. Nettle gjithashtu mund të përdoret për të trajtuar acne për shkak të vetive të saj antibakterial. Ajo redukton në mënyrë efektive sekretimin e sebumit, përmirëson metabolizmin dhe pastron trupin nga toksinat e dëmshme.

Një përzierje e tocotrienols / tocopherols nga vaj Guinea – EVNolMax™, duke përfshirë: një përzierje e tocotrienols, squalene perime, kompleksi phytosterol – Definitivisht zvogëlon sasinë e puçrrave dhe zvogëlon sekretimin e sebum. Falë vetive të saj, përmirëson pamjen dhe shëndetin e lëkurës, si dhe kujdeset për gjendjen e duhur të hidratimit të saj.

Ekstrakti aziatik i gjetheve pennywort [8% triterpenes] – Centellin® – është përgjegjës për sintezën e kolagjenit. Ajo gjithashtu ka një efekt antioksidues dhe përshpejton shërimin e plagëve.

Ekstrakti i frutave të piperit të zi [95% piperine] – BioPerine® – Detyra kryesore është të pastrojë mirë lëkurën. Përveç kësaj, ajo mbështet sistemin imunitar dhe rregullon punën e aparatit tretës. Është një përbërës i rëndësishëm sepse mbështet përthithjen e përbërësve të tjerë, falë të cilit janë patjetër më të efektshëm dhe më efektivë.

Vitamina A – mbështet funksionin imunitar dhe riprodhimin e qelizave të lëkurës. Gjithashtu luan një rol të rëndësishëm në rritjen e qelizave, shëndetin e lëkurës dhe riparimin e indeve.

Vitamina E – Mbron trupin nga stresi oksidativ, duke parandaluar shkatërrimin e membranave qelizore nga radikalet e lira. Kjo mund të ndihmojë në reduktimin e inflamacionit të shkaktuar nga aknet, duke mbështetur zëvendësimin e qelizave të shëndetshme të lëkurës, duke rezultuar në një reduktim të kokave të zeza dhe blackheads të bardha dhe një reduktim të skuqjes dhe ndjeshmërisë në fytyrë.

Vitamina B6 – ndihmon në shndërrimin e ushqimit në energji dhe mbajtjen e funksioneve normale nervore në trup. Ajo e mban lëkurën në gjendjen e duhur dhe mbron qelizat nga dëmtimet e shkaktuara nga radikalet e lira. Përveç kësaj, rregullon aktivitetin hormonal.

Zinku – Zinku është një mineral thelbësor që është i nevojshëm për funksionimin e sistemit tonë imunitar. Zinku luan gjithashtu një rol të rëndësishëm në rritjen dhe zhvillimin e qelizave, shërimin e plagëve dhe riprodhimin. Forcon sistemin imunitar.   

Selenium – Selenium SeLECT® – Selenium, ashtu si mineralet e tjera, ndërvepron me lëndë të tjera ushqyese në trup dhe nevojitet për të rregulluar sistemin imunitar.

Zinamax shqyrtimet – çfarë thonë konsumatorët?

Kam rreth 3 muaj që përdor Zinamaxin dhe aknet më janë pakësuar. Nuk ka acarime dhe nuk vura re ndonjë dëmtim të ri të lëkurës, por një problem i ri filloi të shfaqej. Fytyra ime është e thatë. Mjeku im tha se është mjaft e zakonshme për llojin tim të lëkurës dhe më rekomandon të provoj suplemente dietike që kanë veti hidratuese. E ka provuar ndonjëri nga ju këtë lloj gjëje? A mund të më rekomandoni diçka?
Mastia
Tashmë pas muajit të dytë të përdorimit, gjendja e lëkurës u përmirësua ndjeshëm. Si aknet, ashtu edhe inflamimi i lëkurës janë zhdukur plotësisht. Më duhet të them se nuk prisja efekte të tilla pozitive. Si një kapsulë e zakonshme, e vogël, dhe mund të bëjë kaq shumë.
Lorka33

Zinamax Price – Ku të blesh?

