Przejdź do treści

Alopexy | Opinie, cena, efekty, skład – lek na porost włosów

Alopexy to roztwór do stosowania na skórę dla osób, które zauważają u siebie pierwsze objawy łysienia. Został opracowany do zahamowania nadmiernego wypadania włosów. A jak jest naprawdę? W poniższym artykule przeanalizowaliśmy dla Was jego skład, efekty uboczne oraz wszystko co potrzebne, aby móc wyrobić sobie o nim zdanie. Jeżeli chcesz poznać wszystkie istotne aspekty, które powinno się znać przed zakupem leku Alopexy – zapraszamy do lektury.

Alopexy

Wiele mężczyzn i kobiet boryka się z łysieniem typu androgenowego oraz poszukuje rozwiązania swojego problemu. Alopexy to płyn do stosowania zewnętrznego, który w zamyśle ma być jednym z nich. Sprawdźmy jakie gwarantuje efekty, oraz jakie są opinie użytkowników, a także potencjalne działania niepożądane.

Alternatywną dla leków na receptę mogą być suplementy diety takie jak: Locerin, Folisin. Warto również zajrzeć do naszego artykułu, który przedstawia: Ranking najlepszych tabletek na włosy.

Alopexy – Co to jest i jak działa?

Alopexy na włosy

Alopexy to płyn do stosowania na skórę głowy, dostępny bez recepty w aptekach stacjonarnych i internetowych. To lek, który hamuje nadmierne wypadanie włosów i jest polecany w początkowych fazach łysienia androgenowego. Do opakowania dołączony jest precyzyjny aplikator i pipeta.

Substancją czynną preparatu jest substancja o nazwie minoksydyl, który pobudza mieszki włosowe. Minoksydyl przeciwdziała miniaturyzacji mieszków włosowych i intensyfikuje namnażanie się komórek mieszków włosowych. Po upływie około 8 tygodni po rozpoczęciu stosowania preparatu można zauważyć pierwsze efekty w postaci zahamowania nadmiernego wypadania włosów, zaś po 16 tygodniach można zauważyć przyspieszenie tempa wzrostu włosów. Trzeba jednak pamiętać, że te zakresy czasowe mogą się różnić u różnych osób i czas na pojawienie się efektów jest bardzo indywidualny.


Dawkowanie Alopexy – Jak stosować?

Alopexy to płyn przeznaczony do stosowania bezpośrednio na skórę głowy. Należy stosować go dwa razy dziennie, za każdym razem aplikując na skórę 1 ml płynu. Przed użyciem należy zapoznać się z zaleceniami dawkowania oraz należy się do nich bezwzględnie stosować. Stosowanie większej dawki niż zalecana może przynieść jedynie szkody, nie sprawi, że efekty pojawią się szybciej. Niestosowanie się do dawkowania leków może zagrażać zdrowiu a nawet życiu.

Preparat jest przeznaczony jedynie do stosowania zewnętrznego, nie należy do także stosować na inne miejsca niż skóra głowy. Przed aplikacją płynu należy upewnić się, że skóra głowy jest czysta i sucha. Dawkę 1ml roztworu należy rozprowadzić równomiernie na całą leczoną powierzchnię skóry, którą dotknął problem łysienia oraz delikatnie wmasować opuszkami palców. Bezpośrednio po aplikacji preparatu należy bardzo dokładnie umyć dłonie, aby uniknąć występowania nadmiernego owłosienia poza miejscami stosowania.


Skutki uboczne i przeciwwskazania Alopexy – Czy stosowaniejest bezpieczne?

Alopexy to lek, zatem jak każdy z nich może wywoływać efekty uboczne. Nie występują one zawsze, jest to zależne od człowieka. Jednak należy być świadomym ryzyka wystąpienia pewnych reakcji. Gdy zauważymy u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy należy natychmiast odstawić preparat. Jeżeli dolegliwości są bardzo nieprzyjemne, należy udać się do lekarza zabierając ze sobą opakowanie stosowanego leku. Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego Alopexy w czasie ciąży i karmienia piersią. Nie jest także polecany dla osób przyjmujących leki rozszerzające naczynia krwionośne.

Do najczęstszych efektów ubocznych w przypadku Alopexy należą:

 • bóle głowy
 • obniżenie ciśnienia krwi
 • przyspieszone tętno
 • ból, kłucie w klatce piersiowej
 • zawroty głowy
 • obrzęki i opuchnięcia
 • podrażnienia skóry głowy
 • świąd
 • może powodować uczucie pieczenia i podrażnienie
 • nierównomierne owłosienie ciała

Najczęściej występują nieprzyjemne objawy, takie jak alergie skórne, złuszczanie naskórka, swędzenie i zaczerwienienie skóry. Jeśli objawy utrzymują się dłuższy czas pomimo zaprzestania stosowania, należy skonsultować się z lekarzem.

Produkt Alopexy - łysy mężczyzna

Alopexy – Opinie konsumentów

W sieci można łatwo odszukać opinie osób, które stosowały Alopexy. Jest to zapewne związane z jego łatwą dostępnością. Na forach dyskusyjnych i mediach społecznościowych przewijają się różne opinie – jedni użytkownicy są bardzo zadowoleni i twierdzą, że Alopexy działa cuda, inni twierdzą, że im wcale nie pomógł. Jest to normalne w przypadku takich preparatów – opinie zawsze są podzielone. Opinia niewątpliwie zależy także od powodu łysienia – Alopexy działa na łysienie typu męskiego, więc jeżeli stosują go osoby z niedoborami to na pewno nie zobaczą efektów.

