Przejdź do treści

Piloxidil | Opinie, cena, skład – płyn na skórę głowy – hamowanie łysienia

Piloxidil to spray opracowany na bazie minoksydylu, którego celem jest zahamowanie wypadania włosów typu męskiego. Jak działa oraz jakie gwarantuje efekty? A może zastanawiasz się jakie mogą być efekty uboczne? Wszystkiego dowiesz się w naszej recenzji na temat tego produktu.

Piloxidil

Coraz więcej ludzi, nie tylko starszych, skarży się na zbyt intensywne wypadanie włosów. Włosy to bardzo ważny element naszego wizerunku i nikt nie jest zadowolony z takiego obrotu spraw. Zarówno kobiety jak i mężczyźni próbują różnego rodzaju preparatów, które mają na celu pomóc im odzyskać dawną bujność fryzury. Przyjrzeliśmy się jednemu z nich, a mianowicie sprayowi o nazwie Piloxidil.

Alternatywną dla leków na receptę mogą być suplementy diety takie jak: Locerin, Folisin. Warto również zajrzeć do naszego artykułu, który przedstawia: Ranking najlepszych tabletek na włosy.

Piloxidil – Co to jest i jak działa?

Piloxidil na włosy

Piloxidil to płyn leczniczy do zastosowania na skórę głowy dotkniętą nadmiernym wypadaniem włosów. Jest dostępny w większości aptek stacjonarnych i internetowych bez recepty. Jest lekiem, którego substancją aktywną jest minoksydyl, który walczy z łysieniem typu męskiego. Minoksydyl ma udowodnione działanie hamujące nadmierne wypadanie włosów oraz stymulujących ich porost.

Efekty stosowania preparatu widoczne są po około 2 miesiącach regularnego stosowania zgodnie z zaleceniami producenta, czyli 2 razy dziennie po 1ml. Po dłuższym czasie można zaobserwować porost nowych włosów. Pełna kuracja powinna trwać około 12 miesięcy. Reakcja organizmu i efekty stosowania są jednak różne w zależności od osoby, jedni obserwują efekty o wiele szybciej, a są nawet ludzie, którzy po stosowaniu Piloxidil wcale nie zauważyli efektów.


Dawkowanie Piloxidil – jak stosować?

Stosowanie preparatu Piloxidil, polega na aplikacji płynu na skórę głowy. Preparat należy stosować dwa razy dziennie na oczyszczoną i suchą skórę głowy. Dawka jednorazowa to 1ml płynu, czyli około 5 naciśnięć sprayu. Zaaplikowany na skórę głowy płyn należy delikatnie wmasować w skórę opuszkami palców, a po zastosowaniu należy jak najszybciej dokładnie umyć dłonie.

Po zastosowaniu preparatu przez minimum 4 godziny nie należy myć skóry głowy, ani używać suszarki, płyn musi się wchłonąć w skórę samodzielnie, bez wspomagania.

Efekty działania substancji czynnej, czyli minoksydylu są zauważalne już nawet po 2 miesiącach stosowania. Jednak jeżeli po 12 miesiącach od rozpoczęcia stosowania preparatu nie widzimy zadowalających efektów, należy odstawić preparat. Wtedy warto skonsultować się z lekarzem i powiedzieć mu, że minoksydyl nie działa odpowiednio na naszą skórę głowy. Być może zaistnieje wtedy konieczność zastosowania doustnych suplementów diety, które od wewnątrz zapewnią nam wszystkie niezbędne do porostu włosów witaminy i minerały.


Skutki uboczne i przeciwwskazania Piloxidil – Czy stosowanie jest bezpieczne?

Jak każdy lek, Piloxidil może wywoływać działania niepożądane. Najczęściej są to delikatne alergie, reakcje uczuleniowe, miejscowe podrażnienia skóry czy świąd skóry głowy. Przed zastosowaniem preparatu Piloxidil należy zapoznać się z jego składem i ulotką, aby dowiedzieć się czy nie zawiera składników, na które jesteśmy uczuleni.

Najczęstsze efekty uboczne przy stosowaniu Piloxidilu to:

 • bóle głowy
 • swędzenie skóry głowy, świąd oczu i okolic
 • -wysypka
 • podrażnienie skóry głowy
 • zmniejszenie ciśnienia krwi
 • duszności
 • zaburzenia pigmentacji włosów
 • podrażnienie i zaczerwienienie w miejscu aplikacji

Piloxidil nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży oraz matki karmiące. W przypadku wiadomości o ciąży w trakcie kuracji preparatem, należy natychmiastowo zaprzestać jego stosowania. Jeżeli zdecydujemy się na kontynuację kuracji, to należy to zrobić dopiero po porodzie i odstawieniu dziecka od piersi.

Podczas stosowania preparatu Piloxidil nie należy stosować innych leków stosowanych zewnętrznie na skórę głowy, ponieważ zwiększa to ryzyko wystąpienia podrażnień i efektów ubocznych.

Piloxidil na łysienie

Lek na skórę głowy Piloxidil – Opinie konsumentów

Bardzo łatwo jest odszukać opinie na temat Piloxidil w internecie. Dzieje się tak, ponieważ jest to preparat dostępny na rynku już od długiego czasu, dodatkowo dostępny bez recepty w aptekach. Opinie na temat jego skuteczności są bardzo różne, jedni konsumenci deklarują, że spray im pomógł, inna grupa użytkowników z kolei twierdzi, że nie odnotowała żadnych pozytywnych efektów. Zatem działanie tego preparatu jest kwestią bardzo indywidualną i zależy zapewne także od przyczyny wypadania włosów.

