Skip to content
Faqja kryesore » Celuliti » Celleasy Perfect Body Serum – Serum për celulitin – efekte, komente, çmim, përbërje

Celleasy Perfect Body Serum – Serum për celulitin – efekte, komente, çmim, përbërje

4.9/5 - (34 votes)

Si funksionon Celleasy Perfect Body Serum? A mund të na ndihmojë vërtet të heqim celulitin dhe të mbajmë lëkurën të patundur? Celuliti, ose i ashtuquajturi «petë portokalli» nuk është aspak i këndshëm dhe pa dyshim na pakëson tërheqësen e këmbëve. Për këtë arsye, vendosëm të testonim serumin për të parë se çfarë efektesh mund të arrijmë, nëse ia vlen të përdorim dhe çfarë mund të bëjmë për më tepër që lëkura jonë ta bëjë atë të duket rinore dhe e fortë.

Celleasy Perfect Body Serum - celulit në këmbë

Çfarë është Celleasy Perfect Body Serum dhe si funksionon?

Celleasy Perfect Body Serum është një përgatitje për përdorimin e temës. Ajo përbëhet nga përbërës natyralë që ndihmojnë në përmirësimin e pamjes së lëkurës duke reduktuar linjat fine dhe rrudhat, duke reduktuar celulitin, duke përmirësuar elasticitetin e lëkurës dhe duke rivendosur nivelet normale të lagështisë. Kjo do të thotë se që nga aplikimi i parë mund të vini re një përmirësim në pamjen e lëkurës.

Serumi Celleasy punon duke rritur qarkullimin e gjakut në lëkurë, i cili ndihmon në eliminimin e celulitit dhe papërsosmërive të tjera. Gjithashtu forcon indet lidhëse dhe stimulon prodhimin e kolagjenit, në mënyrë që lëkura juaj të fitojë një pamje shumë më të fortë. Ai është zhvilluar duke përdorur njohuritë më të fundit mjekësore dhe përbërësit me cilësi të lartë. Është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe për ata të ndjeshëm.

Celleasy Perfect Body Serum

Efektet e përdorimit të Celleasa

Efektet kryesore:

 • Forcimi i lëkurës: Përbërësit në serum ndihmojnë për të siguruar lëkurë më të butë dhe më të fortë. Fleksibiliteti i saj gjithashtu është përmirësuar ndjeshëm.
 • Rënie e dukshmërisë së shenjave të shtrirjes: Shenjat e shtrirjes shkaktohen nga shtrirja e lëkurës, e cila ndodh gjatë shtatzënisë ose shtimit në peshë. Përdorimi i këtij serumi i redukton ato dhe i bën ato më pak të dukshme në sipërfaqen e trupit.
 • Reduktimi i dukshmërisë së celulitit: Celuliti është një gjendje në të cilën depozitat e yndyrës grumbullohen në vende të ndryshme të trupit, duke shkaktuar puçrra në sipërfaqen e lëkurës. Serumi ndihmon në zvogëlimin e këtyre depozitave të yndyrës duke i pakësuar ato dhe duke përmirësuar qarkullimin e gjakut në këto zona.

Efekte shtesë:

 • Lëkura duket më e butë, më e lëmuar, e hidratuar
 • Toni i lëkurës është më i baraz- Toni i lëkurës është i sheshuar
 • Rigjallërim i lëkurës
 • Poret bëhen më të vogla dhe më pak të dukshme
 • Rigjenerimi i qelizave dhe rritja e prodhimit të kolazheve
 • Pakësimi i dhjamit të trupit
[Irp]

Si ta përdorim serumin Celleasy?

