Przejdź do treści
Strona główna » Odchudzanie » Herbata na odchudzanie – Czy jest skuteczna? Jak działa?

Herbata na odchudzanie – Czy jest skuteczna? Jak działa?

Czy herbata na odchudzanie może wspomagać proces trawienny oraz spalanie tłuszczów? Czy jej właściwości pozwalają na przyspieszyć metabolizm i hamować apetyt? Na te i kilka innych pytań postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Herbata na odchudzanie

Jeśli poważnie myślisz o utracie wagi, prawdopodobnie znasz już podstawy diety i ćwiczeń. Jak jednak zoptymalizować swoje wysiłki, aby osiągnąć zamierzone cele?

Dla większości ludzi dobrym początkiem jest dodanie do swojej rutyny naturalnego środka pobudzającego metabolizm. Być może słyszałeś już o herbatach wspomagających utratę wagi. Ale które z nich naprawdę działają? W tym artykule dowiesz się, które herbatki odchudzające są najskuteczniejsze oraz na co zwracać uwagę podczas wyboru.

Jakie herbaty na odchudzanie są skuteczne? Na co zwracać uwagę?

Szukaj herbat, w których składzie wymieniony jest konkretny rodzaj rośliny. Większość herbat odchudzających zawiera zioła, takie jak pu-erh, oolong, rooibos lub herbata zielona. Uważa się, że aktywnym składnikiem tych ziół są polifenole – związki chemiczne o właściwościach przeciwutleniających. Badania sugerują, że herbaty zawierające polifenole mogą pomóc w utracie wagi w połączeniu z ćwiczeniami fizycznymi i zdrową dietą.

Unikaj herbat z napisem „naturalne aromaty” na etykiecie. Herbaty ziołowe mogą być aromatyzowane przez dodanie roślin, które w rzeczywistości nie mają żadnych wartości odżywczych – dodają jedynie cukier lub kalorie.

Skuteczne herbatki na odchudzanie – nasze propozycje.

herbatki na odchudzanie

Zielona herbata

Zielona herbata jest jednym z najbardziej znanych rodzajów herbaty i wiąże się z wieloma korzyściami zdrowotnymi. Wyciąg z zielonej herbaty może zwiększyć zdolność organizmu do spalania tłuszczu, zwłaszcza podczas ćwiczeń, ale nie tylko. Zawiera substancje bioaktywne, które sprawiają, że nawet w stanie spoczynku można spalić znaczne ilości kalorii.

Herbata Oolong

Herbata Oolong i herbata zielona pochodzą z rośliny Camellia sinensis. Mają pewne podobne właściwości i przynoszą wiele korzyści zdrowotnych. Picie herbaty oolong może pomóc obniżyć ciśnienie krwi, zmniejszyć poziom cholesterolu, poprawić funkcjonowanie serca i zwiększyć czujność umysłową. Herbata oolong pomaga także w odchudzaniu na różne sposoby, poprawiając trawienie i przyspieszając metabolizm.

Herbata biała

Biała herbata jest wytwarzana z pączków i liści tej samej rośliny, z której produkuje się herbatę zieloną i czarną. Ma ona łagodniejszy smak niż herbata czarna lub zielona, ponieważ nie jest utleniana w procesie przetwarzania, tak jak te herbaty. Oprócz tego, że jest doskonałym źródłem przeciwutleniaczy, biała herbata może pomóc zmniejszyć apetyt i zwiększyć spalanie tłuszczu.

Herbata czerwona

Czerwona herbata ma właściwości termogeniczne. Oznacza to, że zwiększa pracę organizmu ludzkiego w celu spalania kalorii. W przeciwieństwie do większości herbat, herbata czerwona nie zawiera tanin. Taniny to substancje zawarte w innych herbatach, które hamują wchłanianie żelaza przez organizm.

Czerwona herbata zawiera również polifenole, które pomagają w zmniejszaniu wagi i otyłości. Polifenole te pomagają w trawieniu tłuszczu i zapobiegają jego odkładaniu się w organizmie. Zmniejszają one także stan zapalny, który może prowadzić do otyłości i gromadzenia się tłuszczu w tkankach organizmu.

Herbata oczyszczająca na odchudzanie – co warto wiedzieć?

Herbaty detoksykacyjne zawierają pewne składniki, które mogą pomóc w utracie wagi, ale ich skuteczność zależy od sposobu spożywania herbaty i składników użytych w recepturze. Niektóre składniki działają jak środki moczopędne lub hamujące trawienie, podczas gdy inne pomagają w bardziej efektywnym trawieniu pokarmów. Niektóre zioła mają właściwości, które w kontakcie z tłuszczem mogą obkurczać komórki tłuszczowe.

Najlepszym sposobem na schudnięcie i utrzymanie wagi jest połączenie zdrowego odżywiania, regularnych ćwiczeń fizycznych, włączenia herbat oczyszczających do swojego stylu życia i prowadzenia zrównoważonego trybu życia. Jeżeli chciałbyś więcej dowiedzieć się na temat herbat bądź innych koktajli odchudzających to zachęcamy do przeczytania naszych recenzji na temat Hai Matcha oraz Slim Dream Shake.

Podsumowanie i kilka dodatkowych informacji

Substancje zawarte w herbatach odchudzających zwiększają poziom hormonów, które nakazują komórkom tłuszczowym rozkładać tłuszcz. Dzięki temu tłuszcz jest uwalniany do krwiobiegu i może być wykorzystany jako energia. Jeśli spojrzymy na etykiety suplementów diety na odchudzanie, w zdecydowanej większości z nich znajdziemy herbaty ziołowe jako jeden ze składników. Dzieje się tak, ponieważ herbaty zawierają grupę przeciwutleniaczy zwanych katechinami, które zwiększają wydatek energetyczny i utlenianie tłuszczu podczas ćwiczeń, zarówno u ludzi, jak i u zwierząt.

Kolejną zaletą herbaty jest zawartość kofeiny, która zwiększa termogenezę i mobilizuje kwasy tłuszczowe w krwiobiegu do wykorzystania jako „paliwo”. Istnieją również dowody na to, że wyciąg z herbaty może blokować wchłanianie węglowodanów. Oznacza to, że podczas spożywania posiłków, mniej kalorii jest przyswajanych. Zatem jeżeli chcesz stracić zbędne kilogramy i zapoczątkować proces odchudzania, to herbatki odchudzające mogą Ci znacznie ułatwić osiągnięcie celu.