Skip to content

Derminax – Tableta për aknet. A janë ato efektive? Opinionet, përbërja, efektet

Derminax është një shtesë dietike e projektuar për të trajtuar aknet, të cilat mund të përdoren si nga gratë, ashtu edhe nga burrat. Ky suplement përmban një kombinim unik të përbërësve natyralë që janë të mirënjohur për aftësinë e tyre për të luftuar sekrecionin e tepërt të sebumit dhe puçrrat. A është vërtet e efektshme të përdoret? Le të shohim se si mund të na ndihmojë dhe nëse ia vlen ta përdorim.

Derminax - tableta për akne

Derminax – Çfarë është dhe si funksionon? Efektet e aplikimit

Derminax është një formulë e re kapsule që ndihmon në luftën kundër aknes. Suplementi përmban vetëm përbërës natyralë dhe vitamina që ndihmojnë në mbajtjen e lëkurës të pastër nga brenda dhe mbrojnë nga zhvillimi i akneve. Me Derminax ju mund të hiqni qafe blackheads, puçrra dhe probleme të tjera të lëkurës për të mirë dhe gëzojnë lëkurë të bukur dhe të shëndetshme. Avantazhi i saj ndaj produkteve të tjera të këtij lloji është fakti se ajo jo vetëm heq simptomat e akneve, por mbron edhe nga përsëritja e saj në të ardhmen. Veprimi i saj është gjithëpërfshirës dhe mbështet lëkurën tonë në shumë nivele. Vetitë e suplementit Derminax ju lejojnë gjithashtu të eliminoni toksinat nga trupi që mund të jenë të rrezikshme për shëndetin tonë.

Derminaks

Derminax pa recetë – Si të përdoret? Cilat janë kontraindikacionet?

Derminax është një shtesë dietike në formën e kapsulave. Përdorimi është jashtëzakonisht i thjeshtë dhe nuk ndryshon nga përdorimi i ilaçeve të tjera. Mjafton të marrësh 2 kapsula në ditë dhe të pish shumë ujë. Këshillohet ta bëni këtë aktivitet pas një vakti. Falë kësaj, do të shmangim problemet që lidhen me sistemin tretës dhe për më tepër do të përmirësojë tretjen e substancave të mbyllura në suplement. Trajtimi nuk shkakton asnjë efekt anësor dhe i vetmi kundërindikim është alergjia ndaj një përbërësi të veçantë. Prandaj, para se ta përdorni, duhet ta lexoni me kujdes fletëpalosjen. Ky produkt gjithashtu nuk duhet të përdoret nga gratë shtatzëna dhe lactating.

Përbërja Derminax. Çfarë përmban suplementi?

Produkt derminax për akne

Pilulat përmbajnë vetëm përbërës natyralë që janë të sigurt për t’u përdorur si nga burrat, ashtu edhe nga gratë që kanë probleme me aknet e shkaktuara nga hormonet ose stresuesit, si ndotja e mjedisit ose zakonet e papërshtatshme të të ngrënit.

Tatëpjetë

Hithra është një anti-nxitëse natyrale, prandaj është e shkëlqyer për trajtimin e aknes. Gjithashtu ka veti antibakteriale dhe antifungale që ndihmojnë në luftimin e baktereve që shkaktojnë thyerje. Për shkak të efektit të saj anti-inflamues, hithrat mund të ndihmojnë në zvogëlimin e ënjtjes dhe skuqjes së lëkurës. Kjo mund të ndihmojë në pastrimin e lëkurës së akneve duke zhbllokuar gjëndrat sebaceoze

Bakër

Bakri është një mineral thelbësor që kërkohet për shumë funksione biologjike. Lufton radikalet e lira dhe mbështet pigmentimin e duhur të lëkurës. Përveç kësaj, rregullon nivelin e glukozës në gjak dhe mbështet prodhimin e melaninës.

Bisht kali

Përfitimet më të rëndësishme terapeutike të përdorimit të kësaj bime janë vetitë e saj antifungale dhe antibakterial.

Zink

Një mineral që luan një rol të rëndësishëm në sistemin imunitar të trupit dhe procesin e shërimit. Ndihmon në luftimin e akneve duke pakësuar inflamacionin dhe duke vrarë bakteret që shkaktojnë thyerje. Gjithashtu redukton sekrecionin e sebumit duke bllokuar lirimin e hormoneve që stimulojnë prodhimin e sebumit. Përveç kësaj, ajo ndihmon luftën kundër radikalëve të lirë.

Hidrolyzate proteinike të kolagjenit

Është një formë e tretshme e kolanës. Ndihmon në zvogëlimin e inflamacionit dhe shëron indet e dëmtuara të lëkurës. Gjithashtu siguron lëndë ushqyese për rritjen e qelizave të shëndetshme të lëkurës, gjë që çon në përmirësimin e shëndetit dhe pamjes së lëkurës.

L-cysteine

Një aminoacid që ndodh natyrshëm në trup dhe ndihmon në prodhimin e keratinit, një proteinë që gjendet në lëkurë, flokë dhe thonj. Ajo ka veti anti-inflamuese dhe mund të zvogëlojë sekrecionin e sebumit. Ai gjithashtu mund të parandalojë përhapjen e baktereve duke parandaluar lirimin e acideve të lira yndyrore

Vitamina C

Vitamina C, ose acidi askorbik, është një vitaminë e tretshme në ujë, e domosdoshme për shumë funksione biologjike. Është një antioksidues i fuqishëm dhe mund të ndihmojë në parandalimin e dëmtimit të lëkurës lidhur me moshën. Gjithashtu mund të ndihmojë në trajtimin e akneve dhe përmirësimin e pamjes së kompleksit.

