Skip to content
Faqja kryesore » Lëkura e fytyrës » Collagen Select për rrudhat – Efektet, Vlerësimet, Çmimi, Përbërja

Collagen Select për rrudhat – Efektet, Vlerësimet, Çmimi, Përbërja

4.9/5 - (33 votes)

Me moshën, trupi ynë nuk është në gjendje të prodhojë në mënyrë të pavarur sasinë optimale të kolagjenit, gjë që e bën atë të humbasë vendosmërinë dhe elasticitetin e tij. Rrudhat shfaqen dhe toni i lëkurës bëhet i zbehtë dhe jo shumë shprehës. Pastaj ia vlen të shqyrtohet futja e suplementit të duhur, i cili do t’ju lejojë t’i siguroni trupit lëndët ushqyese të nevojshme. Si do të performojë Kolazhen Selek në këtë rast? Ia vlen ta zgjedhësh, apo ndoshta të shqyrtosh një shtesë tjetër? Le të kontrollojmë.

Kolina zgjidh rrudhat

Çfarë është Collagen Select dhe si funksionon?

Collagen Select është një shtesë dietike me veti anti-rrudhë. Ndihmon në ruajtjen e gjendjes së lëkurës, flokëve dhe thonjve dhe pengon shenjat e plakjes. Përmban kolazhen dhe përbërës të tjerë që punojnë së bashku për të përmirësuar elasticitetin e lëkurës si dhe për të zvogëluar dukshmërinë e rrudhave dhe linjave mimikë. Një avantazh i madh i këtij produkti është fakti se ai nuk ndikon vetëm përkohësisht, por siguron dhe mbështet në mënyrë gjithëpërfshirëse – efektet zgjasin për një kohë të gjatë. Shija e tij e shijshme tropikale e bën trajtimin me këtë kolazh të pijë një kënaqësi të pastër dhe fakti që mund ta përgatisim në më pak se një minutë, vetëm sa mund t’ju nxitë ta provoni edhe më shumë.

Zgjidh Kolazhinin

Efektet e përdorimit të Collagen Select

  • Zvogëlim i rrudhave
  • Ndihmon për të mbajtur një pamje rinore, vendosmëri dhe elasticitet të lëkurës
  • Kujdeset për hidratimin e duhur
  • Pengon shenjat e plakjes
  • Përmirëson tonin e lëkurës

Si të përdorësh Collagen Select – Dosage

Doza e rekomanduar është 1 lugë në ditë, e përzier në 200 ml ujë dhe merret para gjumit. Pija e kolagjenit kundër rrudhave ka një shije të ëmbël dhe tropikale. Produkti nuk është i destinuar për fëmijët, gratë shtatzëna dhe laktating, dhe gjithashtu duhet të shmanget nga njerëzit me alergji ndaj një përbërësi të veçantë që përmbahet në suplement.

Si ta ruani Collagen Select?

Ruajeni në një vend të freskët e të thatë larg dritës së drejtpërdrejtë të diellit dhe lagështisë dhe jashtë mundësive të fëmijëve.

Collagen Select përbërjen, përbërësit – Çfarë përmban suplementi?

Përbërja e zgjedhur e kolinave

Bletërritësi moldav nxjerr DrakoBelle™ Nu

Ajo pengon procesin e plakjes së lëkurës. Përveç kësaj, përmirëson shumë fortësinë, elasticitetin dhe elasticitetin e lëkurës.

Hidrolyzate e kolanës Verisol®

Ajo është prodhuar në mënyrë natyrale nga hidroliza enzymatike e tendineve të mishit të viçit dhe përdoret si një përbërës në kozmetikë, produkte të kujdesit të lëkurës dhe shtesa dietike. Siguron një pamje rinore të lëkurës, flokëve dhe thonjve.

Biotin

Ajo merr pjesë në metabolizmin e yndyrnave, karbohidrateve dhe aminoacideve (blloqet ndërtuese të proteinave).

