Przejdź do treści
Strona główna » Oczyszczanie organizmu » Jak oczyścić nerki – skuteczne i bezpieczne sposoby, aby poprawić pracę nerek

Jak oczyścić nerki – skuteczne i bezpieczne sposoby, aby poprawić pracę nerek

Zdrowe nerki to podstawa jeśli chcesz żyć długo i szczęśliwie. Nasze nerki są odpowiedzialne za oczyszczanie naszego organizmu, eliminują nadmiar płynów lub szkodliwych toksyn z naszego ciała i pomagają w regulacji ciśnienia krwi. Zobacz jak w prosty sposób możesz poprawić ich pracę.

Jak oczyścić nerki

Jak dbać o nerki i wspomagać ich pracę?

Jeśli chcesz zadbać o swoje zdrowie, musisz wspierać pracę swoich narządów. Nerki są jednym z najważniejszych organów w naszym ciele, ponieważ filtrują krew i usuwają z niej szkodliwe substancje.

Dbając o nerki, należy przede wszystkim pić codziennie odpowiednią ilość płynów. Źle nawodnione mają problem z utrzymaniem funkcji filtracyjnej i mogą zostać trwale uszkodzone. Ważna jest również zdrowa dieta. Im mniej szkodliwych substancji zostanie wprowadzonych do organizmu (konserwanty, używki, leki), tym mniejsze obciążenie dla nerek. Warto też pamiętać o regularnym opróżnianiu pęcherza – przetrzymywanie moczu jest nie tylko bolesne, ale i niebezpieczne dla zdrowia. Szkodliwe substancje powinny być jak najszybciej usunięte z organizmu.

Objawy chorych i osłabionych nerek

Ponieważ nerki filtrują krew, usuwają z organizmu odpady i nadmiar wody. Gdy nerki zaczynają szwankować, produkty odpadowe mogą gromadzić się w Twoim organizmie. Mogą one również powodować inne problemy, w tym obrzęki (edema), wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom cukru we krwi.

Jeśli masz cukrzycę i Twoje nerki są uszkodzone, może wystąpić jeszcze więcej komplikacji. Dzieje się tak, ponieważ cukrzyca już zwiększa ryzyko wystąpienia choroby nerek i ich niewydolności.

Choroba nerek nie ma objawów, dopóki nie jest na tyle zaawansowana, że powoduje trwałe uszkodzenie, co oznacza, że nie wiesz, czy masz wczesne stadium choroby nerek, jeśli nie poddasz się badaniom. W bardziej zaawansowanym stadium możesz doświadczyć takich objawów jak:

 • Zmęczenie lub osłabienie
 • Nudności i wymioty
 • Wysokie ciśnienie krwi
 • Zmniejszony apetyt
 • Sucha, swędząca skóra
 • Wolno gojące się rany
 • Problemy z oddawaniem moczu (słaby strumień)
 • Ból pleców

Jak zioła mogą pomóc w oczyszczaniu nerek?

Zioła mogą pomóc w detoksykacji i oczyszczaniu nerek poprzez usuwanie produktów odpadowych z krwi i filtrowanie ich z organizmu. Pomagają również zrównoważyć poziom płynów, co jest ważne dla zapobiegania kamieniom nerkowym. Zioła te mogą być stosowane jako część programu oczyszczania nerek lub przyjmowane oddzielnie. Przykładami takich ziół mogą być:

1) Mniszek lekarski – Mniszek jest silnym diuretykiem, który stymuluje produkcję moczu. Pomaga również wydalić nadmiar płynów z komórek i tkanek, wspierając diety niskosodowe.

2) Uva Ursi to kolejne zioło moczopędne, które poprawia pracę nerek poprzez zwiększenie ilości wydalanego moczu. Ma również właściwości antyseptyczne, które pomagają zmniejszyć infekcje w drogach moczowych, zmniejszając ból przy oddawaniu moczu.

3) Jałowiec – Jagody jałowca były używane od wieków jako środek detoksykacyjny w medycynie tradycyjnej, ponieważ ułatwiają oddawanie moczu i pomagają usunąć toksyny z organizmu.

Jak oczyścić nerki domowymi sposobami

Oczyszczanie nerek za pomocą domowych środków jest świetnym sposobem, aby pomóc im pracować w lepszy i wydajniejszy sposób.

 • Jedz więcej owoców i warzyw każdego dnia. Większość owoców i warzyw zawiera mnóstwo witamin i składników odżywczych, których nasze ciała potrzebują do prawidłowego funkcjonowania.
 • Pij dużo wody każdego dnia. Picie dużej ilości wody pomaga wypłukać toksyny z organizmu, dzięki czemu nie gromadzą się one w naszych systemach i nie powodują problemów w późniejszym czasie (takich jak choroby nerek).
 • Spożywaj więcej artykułów spożywczych bogatych w potas: Potas pomaga w utrzymaniu prawidłowej równowagi płynów w naszym organizmie, a także pomaga w regulacji poziomu sodu.

Kiedy przeprowadzić oczyszczanie nerek?

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że ma problem, dopóki ich nerki nie zaczną szwankować. Nerki są głównymi organami odpowiedzialnymi za filtrowanie krwi organizmu i usuwanie z niej szkodliwych produktów odpadowych. Kiedy nasze nerki stają się przeciążone toksynami, mogą przestać funkcjonować z pełną wydajnością, co może prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych w późniejszym czasie.

Zaleca się przeprowadzenie oczyszczania nerek przed lub po programie detoksykacji, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z przewlekłymi problemami zdrowotnymi. Jednak możesz również przeprowadzić oczyszczanie nerek w dowolnym momencie w ciągu roku jako środek zapobiegawczy przeciwko przyszłym chorobom.

Naturalna regeneracja nerek

Jest to naturalny proces, który można stymulować za pomocą odpowiednich suplementów. Na przykład stwierdzono, że magnez pomaga nerkom wyeliminować nadmiar wapnia z organizmu i zmniejszyć ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych. Witamina C ma również pewne właściwości ochronne przed kamieniami nerkowymi poprzez neutralizację wolnych rodników w Twoim organizmie.