Skip to content
Faqja kryesore » Dobesim » Hai Matcha – një çaj për humbje peshe. Si punon? Ne kontrollojmë efektet!

Hai Matcha – një çaj për humbje peshe. Si punon? Ne kontrollojmë efektet!

4.9/5 - (26 votes)

Hai Matcha është një çaj jeshil që u krijua për të mbështetur humbjen e peshës. A është e efektshme? Kontrolluam përbërjen, rishikimet e klientëve dhe ndikimin e saj aktual në trupin tonë. A është i vërtetë informacioni i dhënë nga prodhuesi? Kontrollo nëse ia vlen ta përdorësh dhe nëse është e përshtatshme për ty.

Hai Matcha

Çdo ditë jemi të zënë. Jetojmë në stres të vazhdueshëm dhe shpesh nuk kemi kohë për të bërë diçka për veten. Me kalimin e kohës, trupi ynë kërkon edhe që të kujdeset për të. Një zgjidhje e mirë është pishina apo palestra, por jo gjithmonë kemi kohë për të. Prandaj ende kërkojmë zgjidhje të mëtejshme se si të kujdesemi për shëndetin tonë, dhe në të njëjtën kohë që të jetë relaksuese për ne dhe nuk kërkon shumë përpjekje. Në situata të tilla, zakonisht arrijmë të marrim suplemente ushqimore ose përgatitje të tjera që do të na ndihmojnë. Ka të ngjarë që shpesh të jeni takuar me faktin se sigurimet e bëra nga prodhuesi i një suplementi të tillë nuk ishin të vërteta dhe e vetmja gjë që morët pas blerjes së produktit ishte një zhgënjim tjetër. Për këtë arsye, vendosa të njihem me çajin e gjelbër Hai Matcha, të kontrolloj se si ndikon në trupin tonë, nëse është efektiv dhe çfarë kompozimi ka dhe të ndaj mendimet e mia nëse është një produkt që ia vlen t’i kushtoni vëmendje.

Hai Matcha – çfarë është dhe si funksionon? Efektet e aplikimit

Suplementi ushqimor Hai Matcha është një çaj i gjelbër që është bërë shumë popullor për shkak të vetive që ka. Ajo gjithashtu i detyrohet popullaritetit të saj për faktin se është ngrënë nga murgjit budistë dhe samurai japonezë për qëllime meditimi. Ajo prodhohet nga gjethet e shkurreve të çajit, të cilat në një moment të pjekjes janë të mbuluara me matam të veçantë për të prerë rrezet e diellit. Kjo rezulton në një rritje të konsiderueshme në prodhimin e substancave aktive (kryesisht klorofil). Efekti kryesor i përdorimit është, natyrisht, humbja e peshës, por ju nuk mund të harroni se çaji gjithashtu ka një efekt pozitiv në aspekte të tjera të tilla si:

Hai Matcha
  • Përmirëson mirëqenien – Pasi qetësohemi, trupi ynë qetësohet, gjë që ka një efekt pozitiv në aureolën tonë. Kemi një ndjenjë pushimi dhe kënaqësie.
  • Detoksifikimi i trupit – Mbështet punën e mëlçisë dhe eliminon përbërjet e dëmshme që mbeten në trupin tonë
  • Energjia shtesë – Nuk ka të bëjë me energjinë që marrim pas pirjes së kafesë, pra një rritje të madhe të energjisë që kalon shpejt . Matcha punon gradualisht dhe në këtë mënyrë çlirohet energjia, e cila ju lejon ta hidhni atë gjatë gjithë ditës.
  • Relaksohet efektivisht – Matcha Green Tea ndihmon në zvogëlimin e ankthit duke ruajtur qartësinë mendore
  • Përshpejton metabolizmin dhe intensifikon djegien e yndyrës

Hai Matcha

Siç u përmend më parë, efekti kryesor i konsumimit të Hai Matcha është djegia e yndyrës. Efektet e para të përdorimit duhet të jenë të dukshme pas disa ditësh, por është e rekomanduar për të vazhduar trajtimin. Siç e dini, lufta kundër mbipeshës është një proces dhe që ajo të jetë e efektshme, ajo duhet përdorur sistematikisht. Çaji matcha japoneze stimulon trupin tonë për të vepruar më intensivisht, dhe përveç kësaj mbështet humbjen e peshës duke siguruar një ndjenjë satieti, e cila përkthehet në faktin se ne thjesht nuk snack.


