Skip to content
Faqja kryesore » Lëkura e fytyrës » Nonacne – opinionet, çmimi, efektet. Rishikimi i tabletave për aknet

Nonacne – opinionet, çmimi, efektet. Rishikimi i tabletave për aknet

4.9/5 - (36 votes)

Nonacne është një shtesë e krijuar për të luftuar aknet. A është e efektshme? Çfarë dobish reale mund të na sjellë përdorimi i këtij produkti? Një pamje e re, e përsosur dhe e bukur e lëkurës është diçka që të gjithë do të dëshironin ta kishin, kështu që vendosëm të kontrollonim nëse është metoda e duhur për të arritur këtë qëllim. Shiko si ka bërë kjo përgatitje dhe nëse ndihmon vërtet në eliminimin e ndonjë papërsosmërie.

Nonacne - acne

Çfarë është Nonacne dhe si funksionon? Efektet e aplikimit

Tabletat joacne janë një lloj i ri trajtimi për ata që vuajnë nga aknet që mund t’i blejmë pa recetë. Suplementi punon duke zvogëluar prodhimin e sebumit në trup nga gjëndrat sebaceoze dhe duke luftuar bakteret që shkaktojnë puçrra, kokë të zezë dhe kokë të zezë. Këto tableta janë projektuar gjithashtu për të ndihmuar në rregullimin e ekuilibrit hormonal, i cili në shumë njerëz ndikon në formimin e akneve. Si ndryshon nga përgatitjet e tjera të këtij lloji? Nonacne nuk përpiqet të ndalojë rritjen e qelizave që shkaktojnë formimin e puçrrave, por përkundrazi i ndalon bakteret që të shkaktojnë skuqje dhe ënjtje që janë të lidhura me aknet. Përveç kësaj, ajo pengon veprimin e radikaleve të lira dhe ushqen dhe hidraton lëkurën e fytyrës, duke intensifikuar proceset e rigjenerimit të saj. Duke parandaluar inflamacionin, ajo rivendos një pamje të shëndetshme në lëkurë.

Efektet e aplikimit:

  • Zvogëlon sekretimin e tepërt të sebumit nga gjëndrat sebaceous
  • Pengon veprimin e radikalëve të lirë
  • Ushqen dhe hidraton lëkurën e fytyrës
  • Intensifikon proceset e rigjenerimit të lëkurës, e cila ka një efekt pozitiv në trajtimin e akneve
  • Eliminon kokët e zeza dhe papërsosmëritë e tjera
  • Parandalon inflamimin
Pilula jo të akneve

Si ta përdorim Nonacne? – Doza e suplementit

Marrja e një suplementi për akne është mjaft e thjeshtë. Mjafton të konsumosh dy kapsula në ditë, të lara me ujë të bollshëm. Koha e ditës dhe nëse e konsumojmë suplementin para ose pas një vakti nuk ka rëndësi. Në këtë aspekt ka liri absolute. Megjithatë, mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

Efekte anësore jo të sakta. A janë të sigurta?

Joacne janë tableta të krijuara në bazë të përbërësve natyrorë që janë të sigurt për trupin tonë. Megjithatë, ajo nuk duhet të përdoret tek njerëzit që janë alergjikë ose të ndjeshëm ndaj ndonjërit prej përbërësve të përgatitjes. Një efekt anësor që mund të ndodhë është një thatësi e lehtë e lëkurës. Zakonisht largohet brenda pak ditësh.

Përbërja joacne – çfarë përbërëssh përmban suplementi?

Pllaka jo të sakta

Suplementi ushqimor Nonacne përmban vetëm përbërës natyralë që, falë vetive të tyre, mund të zvogëlojnë shkaqet e akneve dhe të heqin burimin e problemit që çon në formimin e lezioneve të lëkurës. Përbërja natyrore e Nonacne përfshin përbërës të tillë si:

Trfili i kuq – Përfitimet e saj ushqyese janë një pasuri me antioksidues dhe një përmbajtje e lartë mineralesh. Përbërësi aktiv në trfilin e kuq është një izoflavon i quajtur genistein, i cili ka veti anti-inflamuese, ndihmon në rregullimin e nivelit të sheqerit në gjak, dhe madje vepron si një fitoestrogjen natyral (i cili është i dobishëm për njerëzit me nivel të ulët të estrogjenit gjatë menopauzës).

Sarsaparilla – ka veti antibakterial që mund të ndihmojnë në zvogëlimin e sasisë së këputjes së akneve. Gjithashtu përmban antioksidues që mbrojnë nga radikalet e lira që mund të dëmtojnë lëkurën dhe ta bëjnë atë më të ndjeshme ndaj plakjes. Ajo ka gjithashtu aftësinë për të zvogëluar inflamacionin, për të shëruar plagët dhe për të parandaluar formimin e të rejave.

Ekstrakti i farës së rrushit – Vetitë anti-inflamuese të ekstraktit të farës së rrushit ndihmojnë në reduktimin e skuqjes dhe ënjtjes. Përveç kësaj, ekstrakti i farës së rrushit është treguar i efektshëm në trajtimin e inflamacionit të shkaktuar nga rosacea, eczema dhe psoriasis. Gjithashtu ndihmon në parandalimin e prishjes së kolagjenit, gjë që mund të çojë në rrudha dhe ton të pabarabartë të lëkurës.

Nettle Leaf Extract – Ajo mund të ndihmojë në reduktimin e skuqjes dhe ënjtjes lidhur me lezionet e akneve duke reduktuar prodhimin e sebumit, duke rritur normën e rrotullimit të qelizave të lëkurës, dhe duke balancuar nivelin e pH të lëkurës.