Poniżej przykładowe opinie:

„Zużyłem całe opakowanie, moja kuracja trwała 3 miesiące i w sumie to nie widzę żadnych efektów. Może gdybym stosował go dłużej, to coś by się zmieniło, ale po 3 miesiącach włosy wypadają nadal tak samo. Będę szukał czegoś lepszego.”

„Według mnie jest to bardzo dobry produkt hamujący wypadanie włosów, mi bardzo pomógł. Póki co włosy jeszcze nie odrastają, ale nie wypadają już tak bardzo jak wcześniej. Wcześniej wypadało ich tyle, że zaczęłam się obawiać, że zostanę łysa. Tak więc ze swojej strony polecam.”

„Efekty były ok, faktycznie po dwóch miesiącach włosy mniej wypadały, ale moja skóra głowy co chwile była podrażniona i musiałem odstawić preparat. Teraz skupiam się na uzupełnieniu niedoborów, zacząłem zdrową dietę i biorę suplement z witaminami i minerałami.”


Wady i zalety Alopexy 5 %

Ważne jest, aby decydując się na kurację płynem do skóry głowy Alopexy dokładnie przeanalizować jego skład, potencjalne efekty uboczne i wszystkie zalety oraz wady. Oto główne z nich.

Zalety

 • łatwa dostępność – dostępny bez recepty w aptekach stacjonarnych i online
 • dość szybkie efekty
 • duża dawka substancji czynnej

Wady

 • dość duże ryzyko wystąpienia powikłań
 • konieczność zewnętrznego wcierania płynu 2 razy dziennie
 • krótkotrwałe efekty – mogą się cofnąć po zaprzestaniu stosowania

Alopexy – skład – jakie składniki znajdziemy w płynie?

Płyn na skórę Alopexy został opracowany na bazie jednej substancji czynnej, a mianowicie jest to minoksydyl. Skład preparatu jest zatem bardzo prosty i nie zawiera zbędnych zapychaczy. Minoksydyl to substancja, która posiada udowodnione działanie w hamowaniu łysienia androgenowego. Hamuje nadmierne wypadanie włosów, a dłużej stosowany przyspiesza wyrastanie nowych włosów. Zapobiega miniaturyzacji mieszków włosowych, dzięki czemu ich komórki mogą szybciej się namnażać.

Badania wykazały, że pierwsze efekty w postaci zahamowania utraty włosów można zauważyć już po 2 miesiącach stosowania leku, zaś po 4 miesiącach przyspiesza się porost włosów. Jest to preparat do stosowania zewnętrznego na skórę głowy, który wydłuża fazę wzrostu włosów oraz zwiększa ilość mieszków włosowych. Najlepiej jest stosować go w początkowych fazach procesu łysienia.

Pełny skład Alopexy 5%:

Minoksydyl 5%

Etanol

Glikol propylenowy

Woda oczyszczona


Gdzie kupić i ile kosztuje Alopexy?

lek Alopexy

Preparat Alopexy jest dostępny w opakowaniu zawierającym 3 buteleczki preparatu na skórę głowy. Każda buteleczka ma pojemność 60 ml, co daje nam 3 miesiące stosowania. Koszt na jaki trzeba się przyszykować jest różny, w zależności od miejsca w którym go kupimy, ale jest to około 90 PLN. Jest on dostępny w aptekach stacjonarnych i internetowych, w tych drugich często można trafić na atrakcyjniejszą cenę, jednak bardzo często należy wtedy także opłacić przesyłkę.


FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czy można kupić preparat Alopexy w aptece?

Tak, płyn roztwór na skórę głowy Alopexy jest dostępny bez recepty w aptekach stacjonarnych i internetowych.

Czy płyn Alopexy jest bezpieczny?

Preparat Alopexy jest bezpieczny w stosowaniu, pod warunkiem stosowania się do zaleceń. Ponadto trzeba upewnić się, że nie posiadamy nadwrażliwości na jego składniki.

Kiedy można zauważyć pierwsze efekty stosowania Alopexy?

Pierwsze efekty stosowania roztworu z minoksydylem Alopexy są widoczne po około dwóch miesiącach stosowania.

Podsumowanie – Czy warto stosować Alopexy?

Alopexy to preparat na bazie minoksydylu, do stosowania miejscowego w przypadku łysienia androgenowego. Alopexy roztwór na skórę jest łatwy w aplikacji – wystarczy zaaplikować 1 ml roztworu na skórę głowy. Do stosowania leku Alopexy nie jest potrzebna recepta od lekarza.

Dużo użytkowników twierdzi jednak, że po przerwaniu leczenia obserwują cofnięcie efektów. Zahamowanie porostu włosów zatrzymuje się po przerwaniu stosowania. Należy pamiętać, że jeśli leki nie są stosowane zgodnie z zaleceniami lub są stosowane przez osoby uczulone na którykolwiek ze składników, mogą one zagrozić zdrowiu i życiu.

Alopexy cieszy się dobrą opinią wśród osób, które go stosują i jest dostępny w przystępnej cenie bez konieczności posiadania recepty. Jednak jeśli nie jesteście pewni przyczyny wypadania włosów, warto rozważyć stosowanie doustnych suplementów diety. Możecie zapoznać się z najlepszymi z nich w naszym rankingu.