Vitamina A

Vitamina A është thelbësore për lëkurë të shëndetshme, sepse nxit rritjen e qelizave, e cila shpejton procesin e shërimit pas dëmtimeve ose kirurgjisë. Gjithashtu ndihmon për të mbajtur një nivel të përshtatshëm të hidratimit të lëkurës, në mënyrë që të mos thahet lehtë.

Vitamina C

Ajo mbron kolazhen nga veprimi i radikaleve të lira, të cilat shkatërrojnë qelizat e lëkurës dhe shkaktojnë formimin e rrudhave. Gjithashtu rrit prodhimin e kollagjenit duke stimuluar fibroblastet.

Nijacin

Niacin është i njohur për aftësinë e saj për të rritur rrjedhjen e gjakut, e cila mund të ndihmojë në përmirësimin e pamjes së kompleksit tuaj duke dhënë më shumë lëndë ushqyese dhe oksigjen në sipërfaqen e lëkurës tuaj. Gjithashtu ndihmon në zvogëlimin e inflamacionit, duke e bërë atë të dobishëm në trajtimin e akneve dhe kushteve të tjera të lëkurës. Përveç kësaj, ajo vepron si vasodilator dhe ndihmon në uljen e kolesterolit.

Zink

Zinku është një mineral thelbësor që luan një rol në shumë procese metabolike në trup. Ndihmon në mbajtjen e flokëve, lëkurës, thonjve dhe kockave të shëndetshme. Gjithashtu mund të ndihmojë në trajtimin e akn-it kur aplikohet në mënyrë topike.

Bakër

Bakri ndihmon në thithjen e hekurit dhe funksionimin e gjëndrës tiroide dhe është i nevojshëm për formimin e rruazave të kuqe të gjakut.

Riboflavin

Një lëndë ushqyese që luan disa role të rëndësishme në shëndetin e njeriut, duke përfshirë metabolizmin e energjisë, funksionin e sistemit imunitar, shprehjen e gjeneve, funksionin neurologjik dhe zhvillimin e shikimit.

Collagen Select – shqyrtimet e përdoruesve

Używam tego produktu od około 2 miesięcy i zauważyłam ogromną różnicę w wyglądzie mojej skóry. Drobne zmarszczki wokół oczu znacznie się zmniejszyły i mam wrażenie, że moja skóra jest bardziej elastyczna. Poprawił się również koloryt skóry. Cena jest również bardzo przystępna, biorąc pod uwagę składniki tego produktu.
Larsana
Po raz pierwszy wypróbowałam suplement z kolagenem, ale jestem pod wielkim wrażeniem. Zauważyłam poprawę stanu mojej skóry i włosów. Moje paznokcie również są mocniejsze. Jest bardzo łatwo przyswajalny i nie pozostawia nieprzyjemnego posmaku, jak niektóre inne produkty kolagenowe. To jest właśnie to, czego szukałam!
Doss14
Jestem wielką fanką suplementu na zmarszczki Collagen Select, ponieważ jest to produkt całkowicie naturalny, który nie zawiera żadnych szkodliwych substancji chemicznych ani innych dodatków, które negatywnie wpływają na skórę. Dzięki temu czuję się o wiele bardziej komfortowo stosując go, ponieważ jakiś czas temu miałam do czynienia z kremem do rąk, który tak podrażnił moją skórę, że konieczna była hospitalizacja. Dlatego teraz jestem bardzo wyczulona na ten aspekt i skrupulatnie sprawdzam wszystkie składniki przed wypróbowaniem kosmetyku.
Fansa

