Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Zdrowie » Najlepsze żele do wybielania zębów na rynku: kompleksowy przegląd

Najlepsze żele do wybielania zębów na rynku: kompleksowy przegląd

Wiele osób używa past do zębów, żeli, pasków i innych produktów do wybielania zębów. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie z nich są skuteczne, a niektóre mogą nawet spowodować uszkodzenie szkliwa. Zobacz na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego produktu, aby cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

żele do wybielania zębów

Jaki jest cel żeli wybielających zęby i jak one działają?

Żele wybielające zęby mają konsystencję żelową. Nakłada się je na zęby za pomocą szczoteczki, pasty do zębów lub innego aplikatora.

Głównym celem żeli wybielających zęby jest usuwanie przebarwień z zębów i wybielanie ich koloru. Robią to poprzez chemiczne usuwanie przebarwień, które odłożyły się na powierzchni szkliwa. Najczęstszym rodzajem plam, które usuwają te produkty, są plamy po kawie, herbacie, winie i tytoniu. Skuteczność ich działania najczęściej zależy od ich stężenia.

Jak wybrać najlepszy żel do wybielania zębów? Na co zwracać uwagę?

Wybór najlepszego żelu wybielającego zęby nie jest łatwym zadaniem. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem.

Składniki: Niektóre składniki tych żeli mogą być bardzo szkodliwe dla zdrowia i należy ich unikać za wszelką cenę. Zawsze sprawdzaj czy nie wywołują reakcji alergicznych.

Cena: Wiele osób ma wrażenie, że drogie produkty są lepsze od ich tańszych odpowiedników, ale nie zawsze jest to prawdą i ważne jest, aby wcześniej przeprowadzić rozeznanie.

Recenzje: zawsze warto przeczytać opinie innych klientów i zobaczyć, co mają do powiedzenia na temat produktu, zanim podejmiesz decyzję. Pamiętaj, żeby nie sugerować się 1-2 opiniami. Zawsze warto zasięgnąć zdania większej ilości osób, wówczas więcej dowiemy się na temat produktu.

Efekty długofalowe: Coraz częściej mamy do czynienia z produktami, które dają efekt jedynie natychmiastowy, a po kilku dniach problem znów powraca. Z tego powodu nie skupiajmy się na takich rozwiązaniach i wybiegajmy dalej w przyszłość.

Jak przywrócić zębom ich pierwotny kolor po plamach?

Jak przywrócić zębom ich pierwotny kolor po plamach

Przebarwienie zęba może być wynikiem wielu czynników. Zła higiena jamy ustnej, wiek, palenie tytoniu i spożywanie kawy/herbaty to jedne z najczęstszych przyczyn. Szkliwo jest zewnętrzną warstwą zębów i chroni je przed przebarwieniami i próchnicą. Podczas mycia zębów płytka nazębna lub kamień nazębny mogą dostać się na szkliwo i spowodować owe niedoskonałości.

Istnieje wiele sposobów na przywrócenie zębom pierwotnego koloru. Można w tym celu użyć żeli do wybielania zębów, past wybielających zawierających węgiel aktywny, oraz wszelkiego rodzaju zestawy bądź plastry wybielające : ”Whitify” lub ”Whitify Strips”.

Czy są jakieś skutki uboczne żeli wybielających zęby?

Żele do wybielania zębów są zazwyczaj bezpieczne w użyciu i nie mają żadnych poważnych skutków ubocznych. U niektórych pacjentów może wystąpić łagodna nadwrażliwość zębów, która może utrzymywać się przez kilka dni. Występuje ona, gdy warstwa szkliwa została rozcieńczona przez żel i staje się bardziej porowata. Może to powodować lekką wrażliwość na gorące i zimne pokarmy lub napoje. Czasem również występuje niewielkie podrażnienie i obrzęk dziąseł, jednak jest to całkowicie niegroźne.

Jak skutecznie stosować żele wybielające do zębów – wskazówki dotyczące prawidłowego stosowania

  1. Nie należy stosować żelu częściej niż raz dziennie, ponieważ może on podrażnić dziąsła lub wywołać inne niepożądane reakcje.
  2. Powinieneś unikać używania go, jeśli masz wrażliwe zęby.
  3. Przed użyciem żelu wyszczotkuj zęby szczoteczką. Pozwoli to usunąć wszelkie cząstki jedzenia lub płytkę nazębną.
  4. Używaj zalecanej ilości żelu do każdego zastosowania. Jeśli użyjesz zbyt dużo, może to doprowadzić do podrażnienia dziąseł lub wrażliwości zębów. Jeśli użyjesz zbyt mało, nie przyniesie to pożądanego efektu.
  5. Nałóż żel bezpośrednio na zęby, a nie na główkę szczoteczki. Zadbaj o to, aby dokładnie rozprowadzić go po całej powierzchni każdego zęba.
  6. Po odczekaniu około 10 minut, umyj dokładnie jamę ustną, aby usunąć żel i wszelkie pozostałości.