Przejdź do treści
Strona główna » Oczyszczanie organizmu » Oczyszczanie organizmu z pasożytów domowymi sposobami

Oczyszczanie organizmu z pasożytów domowymi sposobami

Ponieważ pasożyty są tak samo wszechobecne, jak i podstępne, warto wiedzieć jak w skuteczny sposób usunąć je z naszego organizmu. Na szczęście istnieje wiele ziół i naturalnych środków, które możesz wykorzystać do tej walki. Sprawdź na co zwrócić uwagę, aby przeprowadzić ten proces w szybki i bezpieczny sposób.

Oczyszczanie organizmu z pasożytów domowymi sposobami

Odrobaczanie organizmu – jak usunąć pasożyty z organizmu?

Pasożyty to drobne organizmy, które żyją w nas i na nas. Można je znaleźć w naszych jelitach i kiszkach, a także w płucach, wątrobie, nerkach i innych organach. Ludzie z niską higieną lub ci, którzy wybrali się na biwak w miejscach, gdzie nie ma toalet, są narażeni na zarażenie pasożytami.

Pasożyty mogą powodować objawy takie jak zmęczenie, wzdęcia, biegunka, a nawet anemia. Ważne jest, aby wiedzieć, jakich pokarmów powinieneś unikać, jeśli podejrzewasz, że masz pasożyty, abyś mógł szybko się ich pozbyć, zanim spowodują trwałe uszkodzenie organizmu.

Istnieje wiele sposobów na usunięcie pasożytów z organizmu, ale jednym z najskuteczniejszych jest odrobaczanie. Odrobaczanie to proces zabijania lub usuwania robaków z organizmu. Można to zrobić za pomocą leków, operacji lub innych środków.

Jakie objawy mogą wskazywać na zakażenie pasożytami?

Większość infekcji pasożytniczych jest powodowana przez pierwotniaki (organizmy jednokomórkowe) i helmintów (głównie robaki). Pierwotniaki i helminty rozprzestrzeniają się poprzez skażoną żywność i wodę, kontakt ze zwierzętami lub ludźmi, lub z człowieka na człowieka.

Wielu infekcjom pasożytniczym można zapobiec poprzez staranne mycie rąk i stosowanie praktyk sanitarnych.

Objawy zakażenia pasożytami obejmują:

 • Biegunka
 • Gazy i wzdęcia
 • Nudności
 • Wymioty
 • Utrata apetytu
 • Utrata wagi

Oczyszczanie organizmu z pasożytów domowe sposoby – Odrobaczanie

Oczyszczanie organizmu z pasożytów domowe sposoby - Odrobaczanie

Fitoterapia to doskonała i naturalna metoda usuwania pasożytów z organizmu. Jest to jedna z najstarszych gałęzi medycyny, zwana zielarstwem, która wykorzystuje rośliny do leczenia i zapobiegania chorobom. Udowodniono naukowo, że ma ona działanie terapeutyczne, w tym odrobaczanie. Można ją stosować w leczeniu pasożytów, a także zapobiegawczo. Uważa się, że takie leczenie jest najbardziej skuteczne, jeśli przeprowadza się je dwa razy w roku, wiosną i jesienią.

 • Rośliny, które warto stosować do odrobaczania to:
 • Orzech zielony
 • Dynia
 • Goździki
 • Czarny orzech
 • Czarnuszka
 • Wrotycz
 • Piołun
 • Orzech włoski

Warto również kurację ziołami połączyć ze stosowaniem suplementów diety, które mają właściwości usuwające grzyby oraz inne toksyny z naszego organizmu, a także zaopatrzają organizm w niezbędne składniki odżywcze. Są to suplementy takie jak: Fibre Select, Candidie Forte, Spirulin Plus, Detoxyn.

Leki na odrobaczenie

Jeśli chodzi o leki odrobaczające, istnieje kilka różnych opcji. W niektórych przypadkach możesz przyjmować leki dostępne bez recepty, które są dostępne zarówno w formie do żucia, jak i w płynie. Leki te są skuteczne w zabijaniu robaków, ale mogą mieć pewne skutki uboczne, takie jak rozstrój żołądka i biegunka.

Istnieją również leki odrobaczające na receptę, które są przyjmowane doustnie. Są to prazykwantel (Biltricide), mebendazol (Vermox) i triclabendazol (Nyzoral). Leki te są nieco bardziej skuteczne w zabijaniu robaków niż opcje dostępne bez recepty, ale mają również wyższe ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Ostatnią formą są leki odrobaczające na receptę, które mogą być podawane w formie zastrzyku do organizmu. Należą do nich iwermektyna (Stromectol) i lewamizol (Levamisole). Iwermektyna jest uważana za jedną z najskuteczniejszych metod leczenia glisty. Levamisole jest również bardzo skuteczny w leczeniu wszy i świerzbu.

Czego nie lubią pasożyty ludzkie?

Rozsądnie jest doprawiać posiłki podczas leczenia infekcji pasożytniczej, ponieważ pasożyty nie lubią ostrych przypraw, soku żurawinowego i octu jabłkowego. Warto również do swojej diety włączyć błonnik. Należy jednak pamiętać, że nie każdy rodzaj pasożyta ma nietolerancję na dane przyprawy. Może się okazać, że ten rodzaj terapii będzie całkowicie bezskuteczny, dlatego warto wcześniej skonsultować się z lekarzem.

Co jeść żeby pozbyć się pasożytów?

Tranzyt jelitowy spowalnia się w wyniku zaparć, co powoduje nagromadzenie mas kałowych sprzyjających pasożytom. Dlatego tak kluczowe jest utrzymanie prawidłowej pracy przewodu pokarmowego. Do diety można włączyć płatki owsiane i otręby, które pomogą złagodzić zaparcia. Probiotyki takie jak kefir, maślanka, ogórki kiszone i kapusta kiszona mogą być spożywane w celu zwalczania pasożytów. Zwiększenie ilości spożywanych płynów również pomoże złagodzić zaparcia.

Jak pozbyć się pasożytów w jelitach?

Usuwanie z organizmu pasożytów, które występują w jelitach jest niemalże identyczną kuracją do zwykłego odrobaczania. Bardzo ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad higieny. Domowe sposoby na pozbycie się pasożytów, które wcześniej zostały opisane świetnie sprawdzą się również w tym przypadku. Warto do swojej diety dodać większą ilość błonnika. Zaleca się również stosowanie produktów, które są lekkostrawne i nie obciążają układu pokarmowego. Najskuteczniejszą terapią może się okazać połączenie zdrowej diety, ziół oraz suplementów diety.