Skip to content
Faqja kryesore » Lëkura e fytyrës » Collagenics për hiperpigmentim dhe reduktim të rrudhave

Collagenics për hiperpigmentim dhe reduktim të rrudhave

4.9/5 - (33 votes)

Lëkura jonë është vazhdimisht e ekspozuar ndaj faktorëve të jashtëm të dëmshëm. Përveç kësaj, ka edhe kalimin e kohës dhe për fat të keq ai humbet pamjen e mëparshme. Pra, si t’i përballojmë papërsosmëritë dhe rrudhat e ardhshme që na mundojnë vazhdimisht? Sot do të kontrollojmë nëse suplementi i rrudhave të Collagenics mund të na ndihmojë në këtë. Kontrolloni se çfarë efektesh mund të presim dhe nëse ia vlen t’i përdorni.

Kolazhenike për rrudhat

Collagenics – Çfarë është dhe si funksionon? Efektet e aplikimit

Tabletat anti-rrudhë Collagenics janë një suplement që ndihmon në reduktimin e rrudhave dhe përmirësimin e hidratimit të lëkurës. Ato mund të merren në kombinim me një produkt tjetër kundër plakjes ose si një shtesë standalone.

Tabletat përmbajnë dy përbërës kryesorë aktivë: acidin hialuronik dhe kolagjenin. Acidi hialuronik është një substancë që ndodh natyrshëm në trupin tonë, ku ai vepron si një lubrifikant për kyçet dhe indet e tjera. Ajo vepron edhe si një hidratues, duke ndihmuar për ta mbajtur lëkurën të hidratuar dhe të butë. Kolagjeni është një nga proteinat kryesore strukturore që gjendet në indet e njeriut, duke përfshirë lëkurën. Përbërësit shtesë kanë veti antioksiduese që ndihmojnë në mbajtjen e një pamjeje të shëndetshme dhe rinore të lëkurës, duke parandaluar dëmtimet oksiduese të shkaktuara nga ndotësit e mjedisit si rrezatimi ultravjollcë që vjen nga rrezet e diellit ose ndotësit nga tymi i cigareve ose lodhja e makinave.

Kolazhenike

Përdorimi i rregullt i Collagenics:

  • stimulon lëkurën për të prodhuar kolanë
  • ripërtërin dhe i jep një pamje të shëndetshme lëkurës
  • zvogëlon rrudhat dhe parandalon formimin e mëtejshëm
  • ngadalëson procesin e plakjes së lëkurës
  • përmirëson tonin e lëkurës
  • kujdeset për nivelin e duhur të hidratimit
  • është përgjegjës për përmirësimin e gjendjes së lëkurës

Si t’i përdorim Collagenics për çngjyrim? Dosi

Prodhuesi rekomandon përdorimin e 1 kapsule 2 herë në ditë dhe nuk e tejkalojnë këtë dozë. Kolazhina është e destinuar për përdorim oral me një vakt, të larë poshtë me një sasi të madhe të ujit mineral. Efektet e para të përdorimit, të cilat ne vëzhgojmë në fytyrën tonë, do të jenë të dukshme pas disa ditësh nga fillimi i terapisë, por është e rekomanduar për të përdorur suplementin për një minimum prej 3 muajsh – atëherë efektet e përdorimit do të jenë edhe më të mira.

A janë të sigurta tabletat e Collagenics? A ka efekte anësore?

Suplementi ushqimor i Collagenics është plotësisht i sigurt për shëndetin tonë. Nuk ka pasur raste të efekteve anësore, por gjithmonë duhet të analizoni me kujdes përbërjen e produktit për të kontrolluar nëse jeni alergjik ndaj përbërësve individualë. Gjithashtu, mbani parasysh se nëse vuani nga sëmundje të tilla, si diabeti ose tensioni i lartë i gjakut, është më mirë të konsultoheni me mjekun para se të merrni këtë shtesë. Përveç kësaj, gratë shtatzëna dhe nënat me gji duhet të konsultohen edhe me një dietist ose praktikues të përgjithshëm para se të marrë produktin.

Kolazhenike - për rrudhat

Përbërje Collagenics, përbërës. Çfarë është përfshirë?

Përbërja e Collagenics përmban vetëm përbërës natyralë, falë të cilëve është plotësisht i sigurt për shëndetin tonë.

