Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Odżywianie i aktywność fizyczna » Zabiegi na cellulit – jaki zabieg wybrać i jakich efektów się spodziewać?

Zabiegi na cellulit – jaki zabieg wybrać i jakich efektów się spodziewać?

W tym artykule, będziemy omawiać różne rodzaje zabiegów na cellulit i który z nich jest najlepszy dla Ciebie. Porozmawiamy również o możliwych skutkach ubocznych zabiegów na cellulit i jak je zminimalizować. Więc niezależnie od tego, czy szukasz zabiegu w domu, czy zaawansowanej terapii na cellulit – zapoznaj się z poniższymi informacjami.

Zabiegi na cellulit

Co najskuteczniejsze na cellulit – jakie zabiegi wybrać?

Cellulit to problem, który dotyczy wiele osób i powoduje niemałe zakłopotanie. Dobrą wiadomością jest to, że istnieją zabiegi na cellulit, które mają bardzo dużą skuteczność. Ważne jest jednak, aby wiedzieć, jak oddziałują na nasze ciało i jakich wyników można się spodziewać po każdym zabiegu, aby można było podjąć świadomą decyzję. 

Endermologia

Zabieg endermologii to rodzaj podciśnieniowego masażu, w której do leczenia schorzeń skóry wykorzystuje się specjalną głowicę. Głębsze warstwy skóry są zasysane, niszcząc guzy i inne zmiany chorobowe, redukując zaczerwienienia i poprawiając wygląd blizn. Zabiegi endermologii są krótkotrwałe (mniej niż 10 minut), nie są oparte na lekach, nieinwazyjne i mają niewiele skutków ubocznych.

Zabiegi te są najczęściej stosowane w przypadku melasma lub plam starczych, ale mogą być również pomocne w przypadku trądziku różowatego, uszkodzeń słonecznych, blizn potrądzikowych, bielactwa (utrata pigmentacji z powodu braku melaniny), łuszczycy zwyczajnej (ciężkie objawy łuszczycy), tocznia rumieniowatego (przewlekłe choroba autoimmunologiczna wpływająca na tkankę łączną), tworzenie bliznowców spowodowanych radioterapią lub zabiegami chirurgicznymi, takimi jak powiększanie piersi lub rany po mastektomii.

Mezoterapia

Mezoterapia igłowa wykorzystuje krótkie igły do rozbicia tkanki łącznej wokół zmian cellulitowych i stymulacji naturalnej produkcji kolagenu. Powoduje to zmniejszenie obrzęku, blaknięcie zabarwienia, zmniejszenie bólu, poprawę ogólnego wyglądu skóry.

Drenaż limfatyczny – usuwanie cellulitu masażem

Drenaż limfatyczny to rodzaj masażu, który wykorzystuje uderzenia i nacisk do przemieszczania limfy przez ciało, pomagając w eliminacji toksyn i odpadów. Zabieg ten jest często stosowany w leczeniu cellulitu, ponieważ pomaga w redystrybucji tłuszczów i olejów z obszaru, w którym występuje cellulit.

Kriolipoliza

Kriolipoliza to niechirurgiczny zabieg na cellulit, który wykorzystuje niskie temperatury do niszczenia komórek tłuszczowych pod powierzchnią skóry

Cellulipoliza 

Cellulipoliza to nieinwazyjny zabieg, który wykorzystuje prądy o niskiej częstotliwości do rozbicia komórek cellulitu w skórze.

Ultradźwięki

Energia ultradźwięków rozbija grudki, pozwalając im z czasem rozproszyć się. Ultradźwięki mogą być stosowane na wielu różnych obszarach ciała, w tym na twarzy, szyi, klatce piersiowej i brzuchu. Często wykorzystuje się je również w celach kosmetycznych, takich jak spłycenie zmarszczek czy poprawa blizn.

Karboksyterapia

Zabiegi karboksyterapii jest zwykle wykonywany przy użyciu mieszanki ciepła i CO2, który doprowadza do rozszerzenia naczyń krwionośnych i zwiększenia miejscowego przepływu krwi. Następnie jest on wydalany z organizmu w naturalny sposób.

zabieg na cellulit na udach

Zabiegi na cellulit w domu

Cellulit może być frustrujący, ale istnieje wiele zabiegów, które możesz wykonać w domu, aby się go pozbyć. Jednym z takich zabiegów jest masaż.

Masaż olejkiem

Olejek lub żel do masażu nałożony na skórę przed wmasowaniem w okolice cellulitu pomoże usunąć tłuszcz i tkankę łączną, zmniejszając jej widoczność.

