Przejdź do treści
Strona główna » Oczyszczanie organizmu » Odgrzybianie organizmu – Jak przeprowadzić ten proces i o czym należy wiedzieć?

Odgrzybianie organizmu – Jak przeprowadzić ten proces i o czym należy wiedzieć?

Grzyby i drożdże są nieodłącznym elementem naszego życia. Ich obecność w organizmie nie zawsze jest szkodliwa. W rzeczywistości te mikroorganizmy odgrywają istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu naszych organów i systemów. Jednak ci, którzy cierpią z powodu przerostu grzybów lub drożdży muszą dokonać pewnych korekt w swojej diecie i stylu życia. Zobacz jak sobie radzić z nadmiarem grzybów w organizmie i na co zwrócić uwagę podczas tego procesu.

Odgrzybianie organizmu

Odgrzybianie organizmu – co to jest i na czym polega?

Proces odgrzybiania polega na usunięciu z organizmu człowieka substancji toksycznych. Głównym celem tego zabiegu jest zapobieganie chorobom związanym z nagromadzeniem toksyn w różnych narządach. Głównym źródłem szkodliwych substancji w naszym organizmie są czynniki zewnętrzne: żywność, woda, powietrze, a nawet stres. Czynniki te przyczyniają się do gromadzenia toksyn w naszym organizmie, co prowadzi do rozwoju chorób przewlekłych (cukrzyca, choroby układu krążenia, nowotwory). Najpopularniejszą metodą odtruwania organizmu jest terapia detoksykacyjna. Jej celem jest usunięcie nagromadzonych toksyn z organizmu człowieka poprzez reakcje chemiczne lub procesy fizyczne. Można to zrobić na kilka sposobów:

 • Picie soków warzywnych
 • Picie herbat ziołowych
 • Przyjmowanie środków przeczyszczających
 • Przyjmowanie suplementów diety z mikroelementami
 • Przyjmowanie probiotyków

W procesie odgrzybiania i ogólnego oczyszczania organizmu bardzo skuteczne mogą okazać się suplementy diety, które nie tylko wspierają usuwanie toksyn, ale jednocześnie zapewniają niezbędne substancje odżywcze. Warto zapoznać się z takimi produktami jak: Candidie Forte, Probiosin Plus, Fibre Select, Detoxyn, Spirulin Plus.

Po czym poznać że organizm jest zagrzybiony? Objawy

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest to, że wiele objawów infekcji grzybiczych w organizmie jest identycznych jak w przypadku infekcji bakteryjnych lub wirusowych. Na przykład zarówno candida, jak i chlamydia mogą powodować stany zapalne i uczucie pieczenia w okolicy narządów płciowych.

Skąd więc możesz wiedzieć, czy Twoje objawy są spowodowane infekcją grzybiczą? Najlepszym sposobem na stwierdzenie tego jest badanie. Lekarz może zbadać próbki krwi lub moczu, aby sprawdzić, czy zawierają one przeciwciała zwalczające infekcje grzybicze.

Drugim sposobem jest badanie za pomocą wymazu ze skóry. Jeśli lekarz znajdzie na skórze grzyba drożdżowego, prawdopodobnie to on jest przyczyną objawów.

Objawy zakażenia grzybiczego mogą się różnić w zależności od rodzaju grzyba, który powoduje problem i gdzie znajduje się on w organizmie.

Najczęstsze objawy infekcji grzybiczej to:

 • Uczucie swędzenia i pieczenia na zmienionym chorobowo miejscu.
 • Zaczerwienienie, obrzęk lub wysypka w dotkniętym obszarze.
 • Ból lub bolesność w dotkniętym obszarze.
 • Białe plamy lub łuski na skórze, które mogą wyglądać jak łupież.
 • Wydzielina z pęcherzy, wysypki.

Jak szybko pozbyć się candidy z organizmu? Leczenie ziołami

Leczenie ziołami

Istnieje wiele ziół, które mogą pomóc w pozbyciu się kandydozy(grzyby candida) z organizmu. Najbardziej skuteczne zioła do wykorzystania to czosnek, goździk i olejek oregano.

Czosnek jest znany jako jeden z najlepszych ziołowych środków na kandydozę. Czosnek pomaga w zwiększeniu układu odpornościowego i pomaga w walce z przerostem candidy. Jest to również doskonałe naturalne lekarstwo dla kobiet, które cierpią na infekcje drożdżowe.

Goździki mają również właściwości przeciwgrzybicze i mogą być stosowane w leczeniu różnych rodzajów infekcji grzybiczych. Goździki mogą być stosowane w formie herbaty lub jako przyprawa w wielu potrawach.

Olej z oregano ma właściwości przeciwgrzybicze i może być stosowany miejscowo przeciwko grzybicy paznokci, stopie sportowca i innym grzybiczym infekcjom skóry.

Grzybica układu pokarmowego – co należy wyeliminować z diety?

Zdrowa dieta jest niezbędnym elementem prowadzenia zdrowego trybu życia. Zła dieta może przyczynić się do rozwoju grzybicy przewodu pokarmowego, co może skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi. Dlatego warto zrezygnować z takich produktów jak:

 • cukrów prostych – nie tylko w słodyczach, lecz również owocach, napojach, itp.
 • używek – dotyczy to przede wszystkim alkoholu
 • żywności przetworzonej
 • kofeiny (napojów gazowanych, kawy, czekolady)
 • drożdży i wszelkich produktów je zawierających
 • serów pleśniowych
 • białka zwierzęcego