Si ta përgatisni Hai Matcha?

Kokteji Hai Matcha përgatitet fjalë për fjalë në pak minuta dhe është një proces kaq i thjeshtë saqë askush nuk duhet të ketë probleme me të. Përgatitni ujë, një pjatë për çaj, një lugë çaji dhe një lugë çaji që do ta gjeni në pako.

  1. Mat 3 lugë çaji dhe hidhu në një pjatë
  2. Hidhni 300 ml ujë
  3. Përzjeje mirë dhe mbarove!

A ka ndonjë kontraindikacion dhe a është Hai Matcha i sigurt?

Përbërësit e Hai Matcha janë zgjedhur në mënyrë që të gjithë të mund të gëzojnë pronat e tyre. Nuk ka efekte anësore, kështu që nuk ka arsye për t’u shqetësuar. Ashtu si me çdo produkt, duhet të kontrolloni përbërjen e tij për t’u siguruar se nuk jeni alergjik ndaj asnjë prej përbërësve.

Kompozimi i Hai Matcha – çfarë mund të gjejmë në çaj?

SpirulinaSpirulina – përmban klorofil dhe phycocyanin, të cilat kanë veti antioksiduese. Përveç kësaj, ajo mbështet punën e zorrëve dhe kujdeset për florën bakteriale. Është një përbërës që është edhe përgjegjës për ndjenjën e ngopjes.
Proteina sojeProteina soje – Kjo është një burim i shkëlqyer i energjisë, veçanërisht për njerëzit fizikisht aktive. Në 1 racione përmbante deri në 9 g proteina.
Enzima tretëseEnzimat tretëse – Kjo është një përzierje e enzimave tretëse që janë përgjegjëse për mbështetjen e tretjes. Falë tyre, asimilimi i ushqimit do të rritet ndjeshëm dhe nuk do të ketë flatulencë.
Qelpër qumështiQumësht- Është një përbërës shumë popullor për vetitë e saj detoksifikuese. Ai dhe përbërësit e tjerë të Hai Matcha mbështesin punën e mëlçisë, e cila përshpejton proceset e pastrimit të trupit duke reduktuar toksinat.
NaringinaNaringin – Është një glycoside që mund të gjendet gjithashtu, për shembull, në grejpfrut. Ajo ka një efekt antioksidues dhe mbështet proceset e humbjes së peshës – stimulon procesin e lipolizës (thyen qelizat dhjamore).

Hai Matcha përmban gjithashtu 16 vitamina dhe minerale: vitamina E, C, B6, B12, thiamine, riboflavin, niacin, biotin, acid folik dhe pantothenik, hekur, zink, bakër, mangan, selenium dhe jod.

Green tea Hai Matcha komente forum, shqyrtime. Çfarë thonë përdoruesit?

Duke shfletuar forume dhe shërbime të ndryshme në internet, kam lexuar shumë opinione dhe komente pozitive definitivisht mbizotërojnë. Njerëzit që ishin të pakënaqur zakonisht ankoheshin për një dërgesë të vonuar që zgjati 1-2 ditë më shumë se ç’pritej. Sa për efektet e aplikimit, ata nuk patën kundërshtime. Më lejoni të citoj disa prej tyre:

Hai Matcha është një produkt që më habiti pozitivisht. Mendova se do të ishte një pije tjetër çaji, e megjithatë funksionon! Në rastin tim, humbja e peshës ishte në nivelin e rreth 11 kg në 2 muaj. Ndoshta ky nuk është një rezultat mbresëlënës, por duhet shtuar se në atë kohë nuk bëja fizkulturë dhe përveç kësaj nuk isha sistematik kur bëhet fjalë për konsumimin e këtij suplementi. Mendoj se efektet mund të kenë qenë edhe më të mira. Rekomandoni!
Karol@11
Dhjamosja ka qenë problemi im për një kohë të gjatë. Gjatë pandemikës, rrija gjithë kohën ulur në shtëpi dhe për fat të keq po haja shumë. Aktualisht jam në fazën e testimit të Hai Matcha dhe pas ditëve të para mund të them se kilogram të panevojshëm shpëtojnë shpejt! Jam në rrugën e duhur për t'u kthyer tek figura ime e ëndrrave! Unë do t'ju mbaj të informuar për rezultate të mëtejshme!"
MarTi89
Hai Matcha për humbje peshe punon në fakt, por koha e dorëzimit ishte e ndryshme nga ajo e dhënë gjatë porosisë. E mora porosinë një ditë më vonë se ç' pritej, por efektet kompensojnë këtë mangësi
Davee

Si dhe ku për të blerë Hai Matcha? Farmaci çmimi, dyqan

Duke kërkuar informacion për këtë temë, takova disa faqe interneti dhe farmaci online, por shpesh ofronin zëvendësues dhe çmimet nuk ishin të kënaqshme. Prandaj, sipas mendimit tim, është më mirë të përdoret oferta në faqen e internetit të prodhuesit. Shpesh mund të gjejmë promovime dhe kemi një garanci se do të marrim një produkt autentik.


FAQ – Pyetje të bëra më shpesh

Sa kafeinë ka në një porcion të produktit?

Një porcion i përditshëm Hai Matcha përmban 8 mg kafeinë.

Për kë është i përshtatshëm Hai Matcha?

Ky produkt është i përshtatshëm për këdo që dëshiron të humbasë peshë pa shumë përpjekje. Duhet të përdoret nga personat mbi 18 vjeç. Hai Matcha gjithashtu nuk rekomandohet për gratë shtatzëna.

Si të ruani produktin?

Ruani në një vend të thatë, larg nga rrezet e diellit direkte (në 18-25°C) dhe jashtë mundësive të fëmijëve të vegjël.

A disponohet Hai Matcha në një farmaci?

Nuk është e mundur të blini Hai Match në pikat stacionare. Në këtë kohë është e mundur të blini vetëm nga faqja zyrtare e prodhuesit.

Sa kohë është e mjaftueshme 1 pako Hai Matcha?

1 pako Hai Matcha është e mjaftueshme për të përgatitur afërsisht 10 racione.

A është i sigurt Hai Matcha? A shkakton efekte anësore?

Është një produkt i testuar klinikisht dhe nuk shkakton asnjë efekt anësor. Është plotësisht i sigurt për trupin tonë.

Përmbledhje – disa fjalë nga një ekspert

E kam analizuar me kujdes shtesën dhe duhet ta pranoj se është shumë interesante. Nëse ia vlen ta blesh është një çështje shumë individuale dhe varet nga synimet dhe supozimet tona. Nëse duam të humbasim peshë, kjo është një zgjidhje shumë e mirë, sepse jo vetëm Hai Matcha përmirëson shumë trupin tonë, pastron toksinat dhe na stimulon të punojmë në mënyrë më efikase, por edhe efektet zgjasin për një kohë të gjatë. Përbërësit aktivë që gjenden në të shkaktojnë relaksim dhe shtojnë energjinë e nevojshme për një mënyrë jetese aktive. Ajo është gjithashtu një zgjidhje e mirë për njerëzit e ndjeshëm ndaj kafeinës, të cilët kafeja thjesht dëmton. Pra, për kë kjo dalje nuk është e mirë? Duket se ky suplement është i përshtatshëm për të gjithë, por nëse e blejmë këtë çaj me një shije të madhe në mendje dhe nuk presim ndonjë efekt pas shijes, atëherë mendoj se ia vlen të kërkojmë diçka tjetër. Në çdo rast tjetër, unë mund të me ndërgjegje të mirë rekomandoj Hai matcha.