Kąpiele w gorącej wodzie

Kąpiele w gorącej wodzie mają również korzystny wpływ na cellulit, ponieważ zwiększają krążenie i nawilżają komórki skóry. Pomaga to zmniejszyć zmarszczki i elastyczność warstwy skóry właściwej, co może poprawić wygląd cellulitu.

Skuteczne zabiegi na cellulit – masaż bańką chińską.

Masaż jest wykonywany gumowymi bańkami, które przysysają się do skóry. Podciśnienie, które wywołujemy przez zassanie skóry bańką wspomaga przepływ limfy, przez co zmniejsza obrzęki i cellulit. Dodatkowo zwiększa przekrwienie, które daje lepsze dotlenienie i metabolizm komórek skóry i tkanki podskórnej.

Jaki zabieg na cellulit na pośladkach wybrać?

zabieg na cellulit na pośladkach

Dostępnych jest wiele różnych metod leczenia cellulitu, w tym krioterapia (podczas której skóra jest zamrażana), ablacja prądem o częstotliwości radiowej (RFA), terapia laserowa i różne rodzaje masażu.

Ogólnie rzecz biorąc, zabieg, który jest najbardziej odpowiedni dla Twoich indywidualnych potrzeb, będzie zależał od stopnia zaawansowania cellulitu, jego wielkości i tego, czy występują inne problemy medyczne. Jednak wszystkie te zabiegi mogą spowodować pewną poprawę wyglądu cellulitu. Niektórzy pacjenci doświadczają radykalnych rezultatów już po jednym zabiegu, podczas gdy inni wymagają kilku sesji. Wszystko jest uzależnione od naszych indywidualnych predyspozycji.

Usuwanie cellulitu – cena

Nie ma jednej, ostatecznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ ceny zabiegów na cellulit mogą się znacznie różnić w zależności od jakości świadczonych usług. Pamiętajmy jednak, że przy wyborze zabiegu nie możemy kierować się wyłącznie jego ceną – najważniejsza jest zawsze jakość usługi.

Zabiegi na cellulit – efekty

Niektóre zabiegi na cellulit skupiają się na ekstrakcji toksyn z tych złogów za pomocą ciepła lub lasera, co z kolei prowadzi do zmniejszenia stanu zapalnego i poprawy krążenia. Powoduje to zwykle gładszą skórę z mniej widocznymi plamami cellulitu.

Inne metody obejmują wstrzykiwanie wypełniacza w problematyczne obszary, a także stosowanie miejscowych kremów lub balsamów, które działają nawilżająco na skórę. Często te terapie wymagają kilku sesji w okresie tygodni lub miesięcy, aby uzyskać najlepsze wyniki. Chociaż żadne leczenie nie gwarantuje 100% sukcesu, przestrzeganie zdrowej diety i stylu życia wraz z regularnymi zabiegami na cellulit może pomóc Ci osiągnąć swoje cele szybciej niż się spodziewasz.

Zaawansowany cellulit – leczenie

Zaawansowany cellulit leczy się kombinacją leków, zastrzyków i suplementów. Leki, które są powszechnie stosowane w leczeniu cellulitu obejmują adapalen (który jest dostępny bez recepty w formie kremu ​​lub żelu), arbutyna (pochodna mącznicy lekarskiej występująca w wielu produktach do pielęgnacji skóry), kwas azelainowy (dostępny w postaci kremu lub żelu) , kwas mlekowy, terapia melasma i leczenie miejscowe, takie jak krioterapia.

Zastrzyki zwykle wykorzystują kwas hialuronowy, aby promować wchłanianie innych leków do warstwy skóry, gdzie mogą one działać najlepiej. W leczeniu miejscowym stosowanym bezpośrednio na dotknięty obszar zwykle stosuje się hydrochinon w połączeniu z promieniowaniem ultrafioletowym, aby zabić zarodniki i melanocyty Pilioderma Marseilii, jednocześnie lecząc objawy stanu zapalnego, takie jak zaczerwienienie i łzawienie.

Dopełnieniem całego procesu leczenia są suplementy diety, które bazują na naturalnych składnikach. Przykładem takich suplementów mogą być:

Chociaż nie ma jednego „cudownego” rozwiązania w leczeniu zaawansowanego cellulitu – każda osoba wymaga unikalnego podejścia opartego na własnych specyficznych objawach – tego rodzaju terapie uzupełniające mogą pomóc w osiągnięciu pewnego stopnia poprawy.