Vitamina E dhe B2

Vitamina E është një antioksidues që mbron lëkurën nga radikalet e lira që shkaktojnë plakjen e parakohshme dhe dëmtimin e lëkurës. Vitamina B2 (riboflavin) nuk ka efekt të drejtpërdrejtë në akne, por mund të ndihmojë në zvogëlimin e inflamacionit të akn-it.

Suplement dietik për acne Derminax – shqyrtime në forum, shqyrtime. Çfarë thonë përdoruesit?

Shumica e njerëzve që e kanë provuar këtë ilaç janë të kënaqur me rezultatet e tij. Ata pohojnë se arritën të hiqnin qafe aknet pasi e përdorën atë vetëm për disa ditë. Efekti anësor më i zakonshëm i lidhur me këtë produkt është lëkura e thatë, por ajo nuk ndodh shumë shpesh. Megjithatë, nëse ndodh, ia vlen të përdorni një suplement ushqimor ose kozmetikë tjetër hidratuese. Opinione shembull:

Wcześniej cierpiałam z powodu silnego trądziku na czole, policzkach i brodzie. Wypróbowałam niezliczoną ilość produktów i wydałam sporo pieniędzy próbując znaleźć coś, co mi pomoże, ale niestety nic nie działało. Z tego powodu byłam sceptycznie nastawiona do Derminax, jednak w końcu zdecydowałam się na zakup. Używam go od około 3 tygodni i nie tylko pozbyłam się trądziku, ale także zmniejszyłam zaczerwienienie moich blizn. Na ten momenty jestem bardzo zadowolona z efektów i mam nadzieje, że tak pozostanie!
Marikaa
Mój dermatolog polecił mi Derminax po tym, jak pojawił się u mnie trądzik w okolicach podbródka. Muszę przyznać, że jestem bardzo zaskoczona efektami. Działanie tego produktu jest imponujące! Po tygodniu stosowania tego suplementu, trądzik całkowicie zniknął. Cieszy mnie również fakt, że minęło już ponad pół roku i jak dotąd nie ma żadnych nawrotów. Nie jest tak, jak w przypadku innych preparatów, które poprawiają stan skóry tylko tymczasowo, podczas ich stosowania. Derminax ma trwały wpływ na organizm co jest na prawdę bardzo ważne.
Natka113

Derminax pilula për akne – ku për të blerë, çmim?

Derminax janë pilula për akne që janë shumë popullore dhe disponueshmëria e tyre është pothuajse e pakufizuar. Për këtë arsye, shumë dyqane të reja online po krijohen ku një shtesë e tillë mund të blihet. Duhet të kujtojmë gjithashtu se shumë shpesh ka lloje të ndryshme mashtrimi, ku shitësit e pandershëm ulin artificialisht çmimet, por në vend të produktit origjinal, ata ofrojnë një zëvendësues. Prandaj, ne ju rekomandojmë që të përdorni faqen zyrtare të prodhuesit. Falë kësaj, mund të jemi të sigurt se do të marrim produktin origjinal, dhe përveç kësaj, mund të përfitojmë nga promovime të shumta që ofrohen nga prodhuesi. Kur porosisim tre paketa, do të marrim tre pako të tjera pa pagesë. Nëse dëshironi të kontrolloni se cilat promovime dhe zbritje janë aktualisht në dispozicion, kliko në butonin më poshtë.


FAQ – Pyetjet e bëra më shpesh

A mund të blej tableta Derminax në një farmaci?

Tabletat janë të disponueshme vetëm në dyqanin online në faqen zyrtare të prodhuesit. Për momentin nuk është e mundur të blini tableta në asnjë farmaci stacionare.

Si të përdorni Derminax?

Tabletat duhet të merren 2 herë në ditë. Mundësisht në mëngjes dhe në mbrëmje pas një vakt.

A funksionojnë tabletat për çdo lloj akneje?

Po. Tabletat janë të përshtatshme për të gjitha llojet e akneve. Në raste të veçanta, kur simptomat janë shumë të rënda dhe nuk ndalen, rekomandohet konsultimi me mjekun.

Kur i shoh rezultatet e para?

Efektet e para duhet të jenë të dukshme pas rreth 2 javësh nga fillimi i trajtimit, megjithatë, për të arritur efekte të plota, Derminax duhet të përdoret për rreth 3 muaj.

A janë të sigurta tabletat Derminax?

Tabletat janë plotësisht të sigurta për shëndetin tonë pasi bazohen vetëm në përbërës natyralë dhe nuk shkaktojnë asnjë efekt anësor.

A ka një garanci kënaqësie për produktin?

Po. Prodhuesi garanton se do t’i ktheni paratë tuaja nëse rezultatet nuk janë të kënaqshme. Keni 90 ditë kohë për ta kthyer produktin.

Përmbledhje – opinion i ekspertëve – A ia vlen të blini Derminax?

Në përmbledhje, suplementi dietik Derminax është një produkt që mund të jetë efektiv në trajtimin e lezioneve të akneve. Ajo përbëhet nga përbërës natyrorë dhe gëzon një reputacion të mirë mes njerëzve që e kanë përdorur atë. Megjithatë, efektshmëria e këtij suplementi varet nga faktorë individualë të tillë si lloji i lëkurës dhe ashpërsia e akneve. Sigurisht, ashtu si për çdo ilaç, është shumë e rëndësishme të ndiqen rekomandimet e prodhuesit për t’u përdorur dhe të jenë sistematike gjatë trajtimit. Pastaj mund të mbështetemi në rezultate edhe më të mira. Nëse problemi i akneve gjithashtu ka të bëjë me ju dhe ju doni të hiqni çdo papërsosmëri të lëkurës, sipas mendimit tim Derminax mund t’ju ndihmojë në këtë.