Sa kushton Collagen Select farmacia me çmim të lartë, dyqani

Çmimi i Collagen Select ndryshon shumë në varësi të vendit ku ne bëjmë blerjen. Shumë të ashtuquajtur “ndërmjetës” ofrojnë shtesën në dyqanet e tyre, por shtojnë një diferencë mjaft të lartë. Për këtë arsye, do të jetë më e leverdishme të zgjedhësh faqen zyrtare të prodhuesit. Një aspekt tjetër që ndikon në çmim është sasia e prodhimeve të blera. Prodhuesi shpesh ofron promovime të tilla si: blini 3 paketa për çmimin e 2 dhe përveç kësaj shton një zbritje. Ka edhe promovime: blini 1 paketë, dhe të dytën do ta merrni falas, kështu që ia vlen të kontrolloni shpesh se çfarë ofron prodhuesi për momentin. Çmimet dhe promovimet aktuale mund të kontrollohen duke përdorur butonin që ndodhet më poshtë.

Ku të blesh Collagen Select?

Siç u përmend më parë, vendi më i mirë për të blerë është faqja zyrtare e prodhuesit. Falë kësaj, ne mund të përfitojmë nga çmimet më të mira, por mbi të gjitha mund të jemi të sigurt se do të marrim produktin origjinal. Duke blerë nga burime të paverifikuara, ne nuk e kemi këtë siguri. Le t’i kushtojmë vëmendje faktit se tregu i internetit po zhvillohet shumë shpejt dhe për fat të keq ka gjithnjë e më shumë shpifës, kështu që ne rekomandojmë kujdes të veçantë. Përveç kësaj, në qoftë se ne bëjmë një blerje në faqen e internetit të prodhuesit dhe rezulton se ne nuk jemi të kënaqur me blerjen, ose ka disa probleme në lidhje me porosinë, ne mund të kontaktoni me lehtësi departamentin e shërbimit të klientit dhe zgjidhjen e problemit.


FAQ – Pyetje të shpeshta

Si mund të përdor Kolagjen Select?

Thjesht hidhni një lugë suplementi në 200 ml ujë dhe përziejeni mirë. Merrni një herë në ditë.

Kur do të shoh efektet e para?

Efektet e dukshme do të jenë të dukshme pas një periudhe prej 2 muajsh të përdorimit të suplementit

A është Collagen Select i sigurt për t’u përdorur? Cilat janë efektet anësore?

Ne kemi bërë kujdesin tonë të duhur dhe kemi hulumtuar gjerësisht këtë çështje. Collagen Select është një suplement natyral pa efekte anësore. Sipas informacioneve, nuk duhet të përdoret nga gratë shtatzëna.

A ndërvepron Collagen Select me ilaçe ose suplemente të tjera?

Collagen Select nuk ndërvepron me asnjë ilaç ose suplement tjetër.

A ka ndonjë zëvendësues për Collagen Select që ia vlen të përdoret?

Kur vendosim për një zëvendësues, gjithmonë duhet të analizojmë përbërjen dhe efektet e tij me shumë kujdes. Në këtë rast, ekziston një suplement shumë i ngjashëm që bazohet gjithashtu në përbërës natyralë dhe ai është Premium Collagen 5000.

A është i efektshëm kolina për rrudhat? Opinioni i ekspertëve përmbledhës

Nëse dëshironi të përmirësoni pamjen e lëkurës, flokëve dhe thonjve tuaj dhe të ndaloni shenjat e plakjes, Collagen Select është e drejtë për ju. Ky suplement ushqimor përmban kolazhen dhe përbërës të tjerë që punojnë së bashku për të parandaluar mangësitë e kolagjenit. Është një produkt i shkëlqyer për mbajtjen e lëkurës së shëndetshme, sepse jo vetëm përmirëson gjendjen e saj dhe heq papërsosmëritë, por gjithashtu parandalon shfaqjen e rrudhave të reja. Prandaj, nëse doni të kujdeseni për gjendjen e lëkurës tuaj dhe jeni duke kërkuar zgjidhjen e duhur, unë mund t’ju rekomandoj Collagen Select me një ndërgjegje të pastër.