Skip to content
Faqja kryesore » Dobesim » Easy Black Latte – Kafe për të ndihmuar në humbjen e peshës

Easy Black Latte – Kafe për të ndihmuar në humbjen e peshës

4.9/5 - (26 votes)

Shumica prej nesh konsumojnë të paktën një filxhan kafe çdo ditë. Ndoshta ka një kafe të tillë, falë së cilës do të fitojmë më shumë energji për të vepruar dhe për më tepër do të ketë një ndikim pozitiv në kalbësinë tonë? Kontrolluam se si punon Easy Black Latte dhe çfarë efektesh mund të presim. Lexoni mendimin tonë dhe vlerësoni nëse ia vlen ta provoni.

Easy Black Latte

Mbajtja e një forme të lartë dhe figurë e hollë nuk është e lehtë. Veçanërisht që të gjithë përreth tundojnë pjatat tona të ndryshme të shijshme, të cilat për fat të keq janë shumë shpesh shumë kaorike. Ne fillojmë dietën, përpiqemi dhe papritmas vjen një moment dobësie. Arrijmë diçka të ëmbël për të ngrënë dhe kilogrami i panevojshëm shfaqet menjëherë në peshore. Për fat të keq, e kundërta, nuk funksionon kështu. Ne mund të shtojnë peshë shumë lehtë, dhe djegia e yndyrës nuk është aq e lehtë. Ndonjëherë mjafton të shtosh aktivitetin fizik, por ç’të themi nëse nuk mjafton?

Unë jam një dietist dhe gjithmonë këshilloj një mënyrë jetese të shëndetshme, pra ushqimin e duhur dhe ndjekjen e palestrave, por gjithashtu rekomandoj të ndihmoni veten me shtesa të ndryshme dietike. Sot do të kontrollojmë se si funksionon kafeja me karbon të aktivizuar – Easy Black Latte. Ne do të analizojmë përbërjen e saj, efektet që mund të na japë, do të kontrollojmë opinionet rreth tij dhe të gjitha informacionet e përgjithshme rreth saj. Pra, le të shohim se çfarë është kjo pije kafeje dhe nëse ia vlen t’i kushtojmë vëmendje.

Easy Black Latte – çfarë është dhe si funksionon? Efektet e aplikimit

Easy Black Latte është një kafe e çastit me karbon të aktivizuar, e cila është për të mbështetur procesin e humbjes së peshës, dhe përveç kësaj, nëpërmjet shijes dhe aromës, është për të na lejuar të qetësohemi. Falë vetive të saj, ajo përshpejton ndjeshëm metabolizmin dhe eliminon toksinat e dëmshme nga trupi. Përveç kësaj, përbërësi kryesor i saj, pra vaji MCT, është një burim energjie, sepse përmban acide yndyrore me zinxhir të mesëm që janë të mira për ne.

Ky nuk është fundi i vetive pozitive, sepse MCT mbështet procesin e termogjenezës, d.m.th. shndërrimin e yndyrës së grumbulluar në energji dhe mban një ndjenjë afatgjatë të saturimit. Kjo do të na ndihmojë në luftën kundër snacking, e cila shpesh është një humbje gjatë humbjes së peshës. Karboni i aktivizuar që përmban kafeja është shumë popullor midis suplementeve dietike që ndihmojnë për të humbur peshë, sepse ka aftësinë për të absorbuar dhe për të shpërbërë yndyrnat shumë shpejt. Ndoshta ky është një moment i mirë për t’u përpjekur për ta zëvendësuar kafenë e rregullt me diçka që jep më shumë dobi dhe është më e shëndetshme? Le të kalojmë në pjesën tjetër të analizës së këtij produkti.

Easy Black Latte

A ka ndonjë kontraindikacion dhe është Easy Black Latte sigurt?

Easy Black Latte përmban përbërës që janë me origjinë natyrore dhe janë miqësorë me trupin e njeriut. Ato nuk shkaktojnë asnjë efekt anësor. Unë gjithmonë ju këshilloj të familjarizoheni me përbërjen në detaje për t’u siguruar që ne nuk jemi alergjikë ndaj një përbërësi të veçantë. Nëse e përjashtojmë këtë eventualitet, nuk ka kontraindikacione për të provuar kafe për humbje peshe. Ju gjithashtu duhet të lexoni dhe të ndiqni rekomandimet e prodhuesit për të mos tejkaluar pjesën e rekomanduar ditore për konsum gjatë ditës. Produkti përmban në 1 shërbim 84 mg kafeinë që rrjedh nga kafeja e çastit.

Easy Black Latte – çfarë mund të gjejmë në kafe?

Produkti Easy Black Latte është zhvilluar në bazë të përbërësve natyralë. Më poshtë po paraqesim një listë:

Formacioni Easy Black LattePluhur whey (qumësht)
Formacioni Easy Black LatteKafe e instanizuar arabica-robusta
Formacioni Easy Black LatteAgjent anti-caking – dioksidi i silikonit
Formacioni Easy Black LatteAroma e qumështit të kondensuar me vaj MCT
Formacioni Easy Black LatteAromë çokollate
Formacioni Easy Black LatteËmbëlsues – sucralose
Formacioni Easy Black LatteKarboni i aktivizuar (nga arra e kokosit)

Si të përgatisni Easy Black Latte?