Serumi duhet të përdoret në vendet e paraqitjes së celulitit, domethënë, më shpesh këto do të jenë vendet e vitheve dhe kofshëve. Veprimi është jashtëzakonisht i thjeshtë. Mjafton të aplikohet një sasi e vogël e përgatitjes në lëkurë, dhe pastaj të masazhohet në lëvizje rrethore për rreth 2-3 minuta. Gjithashtu ia vlen të përfitosh nga “flluska kineze”, e cila përfshihet në kit. Si ta përdorim? Menjëherë para se të aplikojnë serumin, këto vende duhet të lubrifikohen me një krem të yndyrshëm ose vaj dhe duke përdorur një flluskë për të masazhuar me lëvizje rrethore. Falë kësaj, efektet e përdorimit të Celleasa do të jenë edhe më të mira.

Kur janë efektet e para të përdorimit të serumit Celleasy?

Marrja e efekteve të para varet nga 3 faktorë:

 • rregullsinë e përdorimit të produktit
 • predispozitë individuale (mosha, faktorët gjenetikë)
 • faza e celulitit

Lëkura e portokallit duhet të ulet pas disa ditësh nga fillimi i trajtimit, por si në rastin e ndonjë sëmundjeje, gjëja më e rëndësishme është rregullsia dhe rregullsia, prandaj rekomandojmë vazhdimin e trajtimit për një kohë të gjatë. Falë kësaj, efektet do të jenë edhe më të mira dhe përveç kësaj, rreziku i rishfaqjes së celulitit do të zvogëlohet ndjeshëm.

A është Celleasy e sigurt? Efektet anësore

Qelasi - celulit në këmbë

Serumi i trupit Celleasy është bërë nga përbërësit natyrorë që janë të sigurt për lëkurën dhe nuk shkaktojnë asnjë efekt anësor nëse përdoret si i drejtuar. Produkti është hipoallergjenik dhe nuk përmban kimikate të dëmshme. Ai është gjithashtu i përshtatshëm për lëkurën e ndjeshme dhe nuk shkakton irritim ose acarim të lëkurës.

A mund ta kombinoj serumin me një përgatitje tjetër në tableta?

Po, është më e lejuar dhe madje e rekomanduar. Rezultate të mëdha mund të sjellë duke kombinuar me një shtesë dietike të quajtur Perfect Body Cellulite, e cila është gjithashtu përgjegjëse për reduktimin e celulitit, si dhe duke zbutur lëkurën dhe djegur yndyrën e trupit.

Përbërja e Celleasy Perfect Body Serum

Vaji i pambukut – I pasur me acide yndyrore të papërpunuara si yndyrnat oleike, acidi palmitik dhe tokoferolët. Detyra kryesore në serum janë efektet antioksiduese, lufton radikalet e lira dhe vonon procesin e plakjes së lëkurës. Përveç kësaj, ajo hidraton, ushqen dhe e bën epidermin më elastik.

Ekstrakti i limonit – Shndrit çngjyrimet, redukton dëmtimin e strukturës së kolazhen-elastinës të shkaktuar nga veprimi i radikaleve të lira, rindërton epidermat, ka veti antioksiduese dhe rigjallëruese.

Kafeina – parandalon depozitimin e yndyrës në indin nënlëkurës, shton energjinë, stimulon procesin e lipolizës, mbështet heqjen e toksinave duke përmirësuar rrjedhjen e limfatike në enët limfatike.

Ekstrakti aziatik pennywort – Rrit sintezën e kolagjenit, elastinës dhe acidit hyaluronik. Përmirëson tensionin dhe hidratimin e epidermës. Ka veti anti-inflamuese. Ajo përmirëson punën e metabolizmit fibroblast. Ajo mbron lëkurën nga formimi i celulitit duke forcuar muret e enëve të gjakut.

Ekstrakti i frutave të thata me spec djegës ngroh lëkurën për shkak të përmbajtjes së kapacinit. Ajo është përgjegjëse për djegien e dhjamit të trupit, përmirëson furnizimin me gjak të lëkurës dhe e bën atë të firmave.

