Skip to content

PeniSizeXL – një shtesë diete për mbështetjen e ereksionit dhe zgjerimin e penisit

Tabletat PeniSizeXL janë shumë popullore në botën e suplementeve dietike përgjegjëse për përmirësimin e ereksionit, eliminimin e ejakulimit të parakohshëm, rritjen e shtytjes seksuale, dhe detyra e tyre kryesore është të përmirësojnë performancën e përgjithshme seksuale dhe të rrisin madhësinë e penisit. Në këtë artikull do të mësoni nëse ia vlen të përdoret, nëse është i sigurt dhe nëse PenisizeXL punon?

PenisizeXL - dashnorë në shtrat

Pyetja nëse madhësia e penisit është e rëndësishme është shumë shpesh e shtruar, por nuk është e lehtë të tregohet qartë përgjigja e saktë. Siç del, shumica e grave i kushtojnë vëmendje kësaj dhe zbulojnë se jeta e tyre seksuale është më e suksesshme kur partneri ka një anëtar më të madh. Është më e lehtë për të arritur orgazëm dhe ndjesitë e përgjithshme janë shumë më të thella. Megjithatë, kjo deklaratë nuk duhet të keqkuptohet – një penis më i madh është jo vetëm më i gjatë, por edhe më i trashë. Fatkeqësisht, ky nuk është i vetmi problem që mund të na ndodhë. Me moshën, funksioni ynë seksual zvogëlohet, libido – pra dëshira për seks që kemi gjithnjë e më pak, kemi një problem për të mbajtur një ereksion afatgjatë ose është e vështirë ta nxitësh atë, dhe e gjithë kjo na e bën të pamundur t’i japim partnerit atë që meriton.

Si seksolog, mund të them vetëm se nëse problemet e mësipërme zbatohen edhe për ju, mos u shqetësoni. Ky problem është një fenomen gjithnjë e më i zakonshëm dhe ka zgjidhje që mund t’ju ndihmojnë. Le të kontrollojmë njërën prej tyre, domethënë përgatitjen PeniSizeXL

PenisizeXL – Çfarë është dhe si funksionon?

PenisizeXL është një ilaç modern që mbështet në mënyrë efektive jetën seksuale të burrave, duke eliminuar çdo papërsosmëri. Përveç kësaj, ajo rrit madhësinë e penisit, e cila në mënyrë të konsiderueshme thellon ndjesitë gjatë seksit. Në avantazhet e rëndësishme të shtesës duhet shtuar se ajo rrit ndjeshëm libidon, e cila drejtpërdrejt përkthehet në marrëdhënie më të mira me një partner.

PenisizeXL - fotografi e produktit

PenisizeXL – Si të përdoret? Cilat janë pasojat e përdorimit?

Kur bëhet fjalë për efektet e përdorimit, kapsulat PeniSizeXL eliminojnë problemet e ereksionit, na bëjnë më të gatshëm për të bërë seks, mund të zmadhojnë ndjeshëm penisin, ndihmojnë në kontrollin e ejakulimit të parakohshëm dhe përmirësojnë aftësitë e përgjithshme seksuale. Suplementi PeniSizeXL duhet të përdoret në përputhje me indikacionet e prodhuesit. Doza optimale është 1 kapsulë – 2 herë në ditë. Kapsula e parë duhet të merret 20 minuta para vakteve, ndërsa e dyta 30-40 minuta para marrëdhënieve seksuale. Ju rekomandoj të merrni tabletat e para para vaktit tonë të parë, dhe për këtë arsye 20 minuta para mëngjesit. Falë kësaj, ne do të zvogëlojmë shansin që thjesht do të harrojmë ta marrim atë.

PenisizeXL - dashnorë në shtrat

A është e sigurt PeniSizeXL? A ka efekte anësore?

PeniSizeXL është një produkt që ka një përbërje natyrale, e cila e bën atë plotësisht të sigurt për trupin tonë, dhe për këtë arsye ne mund të përdorim PeniSizeXL dhe të jemi të sigurt se asgjë e keqe nuk do të na ndodhë. Nuk ka efekte anësore gjatë përdorimit, megjithatë, si seksolog, unë gjithmonë rekomandoj që të lexoni me kujdes udhëzimet e prodhuesit dhe t’i ndiqni ato me kujdes.

Kompozimi PeniSizeXL. Çfarë përmban suplementi?

