Przejdź do treści
Strona główna » Włosy » Jak tabletki mogą nam pomóc poprawić kondycję oraz porost włosów?

Jak tabletki mogą nam pomóc poprawić kondycję oraz porost włosów?

Wypadanie włosów to coś zupełnie normalnego – każdy z nas codziennie traci część włosów i jest to związane z ich fazą wzrostu. Problem pojawia się dopiero kiedy utrata włosów staje się o wiele większa niż zwykle – zauważamy coraz więcej włosów na szczotce czy podczas mycia. Przyczyn wypadania włosów jest bardzo wiele, są to problemy hormonalne, stres czy niedobór składników takich jak biotyna, cynk czy żelazo. Dużo osób aby wspomóc kondycję swoich włosów decyduje się na zastosowanie suplementów diety, które mają na celu wzbogacić dietę w witaminy i minerały, aby odżywić mieszki włosowe, a dzięki temu zahamować wypadanie włosów i stymulować ich porost. Czym są i jak działają suplementy na wypadanie włosów?

tabletki na porost włosów

Czy tabletki na włosy pomagają?

Częstą przyczyną wypadania włosów jest niedobór biotyny. Jest to składnik najczęściej występujący w suplementach wpływających na kondycję włosów. Dzięki wykorzystaniu składników o udowodnionym wpływie na wzmocnienie włosów suplementy zapewniają poprawę stanu włosów i paznokci przy jednoczesnym braku nieprzyjemnych efektów ubocznych. Najlepsze suplementy mają składy oparte na wielu składnikach, dzięki czemu działają kompleksowo w walce z wypadaniem włosów. Dużo osób próbuje zahamować łysienie za pomocą rozbudowanej pielęgnacji włosów, stosują drogie szampony dostępne w aptece, bogate maski do włosów itd. Niewątpliwie ma to ważną rolę we wzroście zdrowych włosów, jednak najpierw warto skupić się na zadbaniu o włosy od wewnątrz.

Polecamy zapoznać się z naszym rankingiem: Najlepsze tabletki na porost włosów

Czym są tabletki na włosy i do kogo są skierowane?

Tabletki na porost włosów to zazwyczaj suplementy na włosy, które są przyjmowane przez ludzi, którzy chcą zahamować nadmierne wypadanie włosów i wspomóc wzrost nowych włosów. Suplementy te najczęściej zawierają składniki, które mają na celu uzupełnić niedobór witamin w organizmie. Są to na przykład składniki takie jak:

  • biotyna, czyli witamina B7
  • witamina A
  • witamina C
  • witamina E
  • witamina D
  • cynk
  • magnez
  • żelazo
  • krzem
  • kwas foliowy

Składniki te wykazują działanie przeciw wypadaniu włosów oraz odżywiają włosy i skórę głowy. Poprawiają ogólny stan włosów, skóry i paznokci. Jeżeli dobierzemy dla siebie odpowiedni preparat na porost włosów zapewnimy sobie znakomite efekty.

Czy stosowanie jest bezpieczne?

Najlepsze tabletki na nasilone wypadanie włosów, jak już zostało wspomniane zawierają jedynie składniki pochodzenia naturalnego. Dzięki temu ich stosowanie jest bezpieczne i nie wywołuje żadnych nieprzyjemnych efektów ubocznych. Należy jednak upewnić się, że nie mamy uczulenia na żaden ze składników preparatu. Warto także pamiętać, aby nie stosować suplementów podczas ciąży i w okresie karmienia piersią.

stosowanie tabletek na włosy

Po jakim czasie działają tabletki?

Tabletki na wypadanie włosów oraz poprawę kondycji włosów potrzebują trochę czasu, aby efekty ich stosowania były widoczne gołym okiem. Ma to związek z fazami wzrostu włosa. Na początku zauważymy, że włosów wypada coraz mniej, dzięki wzmocnieniu cebulek włosów. Z czasem zauważymy, że wyrastają nam nowe włoski, tzw. baby hair. Po 2-3 miesiącach suplementacji powinny już być widoczne wszystkie efekty stosowania.

Jak długo można brać tabletki?

Osoby, które doświadczają utraty włosów od dłuższego czasu, mogą przyjmować suplementy na poprawę stanu włosów do momentu, aż będą zadowolone z ich stanu, pod warunkiem korzystania z składników naturalnego pochodzenia. Niekiedy jednak wypadanie włosów może być oznaką poważniejszych problemów ze zdrowiem, warto wtedy skonsultować się z lekarzem. W przypadku wypadania włosów spowodowanych zmianami hormonalnymi również może się okazać, że potrzebna będzie wizyta u specjalisty.