Vitamina C – Ky është një antioksidues i fuqishëm që ndihmon në stabilizimin e radikaleve të lira. Ajo gjithashtu ka një efekt anti-inflamator. Vitamina C është një nga vitaminat më të rëndësishme për lëkurën, sepse ndihmon në ruajtjen e prodhimit të kolagenit në lëkurë dhe mbron nga stresi oksidativ i shkaktuar nga rrezet UV dhe ndotja.

Nonacne – Opinionet e përdoruesve, mjekët. Çfarë janë pro/kundrat e saj?

Vlerësimet jo të sakta zakonisht janë shumë pozitive. Avantazhet më të zakonshme përfshijnë faktin se ju nuk keni për të pritur gjatë për efektet e para të përdorimit dhe se përbërja e produktit është natyrore dhe nuk shkakton reaksione alergjike. Sa për defektet, kishte opinione se koha e dorëzimit ishte më e gjatë se ç’mendohej dhe se produkti ishte i vështirë për t’u disponuar. Kohët e fundit, popullariteti i Nonacne është rritur shumë, gjë që mund të jetë shkaku i drejtpërdrejtë i këtij problemi.

Provova gjithçka për të hequr qafe aknet. Vizitat e shpeshta te një dermatolog, ilaçet dhe madje edhe trajtimet e mjekësisë estetike. Ilaçet nuk sillnin ndonjë përmirësim dhe efektet e përftuara me trajtimet zgjatën për një periudhë të caktuar kohe dhe pastaj aknet u kthyen përsëri. E mora vesh për Nonacne në këtë forum dhe në fillim isha skeptik. Kam testuar shumë drogë dhe mendova se do të ishte e njëjta herë. Nuk dua të jem shumë optimist, por kanë kaluar 8 muaj që kur arrita të heq qafe aknet dhe deri tani nuk ka pasur përsëritje. Shpresoj se do të mbetet kështu.
Ambës
Gjëja e parë që vura re ishte se lëkura ime u bë e lëmuar dhe pak më e fortë. Poret e mia janë bërë më të vogla dhe më të pastra. Edhe pse Nonacne është menduar vetëm për përdorim në fytyrë, unë gjithashtu e kam përdorur atë për thyerje në shpinë dhe shpatulla, të cilat gjithashtu janë zhdukur. Duhet ta pranoj se nuk i prisja këto pasoja.
Majkaa

Nonacne – Price dhe ku të blejnë tableta për lëkurën e akneve?

Blerja e produkteve të kujdesit të lëkurës online mund të jetë e rrezikshme, veçanërisht nëse i blini ato nga burime të panjohura dhe të pavërtetuara. Ka shumë kompani skamnake që gjuajnë viktimat e pa dyshuara, kështu që vendi më i mirë për të blerë Nonacne është faqja zyrtare e prodhuesit. Ajo ofron çmimet më të mira, dhe ne shpesh mund të gjejmë promovime shumë të mira, p.sh. blerja e 3 paketave, ne marrim 3 të tjera krejtësisht falas.


FAQ – Pyetje të bëra më shpesh

A është Nonacne i sigurt për t’u përdorur? A ka ndonjë efekt anësor?

Përdorimi i suplementit është i sigurt dhe nuk shkakton asnjë efekt anësor. Përbërja bazohet vetëm në përbërës natyralë.

A funksionojnë tabletat për çdo lloj akneje?

Është një produkt i përshtatshëm për përdorim në të gjitha llojet e akneve.

Si duhet përdorur Nonacne? Cila është doza e duhur?

Suplementi duhet të merret dy herë në ditë, nga një kapsulë – mundësisht në mëngjes dhe në mbrëmje. Nuk ka rëndësi nëse e merrni para apo pas vaktit, por është e rëndësishme që të jetë sistematike.

A ka një zëvendësim të denjë për Nonacne?

Sipas mendimit tonë, një zëvendësues i denjë mund të jetë Derminax. Është një suplement me veti të ngjashme dhe një përbërje po aq natyrale dhe e sigurt.

Cilat janë mendimet e mjekëve për Nonacne?

Definitivisht më shumë komente vijnë nga konsumatorët sesa nga mjekët, por opinionet që kemi gjetur janë zakonisht pozitive. Mjekët theksojnë se pasuria më e madhe e këtij suplementi është përbërja e tij.

A mund të blej Nonacne në një farmaci?

Fatkeqësisht, për momentin suplementi është i disponueshëm vetëm në faqen e internetit të prodhuesit.

Opinion i ekspertëve – A ia vlen të blesh tableta Nonacne?

Përbërësit aktivë që gjenden në Nonacne luftojnë në mënyrë të përsosur bakteret që shkaktojnë formimin e puçrrave dhe efflorescence, ndërsa luftojnë inflamacionin e shkaktuar nga papastërtitë e lëkurës. Një avantazh i rëndësishëm që unë e theksova në lidhje me këtë produkt është fakti se ai gjithashtu heq efektivisht vragat që kanë lindur si rezultat i akneve. Duke marrë parasysh përfitimet që ne mund të merrni duke përdorur këtë shtesë dhe duke shtuar në të opinionet e klientëve të kënaqur, unë mund të them në mënyrë të sigurt se në qoftë se ju jeni duke kërkuar për ilaçin e duhur që do t’ju ndihmojë në luftën kundër akne, ju patjetër mund të provoni Nonacne.