Przejdź do treści
Strona główna » Włosy » Jak działają tabletki na receptę i jak mogą poprawić kondycję włosów – co jest tajemnicą ich działania?

Jak działają tabletki na receptę i jak mogą poprawić kondycję włosów – co jest tajemnicą ich działania?

Wypadanie włosów to normalny proces, który występuje u większości ludzi przynajmniej raz w życiu. Istnieją zarówno czynniki genetyczne, jak i środowiskowe, które powodują, że włosy przechodzą w fazę spoczynku. Czasami tę fazę można odwrócić. Jeśli chcesz to zrobić, to warto zapoznać się z informacjami na temat tabletek na porost włosów na receptę. Dowiedz się jak działają i czy warto je stosować.

tabletki na porost włosów na receptę

Jaki wpływ mają na nasze włosy oraz jak działają tabletki na receptę

Istnieje wiele różnych rodzajów środków na wypadanie włosów dostępnych w aptekach i sklepach ze zdrową żywnością. Niektóre z nich mają na celu pobudzenie wzrostu nowych włosów, inne po prostu poprawiają kondycję włosów i wspierają ich wygląd oraz poziom zagęszczenia. Niektóre produkty zawierają aktywne składniki, które pomagają stymulować produkcję nowych włosów, inne zawierają witaminy lub minerały, które wspierają zdrową skórę głowy i mieszki włosowe.

Suplementy diety można przyjmować w przypadku osłabienia włosów. Często jest to spowodowane niedoborem witamin i minerałów, które suplementy uzupełniają. Preparaty wykonane są z naturalnych składników, które wzmacniają włosy, zapewniają prawidłowe ukrwienie skóry głowy i odżywiają mieszki włosowe. Większość produktów na wypadanie włosów zawiera kompleks składników, które odgrywają ważną rolę w procesie wzrostu włosów. Pierwsze efekty stosowania pojawiają się zazwyczaj po kilku tygodniach. Wszystkie suplementy i leki powinny być przyjmowane zgodnie z zaleceniami producenta, lekarza lub farmaceuty.

Jaka jest różnica pomiędzy tabletkami na receptę oraz bez recepty?

Istnieją dwie kategorie tabletek na porost włosów: na receptę i bez recepty. Główna różnica polega na tym, że tabletki na receptę zawierają wyższe stężenie składnika aktywnego niż tabletki bez recepty.

Pigułki na porost włosów na receptę są stosowane w leczeniu androgenowe łysienia typu męskiego u mężczyzn i androgenowe łysienia typu żeńskiego u kobiet. Zawierają one minoksydyl, który jest jedynym zatwierdzonym przez FDA lekiem na wypadanie włosów dostępnym bez recepty. Minoksydyl działa poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych w skórze głowy, co poprawia przepływ krwi i dostarczanie składników odżywczych do mieszków włosowych. Promuje również wzrost nowych włosów poprzez stymulację istniejących mieszków włosowych do wzrostu grubszych włosów, które rzadziej wypadają.

Tabletki na porost włosów bez recepty zawierają zazwyczaj biotynę oraz inne witaminy i minerały, które poprawiają zdrowie skóry, paznokci oraz włosów. Stosowanie suplementów diety dostarcza do organizmu wszelkich składników odżywczych, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju włosa. Regularne stosowanie może nie tylko zahamować wypadanie włosów, ale również stymuluje porost nowych. To rozwiązanie jest bardzo skuteczne, a dodatkowo całkowicie bezpieczne. Z tego względu taki rodzaj suplementacji często jest polecany przez lekarzy.

Zachęcamy do zapoznania się artykułem: Najlepsze tabletki na porost włosów – ranking.

Czy i jakie skutki uboczne powodują tabletki na receptę?

tabletki na włosy

Tabletki na wypadanie włosów na receptę faktycznie mogą być bardzo skuteczne, jednak niosą ze sobą również pewne ryzyko, którego musimy być świadomi przed rozpoczęciem kuracji tego typu lekami. Do skutków ubocznych możemy zaliczyć:

  • mniejsza ilość spermy podczas ejakulacji
  • zaburzenia erekcji
  • zmniejszenie poziomu libido
  • kołatanie serca, uczucie niepokoju
  • ogólne pogorszenie samopoczucia

Z racji tego, że nie są to suplementy diety, a leki o zwiększonej dawce składnika aktywnego – stosowanie powinno być przeprowadzane tylko i wyłącznie pod okiem lekarza. Nie należy stosować tabletek bez wcześniejszej konsultacji, gdyż może to prowadzić to poważnych problemów zdrowotnych.

Jak długo można brać tabletki na włosy?

Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju tabletki wybierzemy. Jeżeli zdecydujemy się na kurację tabletkami na receptę, które mają znaczący wpływ na hormony to taka kuracja nie powinna trwać dłużej niż 6 miesięcy. O długości kuracji powinien zadecydować lekarz, z którym powinniśmy konsultować wszystkie aspekty związane z naszym zdrowiem podczas trwania kuracji.

Jeżeli wybierzemy kurację z suplementami diety bez recepty to sytuacja jest zdecydowanie prostsza i bardziej korzystna. Suplementy diety nie mają ograniczeń jeżeli chodzi o długość stosowania. Dostarczają one do organizmu niezbędnych substancji odżywczych i jeżeli stosujemy je zgodnie z zaleceniami odnośnie dziennego dawkowania, wówczas możemy kontynuować kurację przez cały czas. Jest to korzystna opcja, gdyż włosy stale utrzymują się w optymalnej kondycji. Takie rozwiązanie jest polecane również z tego powodu, że nie tylko zapewnia satysfakcjonujące efekty, ale przede wszystkim jest całkowicie bezpieczne.