Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Odżywianie i aktywność fizyczna » Masaż bańką chińską – jakich efektów się spodziewać?

Masaż bańką chińską – jakich efektów się spodziewać?

Masaż bańką chińską jest skuteczną metodą eliminacji wielu chorób. Zwiększa krążenie, likwiduje bóle kręgosłupa, korzystnie wpływa na cellulit. Jakie są przeciwwskazania dotyczące tej metody? Kiedy można stosować masaż, a kiedy lepiej z niego zrezygnować? Jakich efektów możemy się spodziewać? O tym dowiesz się w artykule.

Masaż bańką chińską

Czym są bańki chińskie?

Bańka chińska to jeden z rodzajów baniek próżniowych, które zasysają tkanki pod ciśnieniem. Na rynku najczęściej spotyka się odmiany gumowe, szklane i bambusowe. Charakteryzują je okrągłe krawędzie i rogi. Dzięki takim kształtom nie ma problemu z tym, aby zassały się na skórze.

Medycyna ludowa jest źródłem tej metody leczenia, choć ewoluowała ona w różne zastosowania. Przeziębienie i grypa to tylko niektóre ze schorzeń, które były leczone bańkami. Z upływem czasu bańki były również wykorzystywane jako narzędzie terapeutyczne w celu zwalczania bólu pleców i cellulitu.

Masaż bańką chińską – efekty

Efekty masażu bańką chińską są następujące:

  • zredukowanie cellulitu
  • przyspieszenie przemiany materii
  • poprawienie ukrwienia
  • pozbycie się zbędnych substancji toksycznych
  • zmniejszenie bólów kręgosłupa
  • zmniejszenie napięcia mięśniowego

Po jakim czasie widać efekty masażu bańką chińską?

Efekty masażu bańką chińską są widoczne od razu. Już po pierwszym zabiegu skóra jest wyraźnie gładsza i bardziej miękka. W dłuższej perspektywie będzie również jędrniejsza i bardziej elastyczna. Stałe stosowanie baniek chińskich jest zalecane dla uzyskania długotrwałych efektów. Jeśli chcesz osiągnąć najlepsze rezultaty, możesz łączyć masaż z innymi metodami antycellulitowymi.

Jak wykonać masaż bańką chińską?

Jak wykonać masaż bańką chińską

Masaż rozpocznij od posmarowania skóry oliwką. Następnie przygotuj cztery bańki o różnej wielkości i zaaplikuj je na różne części ciała. Przed postawieniem bańki na skórze należy wycisnąć z niej powietrze. Powstaje ssanie próżniowe, ponieważ bańka zasysa skórę (i leżące pod nią tkanki) do swojego środka w wyniku działania podciśnienia wewnątrz. Podczas masażu należy wykonywać okrężne ruchy w kierunku węzłów chłonnych. W ten sposób poprawia się krążenie, napina skóra i rozluźnia mięśnie.

Ile razy w tygodniu robić masaż bańka chińską?

To zależy od intensywności zabiegu. Masaż bańkami chińskimi jest łagodny i nie wymaga specjalnego przygotowania. Dlatego możesz go wykonywać w domu, co tydzień, a nawet częściej. Najlepsze efekty uzyskamy stosując masaż 2-3 razy w tygodniu. Należy z tym jednak uważać. Jeżeli to są początki Twojej przygody z tego typu masażami, warto stosować go raz w tygodniu i systematycznie zwiększać częstotliwość. Jeśli zauważysz pojawienie się zaczerwienienia lub oznak stanu zapalnego, przerwij zabieg.

Masaż bańkami chińskimi – przeciwwskazania

Bańki chińskie nie powinny być stosowane na skórze naczyniowej, wrażliwej. Masaż ten nie powinien być również stosowany na blizny, uszkodzoną skórę, aktywne stany zapalne skóry, takie jak egzema czy trądzik, a także w czasie ciąży. Niewskazane jest również wykonywanie tej terapii w przypadku skłonności do powstawania siniaków.

Jeżeli mamy tendencję do pękających naczynek, przed przystąpieniem do masażu warto skonsultować się z kosmetologiem.

Czy masaż bańką chińską jest skuteczny?

Masaż bańką chińską to skuteczna terapia antycellulitowa, która łączy w sobie pozytywne działanie masażu, hydroterapii i innych technik. – Jest to prosty, tani i bardzo efektowny zabieg, który można wykonać w domu lub w salonie kosmetycznym. – Jeśli zabieg zostanie wykonany prawidłowo, poprawi krążenie krwi, metabolizm i elastyczność skóry. Ponadto zmniejszy zatrzymywanie wody i występowanie cellulitu.

Jak dobrać bańkę chińską do części ciała?

Wielkość baniek zależy od wielkości danej części ciała. Do masażu twarzy najlepsze są małe modele. Większe bańki stosuje się zazwyczaj na uda lub brzuch. Kluczowe jest również to, aby mieściły się one w dłoni, gdyż w przeciwnym wypadku wykonywanie masażu będzie niekomfortowe. Na rynku dostępny jest zestaw serum + bańka chińska. Na początek jest to doskonałe rozwiązanie: Celleasy Perfect Body Serum.