Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Odżywianie i aktywność fizyczna » Masaż antycellulitowy – Jak wykonać i jakie są jego efekty?

Masaż antycellulitowy – Jak wykonać i jakie są jego efekty?

Masaż antycellulitowy jest jedną z najbardziej skutecznych metod redukcji i eliminacji pomarańczowej skórki. Ten rodzaj masażu nie tylko stymuluje krążenie krwi, ale również poprawia wygląd napięcia skóry poprzez usunięcie nagromadzonych komórek tłuszczowych pod powierzchnią skóry. Chcesz wiedzieć jak go wykonać? A może po prostu zastanawiasz się, jakie efekty może dać Ci stosowanie takiego masażu? W tym artykule dowiesz się czym jest masaż antycellulitowy, jak go wykonać oraz na jakie korzyści możesz liczyć przy regularnym wykonywaniu masażu.

Masaż antycellulitowy

Na czym polega masaż antycellulitowy?

Masaż antycellulitowy polega na połączeniu technik nacisku i głaskania tkanek głębokich, aby rozluźnić i pobudzić układ limfatyczny organizmu, który jest odpowiedzialny za usuwanie limfy i toksyn z ciała. Masaż wykonujemy zawsze w kierunku węzłów chłonnych. Czas trwania masażu antycellulitowego zależy od tego, jak bardzo skoncentrowany jest Twój zabieg. Jeśli skupisz się na jednym konkretnym obszarze, wtedy prawdopodobnie zajmie to tylko około 15 minut. Jednak jeśli zdecydujesz się na wiele obszarów, wtedy może to zająć dwa razy dłużej lub nawet więcej! 

Masaże antycellulitowe są odpowiednie dla każdego, kto chce zmniejszyć widoczność swojego cellulitu, niezależnie od wieku i płci. Mogą być szczególnie korzystne dla osób, które mają problemy z utratą wagi. Pomaga to uwolnić toksyny z komórek tłuszczowych i sprawia, że są one łatwiejsze do usunięcia przez naturalne procesy organizmu. Masaże antycellulitowe są skuteczne w redukcji cellulitu poprzez tymczasowe rozbicie złogów tłuszczu wokół dotkniętego obszaru, dzięki czemu mogą być łatwiej wypłukane przez system limfatyczny. Są one również na tyle łatwe, że każdy może je wykonywać samodzielnie w domu, bez konieczności posiadania specjalnego przeszkolenia lub doświadczenia!

Jak wykonać masaż antycellulitowy w domu?

Jak wygrać z cellulitem domowymi sposobami? Odpowiedzią na to jest masaż! Jest to bardzo prosty zabieg, który może wykonać każdy z nas i pomaga w łatwy sposób modelować sylwetkę. Wystarczy od 15 do 30 minut wolnego czasu, nasze dłonie lub odpowiedni przyrząd. Przyda się także odpowiedni kosmetyk, który naniesiemy na skórę. Na rynku istnieje dużo preparatów, które skupiają się na eliminacji cellulitu, na przykład „Celleasy”, do którego dołączona jest też gumowa bańka do masażu. Preparat zawiera składniki aktywne, które połączone z masażem wnikają głębiej i wspierają szybką eliminację cellulitu. Masaż należy wykonywać w linii prostej w kierunku węzłów chłonnych. Stosowanie serum warto połączyć z suplementem doustnym. Należy także wiedzieć jakie są przeciwwskazania do wykonywania masażu oraz być ostrożnym w przypadku poważnych problemów z krążeniem krwi lub przy występowaniu żylaków.


Rodzaje masażu antycellulitowego

Istnieje wiele różnych rodzajów masażu antycellulitowego i wszystkie one działają na różne sposoby. Najbardziej popularny i najprostszy to oczywiście masaż manualny bez użycia specjalistycznych przyrządów. Wykorzystuje on jedynie siłę dłoni oraz odpowiednie techniki manualne. W jego przypadku jak podczas większości masażów wykorzystuje się też natłuszczające skórę olejki.

Bardzo popularnym i chętniej wykonywanym w domu jest także masaż bańką chińską. Jest to rodzaj masażu podciśnieniowego wykonywany za pomocą gumowych baniek. Ten rodzaj masażu stymuluje głębsze warstwy skóry oraz wspomaga usuwanie toksyn.

Drenaż limfatyczny to technika masażu wykonywana ręcznie lub za pomocą specjalnego urządzenia, poprawia krążenie krwi i limfy, eliminuje złogi i obrzęki. Masaż wykonujemy w kierunku węzłów chłonnych, a toksyny zostają usunięte przez organizm wraz z moczem i potem. Istnieją również skuteczne zabiegi wykonywane przez wykwalifikowane osoby za pomocą specjalistycznych aparatów. Do takich zabiegów należy na przykład podciśnieniowy masaż tkanek miękkich lub lipo-masaż, które wykonuje się specjalnymi głowicami. Takie masaże usprawniają działanie układu limfatycznego, zmniejszają obrzęki, poprawiają mikrokrążenie i ograniczają retencję wody.

Masaż antycellulitowy – efekty, jakich możemy się spodziewać

Masaż antycellulitowy to zabieg, który może pomóc Ci osiągnąć lepszy, bardziej młodzieńczy wygląd. Poprawi on również Twój ogólny stan zdrowia poprzez zwiększenie krążenia i przepływu limfy, co pomaga usunąć toksyny z organizmu. Wiele osób, które skorzystały z masażu antycellulitowego stwierdza, że ich przepływ krwi znacznie się poprawił, co może prowadzić do lepszego funkcjonowania żył i zmniejszenia opuchlizny. Zauważysz również, że układ limfatyczny pracuje wydajniej i może odprowadzić więcej toksyn z Twojego ciała. Pomaga to zapobiegać powstawaniu cellulitu, jak również zapobiega jego powrotowi, gdy już zostanie wyeliminowany.

W skrócie, masaż antycellulitowy :

  • zmniejsza ryzyko wystąpienia cellulitu
  • poprawia krążenie krwi oraz limfy, eliminuje zastoje limfatyczne
  • gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie Twoich węzłów chłonnych

Akcesoria do masażu antycellulitowego – Chińska bańka na cellulit

Bańka chińska jest świetnym akcesorium, które warto wykorzystać podczas wykonywania masażu na cellulit. Pomaga zmniejszyć widoczność cellulitu i daje większą kontrolę podczas zabiegu. Pomaga również rozluźnić mięśnie talii, ud i bioder. Bańka chińska stosowana jest od wieków jako sposób na złagodzenie bólu i napięcia mięśni. Ten rodzaj masażu znany jest również jako akupresura lub shiatsu. Bańka chińska działa poprzez wywieranie nacisku na określone punkty w Twoim ciele, co pomoże rozluźnić napięte mięśnie i zwiększyć przepływ krwi do tych obszarów. Wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, dzięki którym jest trwała, a jednocześnie na tyle miękka, że masaż jest łatwy i wygodny. Najczęściej wykonane są z plastiku lub gumy i występują w różnych rozmiarach, w zależności od tego, na jaki obszar chcesz je zastosować. Podczas korzystania z tego narzędzia należy upewnić się, że nie wywiera ono zbyt dużego nacisku w żadnym punkcie, ponieważ mogłoby to spowodować siniaki lub uszkodzenie naskórka.