Skip to content

Éternelle – krem natyral kundër rrudhave për të frenuar shenjat e plakjes së lëkurës

Si ndikon kremi i fytyrës Sëer në pamjen e lëkurës? A mund ta hidratojë vërtet, ta lëmojë, t’i japë vendosmëri dhe shkëlqim rinor? Procesi i plakjes së lëkurës është një fenomen i pashmangshëm, por mund të vonohet në mënyrë efektive dhe të reduktohet në shkallë. A mund të na ndihmojë Jetë me këtë? Le të kontrollojmë se çfarë efektesh mund të presim, në bazë të cilit përbërës është zhvilluar dhe çfarë thonë opinionet në lidhje me këtë kozmetikë.

Jetë - krem për rrudhat

Çfarë është kremi i Éternelle? Cilat janë avantazhet dhe efektet e përdorimit

Përjetësisht është një hidratues i vërtetë i zhvilluar posaçërisht për gratë që luftojnë me rrudhat dhe përkeqësimin e fytyrës, të tilla si qeset nën sy dhe lëkura e fryrë. Formula e kremit përmban një përqendrim të lartë mikroelementesh që depërtojnë thellë në epidermë dhe dermë për ta forcuar dhe hidratuar atë. Kjo ndihmon për të ngadalësuar procesin e plakjes së indeve të fytyrës, të cilat bëhen më elastike dhe elastike. Me përdorim të rregullt, kozmetika lë rrudhat, duke e bërë fytyrën të duket më e re. Kremi gjithashtu ka një efekt të fortë në konturet e lëkurës, gjë që e bën ovalen e fytyrës të duket më e hollë.

Efektet përmbledhëse të përdorimit të kremit:

  • zvogëlon dhe parandalon formimin e rrudhave dhe strofkave të reja (duke përfshirë rrudhat imituese)
  • i jep një pamje rinore lëkurës
  • nxjerr jashtë tonin e lëkurës dhe zvogëlon çngjyrimin
  • pengon procesin e plakjes së lëkurës
  • rigjeneron dhe kujdeset për nivelin e duhur të hidratimit të lëkurës
  • intensifikon prodhimin e fibrave të kolanës (kolazhin)
  • rrit fortësinë dhe elasticitetin e lëkurës
  • siguron lëndë ushqyese thelbësore
Jetë

Për kë është kremi Éternele? Kush duhet të përdorë?

Kremi Eternelle nuk shkakton ndonjë irritim – ai është i destinuar për kujdesin e lëkurës së thatë dhe të ndjeshme, të prirur për irritim dhe puçrra. E përshtatshme për lëkurën e pjekur dhe lëkurën e aknes. Përbërësit e saj mund të përdoren gjithashtu në fytyrë pas peeling korrigjuese, pasi ato sigurojnë absorbimin më të mirë të substancave aktive nga stratum corneum e epidermës.

A është e sigurt kremi Përëi? A ka efekte anësore?

Kremi anti-rrudhë Eternelle është i sigurt për shëndetin. Ajo nuk përmban ndonjë lëndë të dëmshme. Përbërësit aktivë kanë një efekt pozitiv në shumë procese në trup, duke përfshirë metabolizmin e qelizave. Asnjë efekt anësor, konfirmojnë studimet laboratorike dhe klinike. Gjithashtu nuk shkakton reaksione alergjike ose alergji të tjera.

Kremi Éternelle – si duket aplikimi?

Kremi mund të aplikohet në lëkurën e fytyrës, qafës dhe décolleté. Pasi të jetë larë më parë, duhet të thahet. Falë kësaj, kremi do të absorbohet më mirë. Mjafton të aplikohet kremi përgjatë gjithë gjatësisë së lëkurës së fytyrës, dhe pastaj masazhoni butësisht në përputhje me një lëvizje rrethore për të shpërndarë produktin në mënyrë të plotë në të gjithë lëkurën.

Kremi i përdredhjes Sëeme - masazh i lëkurës së fytyrës

Përbërja Éternelle, përbërësit. Çfarë përmban kremi i rrudhave?

Sitenoli A

Sitenol A është një produkt anti-plakje që është zhvilluar në kombinim me retinoide dhe përbërës të tjerë aktivë me origjinë natyrore, të tilla si ekstrakti i çajit të gjelbër ose vitamina B3. Ky përbërës është shumë efektiv në luftën kundër rrudhave dhe shenjave të tjera të plakjes së lëkurës, dhe në të njëjtën kohë është shumë i butë.

Acid hialuronik

Funksioni kryesor i acidit hialuronik është lidhja e ujit në lëkurë. Falë këtij funksioni, lëkura është shumë më e hidratuar. Përveç kësaj, ajo përmirëson elasticitetin e saj, forcon dhe rigjeneron lëkurën, duke e mbrojtur atë nga faktorët e jashtëm, për shembull, rrezatimi UV ose papastërtitë e tilla si grimcat e pluhurit.

“Shtytja e hershme”

Early Boost është një formulë novatore që vepron si një nxitës i përbërësve aktivë. Ajo mbështet intensitetin e veprimit të përbërësve të tjerë të kremit dhe e bën efektivitetin e tij edhe më të madh. Ajo forcon dhe hidraton lëkurën, dhe përveç kësaj mbështet strukturën e saj dhe mbron nga plakja.

