Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Seksualność » Zioła na potencje i libido – które wybrać?

Zioła na potencje i libido – które wybrać?

Zioła na potencje oraz ziołowe herbaty to naturalne dary płynące prosto z natury. Dzięki ich właściwościom możemy poprawić swoje życie seksualne. Jednak czy wszystkie pozytywnie wpływają na nasze zdrowie? Sprawdź, które zioła to naturalne leki na potencję i czy warto je stosować.

Zioła na potencje i libido

Mogłoby się wydawać, że wraz z błyskawicznym rozwojem cywilizacji, naturalne środki oraz zioła zostaną zapomniane i zastąpione nowoczesną technologią. Ku naszemu zdziwieniu tak się nie dzieje! Coraz częściej słyszy się o medycynie tradycyjnej. Pokuszę się o stwierdzenie, że medycyna tradycyjna przeżywa swoją drugą młodość! A jak to wygląda w sferach seksualnych? Sprawdziliśmy jakie zioła na potencję dla mężczyzn są najpopularniejsze oraz które z nich są również odpowiednie dla kobiet.

Jakie zioła na potencje wybrać?

Na pytanie: „jakie zioła są dobre na potencje?” – nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Każde zioło posiada inne właściwości i należy je dobierać według swoich potrzeb. Poniżej przedstawiamy listę najpopularniejszych ziół na potencję bez recepty. Możemy to potraktować jak swego rodzaju domowe sposoby na poprawę potencji.

Żeń-szeń

Żeń-szeń - Zioła na potencje i libido

Żeń-szeń jest jednym z najbardziej popularnych ziół na potencję. Od tysięcy lat jest stosowany w Azji Wschodniej w celu poprawy witalności, leczenia zaburzeń układu rozrodczego i zwiększenia libido. Dodatkowo żeń-szeń bardzo korzystnie wpływa na zwiększenie wydolności psychicznej oraz fizycznej ludzkiego organizmu. Kolejną korzyścią płynących z właściwości żeń-szenia jest redukcja stresu. Jak wiadomo stres bardzo negatywnie wpływa na ogólną kondycję seksualną i może wiązać się z takimi problemami jak trudność utrzymania lub osiągnięcia wzwodu. Żeń-szeń jest jednym z głównych składników suplementów diety wspomagających potencję takich jak np. VigraFast bądź SperMax Control.

Korzeń Maca

Korzeń Maca - Zioła na potencje i libido

Korzeń Maca(warzywo korzeniowe) pochodzące z peruwiańskich Andów, o długiej historii stosowania przez ludy tubylcze. Wczesne kultury cenią go za korzystny wpływ na płodność i potencję, a w ciągu stuleci od tamtego czasu jego stosowanie rozpowszechniło się na całym świecie. Aktualnie jest to składnik niemalże wszystkich suplementów diety podnoszących sprawność seksualną oraz libido. Badania naukowe wykazały, że korzeń maca może znacząco zwiększyć produkcję i ruchliwość plemników, a także ich liczbę. Zwiększa również libido zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, podnosząc poziom testosteronu.

Liść Damiana

Liść Damiana - Zioła na potencje i libido

Liść Damiana, znany również jako ziele św. Damiana, to zioło o długiej historii stosowania w medycynie ludowej. Nazwa naukowa rośliny to Turnera diffusa i należy ona do rodziny Passifloraceae. Liść Damiana jest od wieków stosowany w leczeniu różnych dolegliwości, w tym niestrawności i bólu brzucha. Stosowano go również w celu zredukowania stresu oraz jako afrodyzjak zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Kolejną wspaniałą właściwością tej rośliny jest pozytywny wpływ na leczenie impotencji. Właśnie z tego powodu jest to kolejna roślina używana do produkcji suplementów diety takich jak PeniSizeXL i wiele innych. 

Miłorząb japoński

Miłorząb japoński - Zioła na potencje i libido

Miłorząb japoński to roślina lecznicza, która od tysięcy lat jest stosowana w tradycyjnej medycynie chińskiej. Na Zachodzie często stosuje się go w celu poprawy krążenia krwi, a tym samym usprawnienia funkcjonowania mózgu. Może być stosowany w leczeniu demencji i choroby Alzheimera lub zapobieganiu im ze względu na swoje właściwości antyoksydacyjne, które pomagają organizmowi usuwać wolne rodniki. Wykazano, że miłorząb japoński przynosi pewne korzyści w przypadku zaburzeń funkcji seksualnych u mężczyzn, jednak jego stosowanie nie jest zalecane w przypadku przyjmowania leków rozrzedzających krew lub antydepresyjnych. Z racji tego, że miłorząb japoński zapobiega zaburzeniom krążenia spowodowanym odkładaniem się blaszek miażdżycowych na ścianach tętnic, może on zapobiegać zawałom serca i udarom mózgu.