Përgatitja është jashtëzakonisht e thjeshtë dhe shumë e ngjashme me përgatitjen e kafesë ekzistuese. Mjafton të hidhni 3 lugë pluhur (15 g) në një filxhan dhe pastaj hidhni 150 ml ujë, i cili duhet të jetë i nxehtë, por jo i zier. Pas këtyre aktiviteteve, kafeja është gati për t’u ngrënë.

Coffee Easy Black Latte forum reviews, shqyrtime. Çfarë thonë përdoruesit?

Rishikimet e konsumatorëve ndryshojnë me këtë shtesë. Shumica dërrmuese thonë se Easy Black Latte ka përmbushur shpresat e tyre. Ata arritën të humbnin kilogram të panevojshëm dhe fituan energji për të funksionuar dhe janë të kënaqur me këtë fakt.

Megjithatë, ka një grusht njerëzish që thonë se në fakt gjysmë-qëllimi u arrit për shkak se ata humbën peshë, por ata ndjejnë një ndjenjë lodhjeje dhe nuk ndjejnë energjinë që kafeja duhet t’u sigurojë atyre. Kjo mund të jetë për shkak të faktit se para se të provonin kafe të hollë, pinin sasi shumë më të mëdha kafeje normale. Kur ata filluan të konsumojnë Easy Black Latte në sasi më të vogla, trupi nuk mori sasinë e kafeinës që përdorej dhe prandaj lodhja mund të vinte nga. Megjithatë, nevojitet edhe një detoks i tillë dhe me kalimin e kohës mund të na dalë se na nevojitej.

Porosita Easy Black Latte për burrin tim sepse kohët e fundit ka fituar pak peshë. Në fillim e kishte të vështirë të lakohej nga pirja e kafesë së zakonshme, por në njëfarë mënyre ia doli mbanë. Duhet ta pranoj se efektet janë shumë të kënaqshme.
Lusi55
Ndoshta efektet nuk janë të pabesueshme, por 4 kilogram në një muaj, duke mos bërë asgjë? Unë nuk kam ndryshuar fjalë për fjalë asgjë. Nuk futa dietë, nuk bëj fizkulturë. E vetmja gjë që bëra ishte të shkëmbeja kafe të zakonshme me Easy Black Latte. Nëse vazhdon të duket kështu, do të jem shumë i kënaqur!
DarPak38

Si dhe ku për të blerë Easy Black Latte? Farmaci çmimi, dyqan

Ne mund të vendosim një porosi në faqen zyrtare të prodhuesit. Dërgesa dërgohet brenda 1-2 ditëve dhe dërgohet nëpërmjet korrierit. Ne rekomandojmë zgjedhjen e këtij opsioni, sepse blerja në faqet jozyrtare mund të përfshijë rrezikun e mashtrimit, i cili është vazhdimisht duke u zgjeruar në mjedisin online. Përveç kësaj, prodhuesi shpesh ofron promovime të mëdha dhe ju mund të blini shtesën me një çmim shumë të favorshëm.


FAQ – Pyetje të bëra më shpesh

Sa do të zgjasë një paketë Easy Black Latte?

Një paketë përmban sasinë e duhur për të përgatitur afërsisht 12 racione.

A është Easy Black Latte i sigurt për t’u përdorur?

Falë faktit që suplementi përmban vetëm përbërës natyralë, është plotësisht i sigurt për shëndetin tonë dhe mund ta përdorim pa asnjë shqetësim. Nuk shkakton asnjë efekt anësor.

Sa kafeinë përmban Easy Black Latte në 1 porcion?

Produkti përmban 84 mg kafeinë nga kafeja e menjëhershme në 1 porcion.

Si të përgatis Easy Black Latte?

Është një operacion shumë i thjeshtë. Thjesht hidhni 3 lugë pluhur (15 g) dhe derdhni 150 ml ujë të nxehtë. Më pas përzieni mirë dhe jeni gati për të nisur.

Në çfarë kushtesh duhet të ruhet suplementi?

Suplementi duhet të ruhet në një vend të thatë larg lagështisë. Paketimi duhet të jetë i mbyllur fort dhe të mos ekspozohet në rrezet e diellit. Temperatura e përshtatshme për ruajtje është ndërmjet 18-25°C.

Përmbledhje – opinion i ekspertëve

Siç e përmenda më sipër, jam nuticioniste dhe e di shumë mirë se sa shpejt depozitohen indet dhjamore në trupin tonë. Gjithashtu e di se sa e vështirë është ta luftosh. Prandaj, pas analizimit të këtij suplementi, mund të them se është një produkt i përshtatshëm për çdo person që mendon për shëndetin e tyre. Do të funksionojë shumë për njerëzit që duan të humbasin peshë, sepse ky është përdorimi i kësaj kafeje, por gjithashtu mendoj se është një mënyrë e mirë për të dalë për ata që janë mësuar shumë me kafenë normale. Mbase ia vlen të provosh të prezantosh një detoks të vogël për trupin tënd, në mënyrë që të ndjejë pak freski? Po të lë me këtë pyetje!