Kolanë

Kolagjeni i siguron lëkurës suaj forcë, elasticitet, elasticitet dhe veti rigjeneruese. Me moshën, ju prodhoni më pak kolazhen, gjë që çon në formimin e rrudhave, sagging lëkurës dhe humbjen e vendosmërisë, kështu që ajo duhet të furnizohet nga jashtë.

L-arginine

L-arginina është një aminoacid që shndërrohet në oksid nitrik (JO) në trup. Oksidi nitrik është një gaz që kryen shumë funksione, duke përfshirë lehtësimin e enëve të gjakut dhe përmirësimin e qarkullimit. Kjo mund të ndihmojë për të zvogëluar dukshmërinë e vijave dhe rrudhave të bukura. L-arginine gjithashtu ndihmon në ruajtjen e fortësisë së lëkurës dhe rinisë duke rritur prodhimin e kolagjenit.

Acid hialuronik

Acidi hialuronik është një përbërës i rëndësishëm i lëkurës së shëndetshme, sepse mban molekulat e ujit në qelizat ku ato janë të nevojshme. Si rezultat, lëkura bëhet më e fortë, më pak e rrudhosur dhe me më pak rrudha të bukura.

Mek

Maca përmban aminoacide, minerale dhe vitamina A dhe C. Ajo është gjithashtu e pasur me antioksidues që luftojnë radikalet e lira në trup. Këto antioksidues mund të ndihmojnë në parandalimin e plakjes së lëkurës duke mbrojtur fibrat e kolagjenit që gjenden në lëkurë. Përveç kësaj, përmirëson në mënyrë efektive tonin e lëkurës.

Magnez

Ndihmon në ruajtjen e funksionit normal të nervave dhe muskujve, mban një ritëm të vazhdueshëm të zemrës, mbështet një sistem imunitar të shëndetshëm dhe forcon kockat. Magnezi ndihmon gjithashtu në rregullimin e nivelit të sheqerit në gjak, kontribuon në tensionin normal të gjakut dhe është i përfshirë në metabolizmin e energjisë.

Çaj jeshil

Çaji jeshil përmban polifenolë, të cilët kanë veti antioksiduese. Antioksiduesit luftojnë radikalet e lira në trup, të cilat mund të shkaktojnë dëmtimin e qelizave dhe të kontribuojnë në plakjen e lëkurës.

Ekstrakte palmetto të sharruar

Përbërësi aktiv në ekstraktin e palmettos së sharrës është procyanidin B1, i cili është përgjegjës për shumë efekte të dobishme në shëndetin e lëkurës së fytyrës. Procyanidin B1 stimulon rritjen e qelizave të lëkurës dhe prodhimin e kolagjenit, ndërsa parandalon inflamacionin. Gjithashtu mbron nga dëmtimet oksiduese dhe zvogëlon inflamacionin e shkaktuar nga rrezatimi UV.

Shqyrtimet e forumit të Collagenics dhe rishikimet e konsumatorëve

Opinionet e përdoruesve të forumit dhe konsumatorëve që luftojnë kundër rrudhave dhe kanë testuar veprimin e Collagenics janë shumë pozitive. Efektet e para të trajtimit janë të dukshme në një kohë shumë të shkurtër dhe atë që konsumatorët i kushtojnë vëmendje në opinionet e tyre: efektet zgjasin për një kohë të gjatë. Në rastin e shumë shtesave ushqimore, është një problem i madh që ato ndihmojnë vetëm përkohësisht, por në këtë rast është e ndryshme. Më poshtë janë disa opinione shembull nga forumi i shëndetit dhe bukurisë:

Biorę Collagenics od 6 miesięcy i mogę szczerze powiedzieć, że widzę różnicę w wyglądzie mojej skóry. Jest gładsza, bardziej jędrna i ma ładny blask. Kapsułki są łatwe do połknięcia i nie ma żadnego posmaku. Będę nadal stosować ten produkt jako część mojej codziennej diety!
Massi
Napięcie skóry, elastyczność i nawilżenie zdecydowanie się poprawiło. Nie ma co się oszukiwać, mam już swoje lata i szczerze mówiąc nie liczyłam na tak dobre efekty. Pierwszą poprawę elastyczności skóry zaobserwowałam już po kilku dniach stosowania. Nadal stosuję Collagenics i już mogę powiedzieć, że ilość zmarszczek zdecydowania się zmniejszyła.
Lolail14
W końcu trafiłam na produkt, który nie tylko odmładza skórę doraźnie, ale efekty utrzymują się przez długi czas! Dzięki Collagenics nie tylko poprawiłam stan swojej skóry, ale także odzyskałam pewność siebie!
Katiess
Moja skóra była bardzo sucha i ten produkt bardzo mi pomógł. Pierwszą rzeczą, jaką zauważyłam, było to, jak miękkie stały się moje usta. Wcześniej zawsze były spierzchnięte, ale po kilku dniach wszystko wróciło do normy! Następnie zauważyłam pozytywne efekty na skórze całej twarzy – drobne zmarszczki stały się mniej widoczne, a koloryt skóry jaśniejszy.
Zofia61