Dolcevia

Dolcevia është një substancë natyrore që kombinon efektet hidratuese dhe ripërtëritëse. Ajo mbështet procesin e rigjenerimit të lëkurës dhe përmirëson elasticitetin dhe elasticitetin e saj. Përdoret edhe për trajtimin e akneve dhe eliminimin e rrudhave.

Ph Sterocare

Ph Sterocare është një substancë që kufizon rritjen e baktereve dhe kërpudhave në lëkurë. Detyra e saj është gjithashtu të mbrojë lëkurën nga faktorët e jashtëm të pafavorshëm. Ph Sterocare përdoret në kremra fytyre dhe preparate të tjera dermatologjike për trajtimin e akneve dhe psoriasis.

Éternelle komente, forum, komente – Çfarë thonë përdoruesit?

Ky krem ngritës është shumë popullor dhe gjetja e komenteve rreth tij nuk është një sfidë. Opinionet e grave tregojnë qartë se ai është një produkt mbështetës jo vetëm përkohësisht, por edhe duke mbrojtur lëkurën nga rreziku i mundshëm në të ardhmen. Kjo është një pasuri që thirret shumë shpesh, kështu që mund të themi me siguri se ky është një aspekt shumë i rëndësishëm. Më poshtë janë disa opinione mostër nga forumi i shëndetit dhe bukurisë, të cilat unë shpesh e përdor veten:

Używam Eternelle od nieco ponad miesiąca. Mam 40 lat i chcę utrzymać jak najlepszy wygląd mojej skóry. Dzięki Eternelle stała się ona bardziej jędrna i elastyczna. Zauważyłam, że zmarszczki wokół oczu nie są już tak głębokie, a niektóre całkiem już znikły. a moja skóra jest gładka i napięta. Na ten moment mogę powiedzieć, że twarz jest w zdecydowanie lepszym stanie niż przed rozpoczęciem kuracji z czego jestem bardzo zadowolona! Mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej!
Marta.82
Jestem typem osoby, która zawsze martwi się o wygląd swojej skóry i dużą uwagę przywiązuje do pielęgnacji. Mam kilka dość głębokich zmarszczek na czole i wokół oczu, dlatego nieustannie poszukuję nowych kosmetyków, aby się ich pozbyć. Z tego względu zdecydowałam się na zakup Eternelle. Jeszcze jest zbyt wcześnie, aby wyciągać głębsze wnioski, ale już teraz mogę powiedzieć, że efekty są widoczne. Bardzo poprawił się koloryt skóry i stała się ona zdecydowanie delikatniejsza i jędrniejsza.
ZuZa-S

Krem Eternelle ku të blesh? Farmaci çmimi, dyqan

Ky produkt mund të blihet në faqen zyrtare të prodhuesit. Arsyeja kryesore pse ju duhet të blini këtë produkt atje është se ju mund të jeni të sigurt se ju do të merrni një produkt origjinal që do të sjellë rezultate të mira. Ajo do t’ju ndihmojë të hiqni qafe rrudhat dhe ta bëni lëkurën tuaj të duket më e re dhe tërheqëse. Në rastin e blerjes nga burime të tjera, ne nuk kemi një siguri të tillë. Mund të gjejmë një zëvendësim që nuk do të na sjellë medoemos rezultatet e dëshiruara. Arsyeja e dytë është fakti se ju mund të merrni shumë zbritje atje, nëse ka ndonjëherë një problem me porosinë tuaj, ju mund të kontaktoni shërbimin e klientit dhe të merrni ndihmë në një mënyrë të shpejtë dhe të lehtë. Më poshtë është një buton ku mund të kontrolloni se çfarë promovimesh ofrohen aktualisht nga prodhuesi.


Opinioni i ekspertëve përmbledhës

Rrudhat e thella në fytyrë janë një sëmundje shumë e pakëndshme. Për fat të keq, kjo tashmë po ndodh që me kalimin e kohës ka gjithnjë e më shumë prej tyre. Fatmirësisht, mjekësia estetike po zhvillohet në mënyrë shumë dinamike dhe në dispozicionin tonë ka gjithnjë e më shumë kozmetikë dhe produkte që mund të na ndihmojnë të heqim çdo papërsosmëri dhe ta bëjmë fytyrën tonë të re dhe të bukur përsëri. Për mendimin tim, ne gjithashtu mund të përfshijë krem Eternelle në këtë grup të risive. Përbërja e saj natyrore na jep besim të plotë se është i sigurt për shëndetin tonë dhe efektet që mund të na sjellë janë të krahasueshme me ato të ofruara nga kirurgjia plastike. Cila metodë që zgjedhim varet vetëm nga ne, por duhet mbajtur mend se kirurgjia plastike mund të përfshijë rrezikun e humbjes së shëndetit, dhe përveç kësaj, ato janë shumë të shtrenjta. Për këtë arsye, më duket se kozmetika Eternelle është një alternativë ideale dhe unë e rekomandoj atë për ta provuar atë për çdo grua që dëshiron të kujdeset për lëkurën e fytyrës së saj dhe të kryejë kujdes gjithëpërfshirës.