Przejdź do treści
Strona główna » Oczyszczanie organizmu » Ile trwa oczyszczanie organizmu z toksyn – od czego zależy

Ile trwa oczyszczanie organizmu z toksyn – od czego zależy

Kiedy pada słowo „detoks”, większość ludzi myśli o oczyszczaniu lub poście, aby pozbyć się z organizmu zanieczyszczeń i odpadów metabolicznych. Czy wiesz, że Twój organizm codziennie przeprowadza detoks i neutralizuje szkodliwe substancje? Możemy jednak mu w tym pomóc i sprawić, aby ten proces był zdecydowanie bardziej wydajny.

Ile trwa oczyszczanie organizmu z toksyn

Jak zacząć oczyszczanie organizmu?

Jest to stopniowy proces, który wymaga poświęcenia i cierpliwości. Pierwszym krokiem w kierunku detoksykacji ciała jest wprowadzenie zmian w diecie.

Zamiana niezdrowej żywności na świeże owoce i warzywa to doskonały sposób na rozpoczęcie detoksu. Następnie należy zająć się wszelkimi podstawowymi problemami zdrowotnymi, które powodują słabą detoksykację w organizmie. Z naszego środowiska musimy usunąć wszelkie toksyny, które mogą wpływać negatywnie na nasz organizm. Musimy również zadbać o zdrowie naszej skóry, gdyż jak doskonale wiadomo jest to największy filtr naszego ciała.

Detoksykacja organizmu – ile powinna trwać?

Czas trwania detoksykacji zależy od Twojego organizmu. Niektórzy potrzebują tylko 21 dni, podczas gdy inni muszą trwać w detoksykacji nawet ponad 1,5 miesiąca. Obserwuj swój organizm, swoje samopoczucie i poziom zmęczenia. Jeśli czujesz się fatalnie, a oczyszczenia jest destrukcyjne to warto zrezygnować i pozwolić organizmowi się zregenerować! Lepiej dokończyć w późniejszym okresie.

Dieta oczyszczająca jest niskokaloryczna, więc przy pierwszym rozpoczęciu możesz czuć się senny lub wyczerpany. Powodem jest to, że aktywność fizyczna stymuluje eliminację toksyn z organizmu, choć może też prowadzić do zawrotów głowy lub omdleń. Nie rezygnuj jednak z treningów. Wystarczy codzienny spacer lub przejażdżka rowerem, aby utrzymać zdrowy organizm w okresie detoksykacji. Wieczorami weź ciepły prysznic lub kąpiel i postaraj się wykonać kilka ćwiczeń nieobciążających Twojego organizmu.

Warto oczyszczanie organizmu wspierać suplementami diety, które zapewniają niezbędnych substancji odżywczych oraz przyspieszają proces detoksykacji. Mogą nimi być: Fibre Select, Candidie Forte, Detoxyn, Probiosin Plus.

Ile trwa oczyszczanie organizmu z alkoholu

Podczas detoksykacji organizm pacjenta jest odtruwany z alkoholu. Zazwyczaj pacjent jest odtruwany z alkoholu w ciągu 5 dni, ale przywrócenie równowagi organizmu trwa znacznie dłużej. Jeśli pacjent jest leczony w klinice odwykowej, ważne jest indywidualne podejście. Wynika to z faktu, że do każdego uzależnionego należy podchodzić z należytą ostrożnością. Podczas detoksykacji substancja czynna jest eliminowana z organizmu. Jednak detoksykacja nie zawsze skutkuje zrównoważonym zdrowiem w organizmie. Ponieważ detoksykacja jest tylko początkiem trudnej walki z uzależnieniem, kluczowe znaczenie ma leczenie przez ekspertów. Długi okres czasu może być wymagany do regeneracji organizmu po rzuceniu alkoholu.

Oprócz tego, że detoksykacja jest tylko wstępem do interwencji terapeutycznej, musimy pamiętać, że wymaga ona skoncentrowanego wysiłku. Ponieważ pacjenci z zespołem abstynencyjnym nie są w stanie skoncentrować się na tyle, by dokładnie zbadać mechanizmy uzależnienia, destrukcyjne myśli i trudne emocje. Po przejściu tych wszystkich etapów pacjent jest w stanie skupić się na kompleksowym procesie zdrowienia.

Ile trwa oczyszczanie organizmu z używek

Ile trwa oczyszczanie organizmu z używek

Procedura usuwania z organizmu pacjenta toksyn pochodzących z narkotyków, wspomaganie psychiki i fizjologii uzależnionego w bolesnym procesie trzeźwienia oraz odżywianie jego organizmu i przywracanie mu równowagi biochemicznej to tzw. detoksykacja narkotykowa. Czas potrzebny na odtrucie narkomana zależy od głębokości uzależnienia, czasu, jaki upłynął od ostatniego zażycia narkotyków, oraz stanu zdrowia pacjenta. Zazwyczaj oczyszczanie organizmu z używek trwa od 7-10 dni.

Ile trwa oczyszczanie organizmu z toksyn i pasożytów?

Odpowiedź jest bardzo indywidualna. Zdrowy organizm ma naturalne mechanizmy oczyszczania się, które funkcjonują cały czas. Jeżeli dodatkowo wspomożemy je odpowiednim żywieniem i suplementacją, oczyszczanie powinno przebiegać szybciej i skuteczniej.

Osoby z szybszym metabolizmem, aby całkowicie oczyścić organizm z toksyn i pasożytów będą potrzebować około 3 tygodni. U innych osób proces ten może się wydłużyć i może potrwać nawet około 1,5 miesiąca.

Test na toksyny w organizmie

Test przesiewowy BICOM, który obejmuje około 60 próbek i jest odpowiedni dla osób, które nie są pewne, jaki test wykonać oraz dla prostej konserwacji zdrowia, służy do wykrywania chorób ciała lub złego stanu zdrowia. Należy zauważyć, że w tym teście uwzględnione są tylko niektóre dolegliwości z podanych grup patogenów i zanieczyszczeń. Osoby, które nie chcą zaczynać diagnostyki biorezonansowej np. tylko od pasożytów, mogą zacząć od Testu Kondycji Organizmu, który jest również najbardziej ekonomiczną metodą poznania najistotniejszych obciążeń. Test ten wykrywa między innymi pasożyty, pierwotniaki, boreliozę oraz niektóre bakterie, grzybice, wirusy (HPV i HHV), a także choroby autoimmunologiczne.