Celleasy Perfect Body Serum – Shqyrtime, forum

Celleasy Perfect Body Serum është një produkt që mund të thuhet se mbizotëron tregun kundër celulitit. Vlerësimet pozitive të përdoruesve kushtuar shëndetit dhe bukurisë janë shumë të shumta dhe vetë përdoruesit i kushtojnë më shumë vëmendje shpejtësisë së produktit. Këtu janë disa shembuj të komenteve nga forumi:

Miałam naprawdę poważny problem z cellulitem na udach i pośladkach. Były one bardzo grudkowate i szorstkie w dotyku. Po stosowaniu tego produktu przez zaledwie 2 tygodnie zauważyłam, że cellulit zniknął. Tekstura mojej skóry jest teraz o wiele gładsza i czuję się o wiele lepiej niż wcześniej! Zauważyłam też, że powoli zaczynają znikać rozstępy!
Basia7
Używam tego serum od kilku tygodni i jestem bardzo zadowolona z rezultatów. Moja skóra jest bardziej nawilżona i o wiele gładsza niż wcześniej. Zauważyłam również, że mój cellulit znacznie się zmniejszył i mam nadzieję, że z czasem będzie jeszcze lepiej. Formuła jest lekka i szybko wchłania się w skórę, więc nie musisz się martwić o tłuste pozostałości na ubraniach czy pościeli. Bardzo podoba mi się też jego zapach!
RankSa

Sa kushton Celleasy – Çmimi i përgatitjes

Çmimi i Celleasa është shumë tërheqës, por është vazhdimisht në ndryshim, kështu që ne nuk ofrojmë vlera specifike, dhe ju rekomandojmë që t’i kontrolloni ato personalisht duke klikuar butonin më poshtë. Këto janë çmimet dhe promovimet e ofruara nga prodhuesi dhe ne ju inkurajojmë të përdorni faqen e tij zyrtare. Falë kësaj, mund të jemi të sigurt se e blejmë produktin origjinal me çmimet më të mira. Ne gjithashtu rekomandojmë që ju të mbani gjurmët e disponueshmërisë së promovimeve, pasi ato janë ofruar shpesh dhe ju mund të kurseni shumë promovime. Ndonjëherë mund të marrim 1 pako falas dhe për blerje më të mëdha mund të llogarisim edhe më shumë zbritje.

Ku të blesh Celleasy Perfect Body Serum?

Siç është përmendur tashmë, vendi më i mirë për të porositur Celleasy është faqja zyrtare e prodhuesit. Atje mund të pyesim me lehtësi për të gjitha detajet duke përdorur formularin e shërbimit të klientit. Kur blejmë në dyqane të tjera online, ne mund të hasim në skanatorë që shpesh ofrojnë zëvendësues dhe mund të zhgënjehemi shumë kur bëhet fjalë për efektet e përdorimit të tyre.


A ia vlen të blesh Celleasy Perfect Body Serum? Përmbledhje – Opinion i ekspertëve

Efekti i Serumit të Trupit Të Përsosur Celleasy duket të jetë shumë pozitiv. Sipas mendimit tim, avantazhi më i madh i këtij produkti është veprimi çuditërisht i shpejtë dhe se si përbërësit e serumit ndikojnë intensivisht në lëkurën tonë dhe e mbështesin atë në mënyrë gjithëpërfshirëse. Në këtë pikë do të doja gjithashtu të shtoja, pavarësisht nëse vendosni të blini apo jo, mos harroni se nëse duam të heqim qafe celulitin, pengojmë procesin e plakjes së lëkurës, përmirësojmë lëkurën e vitheve dhe kofshëve, djegim dhjamin e trupit dhe duam të arrijmë rezultatet më të mira, gjithashtu rekomandoj fillimin e aktivitetit fizik. Kombinimi i ushtrimeve dhe përdorimi i rregullt i Selasës mund të na sjellë rezultate spektakolare. Për mendimin tim, nëse planifikon të luftosh celulitin, duhet ta konsiderosh këtë produkt. Kjo mund të përshpejtojë ndjeshëm arritjen e qëllimit dhe përbërësit aktivë të përdorur në serum do t’i sigurojnë lëkurës lëndët ushqyese të nevojshme që janë të nevojshme për funksionimin e duhur të trupit tonë.