Përbërja e PeniSizexl - Gjethja e DamianitGjethe Damiani – përmirëson performancën seksuale, rrit libidon, zgjat dhe forcon ereksionin dhe ereksionin.
Përbërja e PeniSizexl - Muira PuamaMuira Puama – përdoret si një mjet për të parandaluar mosfunksionimin seksual tek burrat. Parandalon ejakulimin e parakohshëm, forcon funksionin seksual, ndihmon në mbajtjen e një ereksioni të fortë dhe jetëgjatë.
Përbërja e PeniSizexl - Tribulus TerrestrisTribulus Terrestris – nxit lirimin e oksidit nitrik në fundet nervore pranë trupave cavernous e penisit, duke shkaktuar ato të shtrihen dhe zmadhohen. Përveç kësaj, ajo stimulon spermatogenesis në burrat dhe rrit nivelin e testosterone lirë në gjak. Ajo rrit aftësitë seksuale të burrave.
Përbërja e rrënjës PeniSizexl - MacaRrënja Maca – rrit shtytjen seksuale tek burrat dhe lehtëson ereksionin. Ajo përmirëson prodhimin e spermës dhe motility spermatozoideve. Është një burim i pasur proteinash, dhe gjithashtu i siguron trupit aminoacide thelbësore, duke përfshirë argininën, e cila është përgjegjëse, m.in, për furnizimin me gjak të organeve gjenitale mashkullore.
Përbërja e PeniSizexl - GinsengGinseng – rrit libidon, ndihmon në mosfunksionim erektile. Ginsenosides që përmbahet në ginseng rrit lirimin e oksidit nitrik në trup, e cila nxit relaksimin e enëve të gjakut, duke shkaktuar një fluks të rritur të gjakut në penis.

PenisizeXL reviews – Çfarë thonë përdoruesit për pilulat?

Suplementi dietik PeniSizeXL zë vende të larta në renditjen e suplementeve dietike përgjegjëse për problemet e ereksionit. Shqyrtimet e përdoruesve në lidhje me të janë çuditërisht pozitive. Siç del, më shpesh burrat theksojnë se avantazhi kryesor janë efektet e para të përdorimit të menjëhershëm. Gjithashtu theksova se një aspekt i zakonshëm që u shfaq mes vlerësimeve ishte se kontrolli i ejakulimit është përmirësuar rrënjësisht, si dhe se produkti peniSizeXL rrit ndjeshëm prodhimin e spermës.

Ku të blesh PenisizeXL? Çmimi shtesë

PeniSizeXL pilulat e zgjerimit të penisit mund të blihen në faqen e internetit të prodhuesit dhe asnjë recetë nuk është e nevojshme. Çmimi i PeniSizeXL është shumë i përballueshëm, dhe përveç kësaj ne mund të llogarisim në zbritje të konsiderueshme deri në 50%!


FAQ – Pyetje të bëra më shpesh

A është PeniSizeXL i sigurt? A ka ndonjë efekt anësor?

Në prodhimin e suplementit janë përdorur përbërës me origjinë natyrale, të cilët nuk shkaktojnë asnjë efekt anësor. PeniSizeXL është plotësisht i sigurt për t’u përdorur.

A mund të blej pilula PeniSizeXL në një farmaci?

Për momentin suplementi është i disponueshëm vetëm në faqen zyrtare të prodhuesit dhe nuk është e mundur të blihet në asnjë farmaci apo pikë të tjera stacionare shitjeje.

Si të përdorni PeniSizeXL? Sa zgjat një paketë?

PeniSizeXL duhet të merret 2 herë në ditë me 1 kapsulë. Është mirë që ta merrni menjëherë para vaktit ose para marrëdhënies seksuale të planifikuar. Një paketë përmban 60 tableta dhe mjafton për 30 ditë.

Kur do të shoh efektet e para?

Efektet e para në formën e ereksionit më të mirë dhe ndjesive më të thella do të jenë të dukshme tashmë pas kapsulës së parë. Efektet në formën e zmadhimit të penisit do të shfaqen pas rreth 2 javësh, por për të arritur efekte maksimale rekomandohet vazhdimi i rregullt i trajtimit.

Për kë është i përshtatshëm PeniSizeXL?

Suplementi është i përshtatshëm për meshkujt mbi 18 vjeç që duan të përmirësojnë performancën e tyre seksuale dhe të rrisin madhësinë e penisit të tyre.

A mund të konsumohet alkool gjatë trajtimit?

Tabletat nuk ndërveprojnë me alkoolin, kështu që nuk ka kundërindikacione.

A duhet të merren pilulat para marrëdhënies së planifikuar?

Marrja e suplementit menjëherë para marrëdhënies seksuale do të përmirësojë ndjeshëm ndjesitë seksuale.

Përmbledhje – opinion i ekspertëve

Si përfundim, dua të them se nëse problemet e përshkruara më sipër zbatohen edhe për ju, atëherë për mendimin tim ia vlen të provoni PeniSizeXL. Sigurisht, ky është një vendim individual, por duke analizuar përbërjen e produktit, duke marrë parasysh reagimet pozitive që merr dhe efektet që mund të arrijmë falë PeniSizeXL, mendoj se ia vlen të këshillohet. Prandaj, nëse nuk je i kënaqur me madhësinë e anëtarit tënd dhe dëshiron të përmirësosh jetën erotike, mund ta bësh sot.