Poniżej możecie przeczytać przykładowe opinie:

„Piloxidil polecił mi farmaceuta w aptece, kiedy potrzebowałem czegoś na zahamowanie wypadania włosów. Stosuję go już od 3 miesięcy, jednak mam zamiar przerwać kurację kiedy skończę opakowanie, moje włosy wypadają w takim samy stopniu jak wcześniej. Spróbuję doustnej suplementacji i może w końcu to pomoże.”

„Ostatnio miałam sporo stresu i widziałam coraz więcej włosów na szczotce kiedy czesałam włosy. Znajoma poleciła mi spray Piloxidil i u mnie się sprawdził, włosy wypadają mniej niż wcześniej. Ja jestem bardzo zadowolona z jego działania, jednak czytałam że jest to bardzo indywidualna kwestia.”

„Piloxidil znam od lat i używam go co jakiś czas w momentach, w których obserwuje nasilone wypadanie włosów. Po jakimś czasie po odstawieniu zdarza się tak, że problem wraca więc i ja wracam do stosowania. Ale zawsze mi pomaga kiedy moje włosy wypadają bardziej. Jestem zadowolony, ale będę też próbował wesprzeć swoje włosy od środka, może wtedy otrzymam długoterminowe efekty.”


Wady i zalety Piloxidil

Zalety

 • dość szybko widoczne efekty stosowania preparatu, w postaci zahamowania wypadania włosów
 • zintensyfikowany porost włosów

Wady

 • duża ilość potencjalnych efektów ubocznych
 • często występujące alergie i podrażnienia skóry głowy
 • reaguje z innymi substancjami używanymi miejscowo na skórę głowy (kortykosteroidy, retinoidy)
 • wchodzi w reakcje z preparatami obniżającymi ciśnienie krwi i może powodować nadmierny spadek ciśnienia

Piloxidil – skład – Co znajduje się w płynie?

Substancją czynną leku Piloxidil jest wspominany już wcześniej minoksydyl. Skład jest bardzo prosty i opiera się na tym składniku.

Minoksydyl ma udowodnione działanie na łysienie typu męskiego. Hamuje nadmierne wypadanie włosów i zasila wyrastanie nowych. Jest to płyn do stosowania na skórę głowy, który zwiększa liczbę mieszków włosowych, dzięki czemu może rosnąć większa ilość włosów. Najlepiej zastosować go w początkowej fazie łysienia, szybko kiedy tylko zauważymy objawy łysienia.

Pełny skład Piloxidil 2%:

Minoksydyl o stężeniu 2%

Etanol

Glikol propylenowy

Woda oczyszczona


Gdzie kupić i ile kosztuje Piloxidil?

Produkt Piloxidil

Spray na porost włosów Piloxidil jest dostępny bez recepty w aptekach stacjonarnych i internetowych. Cena za jedno opakowanie, które zawiera 60ml płynu różni się w zależności od miejsca zakupu. Zaobserwowaliśmy, że jego cena jest niższa w przypadku aptek internetowych, jednak zachodzi wtedy konieczność opłacenia kosztów wysyłki.


FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czy można kupić spray Piloxidil w aptece?

Tak, Piloxidil jest dostępny bez recepty w aptekach, zarówno stacjonarnych jak i internetowych.

Po jakim czasie można zaobserwować pierwsze efekty stosowania Piloxidil?

Pierwsze efekty stosowania sprayu Piloxidil mogą być widoczne po 8 miesiącach stosowania.

Czy uzyskane efekty są trwałe?

Niestety, wiele osób twierdzi, że po odstawieniu Piloxidilu problem potrafi nawracać.

Podsumowanie – Czy warto stosować Piloxidil?

Piloxidil to preparat, który ma na celu pomóc w łysieniu androgenowym, czyli typu męskiego. Efekty stosowania preparatu są zazwyczaj widocznie po 2 miesiącach kuracji, jednak tak jak wspomnieliśmy jest to kwestia bardzo indywidualna. Jeżeli jesteście pewni, że dotknęło Was łysienie typu męskiego, to warto spróbować, być może okaże się to strzałem w dziesiątkę.

Jeżeli natomiast nie jesteście pewni, warto także zapoznać się z naszym rankingiem produktów na porost włosów. Być może wystarczy jedynie uzupełnić naszą dietę w istotne dla wzrostu włosów witaminy i składniki mineralne, za pomocą łatwo przyswajalnych suplementów diety. Dodatkowo takie suplementy świetnie oddziałują na ogólne zdrowie organizmu.

Należy pamiętać, że przyczyn łysienia jest bardzo dużo i nie istnieje jeden środek, który pomoże na każdy przypadek. Piloxidil jest lekiem, tak więc trzeba stosować go z rozwagą i zgodnie z zaleceniami producenta. W razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących sygnałów, należy zgłosić się do specjalisty z opakowaniem preparatu. Piloxidil jest łatwo dostępny, jego cena jest także atrakcyjna, więc jeżeli zechcecie go zastosować, to Wasza kieszeń nie ucierpi, nawet jeżeli nie przyniesie zamierzonych efektów.