Suplementi ushqimor Zinamax blihet më së miri në faqen zyrtare të prodhuesit. Falë kësaj, mund të jemi të sigurt se po blejmë produktin origjinal, jo vetëm një zëvendësim. Gjithnjë e më shpesh dëgjojmë për mashtrime online, kështu që ia vlen të jemi të kujdesshëm dhe të bëjmë blerje vetëm nga burime të besueshme. Në faqen zyrtare të prodhuesit, ne gjithashtu mund të kontaktojmë departamentin e shërbimit të klientit, i cili do t’i përgjigjet çdo pyetjeje tonë. Kur bëhet fjalë për çmimin e shtesës, varet se çfarë grupi zgjedhim. Prodhuesi shumë shpesh përdor lloje të ndryshme të promovimeve, kështu që ju mund të kurseni shumë para. Aktualisht, ne mund të përfitojmë nga promovime të tilla si: “Blini 2 copë dhe 1 ju do të merrni falas”, ose një paketë më të madhe “Blini 3 copë dhe 3 copë do t’i merrni falas”. Më poshtë është një buton me të cilin mund të kontrollojmë ofertën aktuale dhe promovimet në faqen zyrtare të prodhuesit.


FAQ – Pyetje të bëra më shpesh

Sa kohë do të zgjasë një paketë?

Një paketë përmban 60 kapsula dhe kjo është e mjaftueshme për 30 ditë përdorim ditor.

A është Zinamax i sigurt? A kanë tabletat efekte anësore?

Të gjithë përbërësit e suplementit janë me origjinë natyrale dhe janë të sigurt për shëndetin tonë. Një kundërindikacion mund të jetë një alergji ndaj një përbërësi individual, kështu që përpara se të filloni përdorimin, lexoni me kujdes fletëpalosjen, ku përbërja përshkruhet në detaje.

Si të përdorni Zinamax? Cila është doza e rekomanduar?

Doza e rekomanduar është një kapsulë pas një vakti, dy herë në ditë. Kapsula duhet të merret me një sasi të madhe uji. Rekomandohet marrja e suplementit pas vaktit.

Me çfarë lloj aknesh mund të na ndihmojë Zinamax?

Është një suplement i destinuar për përdorim në të gjitha llojet e akneve. Falë vetive të tij, largon në mënyrë efektive toksinat nga trupi, hidraton dhe pastron lëkurën dhe mbi të gjitha rregullon sasinë e sekretimit të sebumit.

Ku mund të blej tableta Zinamax? A gjenden në farmaci?

Për momentin nuk është e mundur të blini tableta të palëvizshme. Ato janë të disponueshme vetëm në faqen zyrtare në internet të prodhuesit.

Përmbledhje – opinion i ekspertëve – A ia vlen të blihet Zinamax?

Dihet mirë se shëndeti është vlera më e rëndësishme dhe asnjë rrezik i mundshëm nuk mund të nënvlerësohet. Gjithkush dëshiron të gëzojë një pamje të bukur, të re dhe të patëmetë, dhe për këtë kujdes të duhur është e nevojshme. Në rastin e akneve, ka shumë produkte në dispozicionin tonë që tregu na ofron, por fatkeqësisht jo të gjitha ato kanë një efekt pozitiv në trupin tonë. Shpesh ndodh që produktet të shkaktojnë reaksione alergjike ose simptoma të tjera për shkak të pranisë së substancave kimike që janë thjesht të dëmshme për shëndetin tonë. Në rastin e kësaj shtojse, çështja është e ndryshme. Përbërësit Zinamax janë një koleksion natyral i substancave të zgjedhura mirë që punojnë mirë me njëri-tjetrin dhe eliminojnë në mënyrë efektive problemet e lëkurës. Shqyrtimet pozitive të konsumatorëve gjithashtu tregojnë se ajo është e vlefshme duke përdorur Zinamax, kështu që në qoftë se ju doni për të hequr qafe e akneve, hiqni qafe shenjat dhe lëmuar lëkurën e fytyrës, atëherë unë mendoj se është e vlefshme për të provuar këtë shtesë.