Tableta për rrudha Collagenics ku të blesh? Farmaci çmimi, dyqan

Produkti është shumë popullor dhe është në dispozicion në shumë dyqane, farmaci dhe faqe interneti. Për shkak të popullaritetit të madh, ka edhe shumë skammmers që ofrojnë zëvendësues që shpesh nuk kanë të bëjnë me suplement origjinal. Për këtë arsye, ne ju rekomandojmë që të përdorni faqen zyrtare të prodhuesit. Falë kësaj, ne do të jemi të sigurt se ne blejmë produktin origjinal, dhe përveç kësaj, ne kemi një shans për promovime të mëdha, të cilat prodhuesi shpesh propozon. Nëse dëshironi të kontrolloni se çfarë promovime janë aktualisht aktive në faqen zyrtare të prodhuesit, ju mund të përdorni butonin më poshtë.


FAQ – Pyetje të bëra më shpesh

Çfarë është Collagenics dhe si ndikon në lëkurën tonë?

Është një suplement natyral që mbështet lëkurën tonë nga brenda dhe plotëson mangësitë e kolagjenit. Kjo e mban lëkurën të ushqyer, të fortë dhe të lëmuar.

A është i sigurt Collagenics? A shkakton efekte anësore?

Përbërja e suplementit bazohet në përbërës natyralë, të cilët nuk shkaktojnë asnjë efekt anësor dhe janë të sigurt për trupin tonë.

Për kë është menduar Collagenics? Kush duhet ta përdorë atë?

Është një produkt i përshtatshëm për të gjithë ata që duan të përmirësojnë pamjen dhe gjendjen e lëkurës së tyre.

A mund të blej kolagjenikë në një farmaci? A kam nevojë për një recetë?

Ju nuk keni nevojë për një recetë për të blerë Collagenics dhe ajo është e disponueshme vetëm në faqen në internet të prodhuesit. Në këtë kohë nuk është e mundur të blini kolagjenikë në barnatore apo barnatore të tjera stacionare.

Si të përdorim kolagjenikët?

Kolagjenikët duhet të merren 2 herë në ditë, 1 kapsulë me vakt.

Sa do të zgjasë 1 paketë?

Ka 60 tableta në 1 paketë. Pas dozës së rekomanduar, 1 paketë është e mjaftueshme për 30 ditë.

Opinioni i ekspertëve përmbledhës

Tregu i suplementeve dietike na ofron shumë produkte që ndihmojnë për të hequr qafe rrudhat dhe për të nxitur rigjenerimin e lëkurës. Megjithatë, ka disa probleme që lidhen me to. Problemi i parë është fakti se efektet që mund të marrim janë shpesh të përkohshme dhe kur mbarojmë trajtimet, efektet zhduken gjithashtu. Në rastin e Collagenics, situata duket të jetë ndryshe. Më duket se ky është avantazhi më i madh i këtij suplementi, që nuk ndikon vetëm përkohësisht, por mbron gjithashtu lëkurën nga shfaqja e problemeve të reja. Një aspekt tjetër është përbërja krejtësisht natyrore. Shumë shpesh, substanca të ndryshme, shpesh me origjinë të panjohur, shtohen në shtesa, të cilat mund të ndikojnë në shëndetin tonë në mënyra të ndryshme. Nga njëra anë, ato mund të sjellin efekte pozitive, por herë të tjera mund të dëmtojnë. Në rastin e Collagenics, prodhuesi përdori vetëm përbërës natyralë dhe për mendimin tim kjo është një zgjidhje shumë pozitive. Për mendimin tim, ky është një produkt i rëndësishëm. Duke marrë parasysh efektet, përbërjen dhe aspekte të tjera që lidhen me të, më duket se është një alternativë shumë e mirë për njerëzit që duan të kujdesen për lëkurën e fytyrës dhe të heqin qafe rrudhat pa ndonjë operacion plastik, që shpesh shoqërohet me kosto të larta dhe rrezikun e humbjes së shëndetit.