Korzeń suma

Korzeń suma - Zioła na potencje i libido

Korzeń suma to pnącze, które rośnie dziko w całej Azji. Korzeń tej rośliny jest gruby i ma wgłębioną, chropowatą strukturę, stąd jego nazwa: wygląda jak skóra suma. Stosuje się go w celu zwiększenia potencji i witalności u mężczyzn, a jego właściwości w tym zakresie są znane od tysięcy lat. Korzeń suma podnosi libido, wpływa korzystnie na regulację gospodarki hormonalnej, a także działa ogólnie wzmacniająco. Korzeń suma to zioło na potencję, które zawiera bogactwo witamin, soli mineralnych, a także cennych dla ludzkiego organizmu aminokwasów.

Lukrecja

Lukrecja - Zioła na potencje i libido

Lukrecja – roślina ta jest wykorzystywana w medycynie od tysięcy lat, a przede wszystkim jako środek aromatyzujący i słodzący do żywności, takiej jak cukierki i napoje bezalkoholowe. Stosuje się ją również w leczeniu astmy, wrzodów żołądka, zgagi, zespołu przewlekłego zmęczenia, wysokiego ciśnienia krwi, zapalenia kości i stawów oraz zapalenia wątroby. Okazuje się, że ma również swoje zastosowanie w leczeniu problemów z potencją. W jej skład wchodzi wysoka zawartość cennych minerałów, witamin z grupy B oraz E. Dodatkowo jest ważnym źródłem biotyny i lecytyny, które odgrywają kluczową rolę podczas przemiany materii.

Palma sabałowa

Palma sabałowa - Zioła na potencje i libido

Palma sabałowa jest rośliną, która swoje główne zastosowanie ma w leczeniu problemów urologicznych. Jej owoce i korzenie są wykorzystywane do tworzenia leków na takie dolegliwości, jak zdrowie dróg moczowych i prostaty. Palma sabałowa pomaga zmniejszyć częstotliwość oddawania moczu, zmniejsza dyskomfort w układzie moczowo-płciowym, zwiększa pożądanie seksualne i poprawia potencję u mężczyzn.

Kozieradka

Kozieradka - Zioła na potencje i libido

Kozieradka była stosowana jako zioło lecznicze od tysięcy lat, a obecnie jest stosowana jako produkt ziołowy w celu poprawy sprawności seksualnej u mężczyzn i kobiet, zwiększenia liczby i poprawy ruchliwości plemników. Kolejne korzyści jakie kozieradka może nam zagwarantować to:

  • Redukcja stresu
  • Podniesienie poziomu libido
  • Wzmocnienie i wydłużenie erekcji
  • Wzmożenie pociągu seksualnego
  • Podwyższenie poziomu testosteronu

Buzdyganek naziemny

Buzdyganek naziemny - Zioła na potencje i libido

Buzdyganek naziemny ma pozytywny wpływ na potencję, poprawia krążenie krwi dzięki zawartości kumaryny, wspomaga szybką regenerację włókien mięśniowych po wysiłku fizycznym, reguluje gospodarkę hormonalną. Dodatkowo korzystnie wpływa na libido oraz podnosi poziom testosteronu we krwi.

Czy zioła na erekcję są skuteczne?

Zioła wspomagające potencję są skuteczne i w znacznym stopniu mogą poprawić ogólną kondycję seksualną. Szczególnie są polecane dla mężczyzn starszych, gdyż posiadają działanie pobudzające. Oczywiście mogą być stosowane przez mężczyzn w każdym wieku, nawet w okresie dojrzewania. Należy jednak pamiętać, że nie są to leki i powinniśmy je traktować jako „wspomagacz” naszego zdrowia, a nie forma leczenia. Jeżeli chcemy poprawić swoje życie seksualne, wyeliminować zaburzenia erekcji, podnieść poziom testosteronu i libido to warto przetestować tabletki na potencje, które swój skład opierają na naturalnych ziołach.

Dlaczego warto stosować zioła na potencję i libido? Czy są bezpieczne?

Naturalne zioła na potencje i libido bardzo skutecznie stymulują popęd seksualny i poprawiają erekcję w bezpieczny sposób dla naszego organizmu. Odbywa się to po przez rozkurcz naczyń krwionośnych w ciałach jamistych co powoduje większy przepływ krwi do narządów płciowych. Stosowanie ziół niesie ze sobą bardzo wiele korzyści i nie powoduje żadnego zagrożenia dla naszego zdrowia, dlatego warto z nich korzystać.