Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Odżywianie i aktywność fizyczna » Ćwiczenia na cellulit – które są najskuteczniejsze i jak je wykonywać

Ćwiczenia na cellulit – które są najskuteczniejsze i jak je wykonywać

Ćwiczenia mogą pomóc w redukcji cellulitu poprzez wzmocnienie mięśni pod skórą, które podtrzymują ten obszar. To pomaga poprawić krążenie, aby zmniejszyć retencję płynów i rozbić toksyny w organizmie. Zobacz jakie ćwiczenia warto wykonywać, aby zwalczyć tę nieprzyjemną dolegliwość.

Ćwiczenia na cellulit

Czy można pozbyć się cellulitu za pomocą ćwiczeń?

Tak, możliwe jest pozbycie się cellulitu za pomocą ćwiczeń. Chociaż nie ma jednego „lekarstwa” na cellulit, regularne ćwiczenia mogą pomóc w zmniejszeniu jego widoczności. Ćwiczenia pomagają tonować mięśnie i poprawiają krążenie, co może pomóc w zmniejszeniu wyglądu cellulitu. Pomaga również nadać skórze jędrniejszy wygląd i zmniejszyć podatność na uszkodzenia słoneczne. Gdy ludzie się starzeją, ich złogi tłuszczu stają się bardziej skoncentrowane w okolicy ud i pośladków, wówczas zwiększona aktywność fizyczna może zapobiegać jego nadmiernemu odkładaniu się.

Ćwiczenia na cellulit – efekty jakie możemy osiągnąć

Istnieje wiele różnych ćwiczeń na cellulit na udach i pośladkach, które mogą pomóc w jego zredukowaniu. Ćwiczenia te mogą wzmocnić mięśnie, co może pomóc zmniejszyć ilość tłuszczu, który jest tam przechowywany. Dodatkowo, mogą pomóc poprawić krążenie i drenaż limfatyczny, co korzystnie wpływa na redukcję cellulitu z ud i pośladków.

Dlaczego warto wykonywać ćwiczenia na cellulit?

Ćwiczenia na cellulit mają za zadanie poprawić krążenie i rozbić złogi tłuszczu w tkance łącznej pod skórą. Zwiększa to produkcję kolagenu, co poprawia elastyczność i zmniejsza widoczność cellulitu. Zwiększają również przepływ krwi do komórek tłuszczowych, co pomaga im spalić więcej kalorii. Ponadto pomagają zwiększyć metabolizm; zmniejszyć retencję wody; rozbić komórki tłuszczowe; napiąć mięśnie; i poprawić elastyczność w obszarze bioder, ud i pośladków.

Jak długo trzeba ćwiczyć żeby pozbyć się cellulitu?

Odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta, ponieważ zależy to od tego, ile ćwiczysz i jaki rodzaj ćwiczeń wybierzesz.

Jeśli chcesz tylko schudnąć i poprawić kształt swojego ciała, to ćwiczenia przez 20 minut dziennie wystarczą, aby uzyskać efekty. Jeśli jednak Twoim celem jest pozbycie się cellulitu, wtedy powinnaś zwiększyć czas poświęcony na trening z 20 do 30 minut, a nawet więcej.

Najważniejsza jest konsekwencja – jeśli nie będziesz trenować regularnie, to Twoje oczekiwane efekty przyjdą znacznie później. Ciężka praca, odpowiednie nastawienie i zdrowe odżywianie to klucz do sukcesu.

Jakie ćwiczenia na cellulit wybrać?

Jakie ćwiczenia na cellulit wybrać?

Każde ćwiczenia redukujące cellulit na nogach i pośladkach powinny być wykonywane systematycznie i bardzo dokładnie. Należy je wykonywać bez pośpiechu, a w razie potrzeby poprosić kogoś o asystę. Ćwiczenia można wykonywać zarówno z ciężarkami, jak również bez dodatkowych obciążeń. Dzięki ćwiczeniom możemy pozbyć się pomarańczowej skórki, ale również wzmocnić mięśnie nóg, zmniejszyć ciężar ciała, poprawić kondycję oraz ujędrnić skórę.

Ćwiczenia na nogi – Jak zmniejszyć cellulit na nogach?

Przysiady są doskonałym ćwiczeniem na tonizowanie nóg i okolic pośladków. Pomagają one również zmniejszyć cellulit ze względu na ich zdolność do zwiększenia przepływu krwi do tych obszarów. Aby poprawnie wykonać przysiady, stań ze stopami na szerokość ramion i opuść się tak, jakbyś siedziała na krześle za sobą. Kolana powinny być ustawione pod kątem 90 stopni podczas schodzenia do tej pozycji z wyprostowanymi plecami i głową w górze przez cały czas trwania ćwiczenia. Przysiady można wykonywać z użyciem ciężarków lub w ogóle bez dodatkowego sprzętu – wszystko zależy od naszych upodobań.

Cellulit na udach – ćwiczenia

Podnoszenie nóg – Połóż się na plecach z wyprostowanymi nogami przed sobą. Zegnij kolana w kierunku klatki piersiowej, ale podnieś je tylko na tyle, na ile będzie to możliwe bez powodowania bólu lub dyskomfortu w okolicy pleców. Utrzymaj tę pozycję przez 30 sekund, a następnie ponownie wyprostuj nogi, tak aby były skierowane w stronę sufitu.

Ćwiczenia na brzuch

Brzuszki – połóż się na plecach ze stopami płasko na podłodze i kolanami zgiętymi pod kątem 45 stopni. Ręce umieść za głową i schowaj brodę do klatki piersiowej, tak abyś patrzyła w sufit. Z napiętym brzuchem i trzymając plecy prosto, podnieś nogi w kierunku klatki piersiowej, aż prawie jej dotkną, a następnie powoli opuść je z powrotem w dół. Podczas wykonywania ćwiczenia, mięśnie brzucha muszą być napięte.

Ćwiczenia na ramiona

Cellulit na ramionach najlepiej zredukować ćwiczeniami aerobowymi. Możemy również wykonywać ćwiczenia siłowe np. z hantlami. Dobrym rozwiązaniem może również okazać się pływanie. Chodzi o to, aby wprawić w ruch mięśnie i zwiększyć spalanie tkanki tłuszczowej w tamtych obszarach.

Bieganie a cellulit

Bieganie jest to aktywność fizyczna, która również bardzo korzystnie może wpływać na redukcję cellulitu. Jak w przypadku innych ćwiczeń, bardzo ważna jest regularność. Jeżeli będziemy biegać raz w miesiącu, raczej nie zauważymy efektów. Ważna jest również długość biegania. Należy pamiętać, że podczas tej czynności, podczas spokojnego treningu warstwa tłuszczowa jest spalana po około 30 minutach. Wcześniej nasz organizm wydala energię. Dlatego warto poświęcić nieco więcej czasu, a efekty zapewne będą satysfakcjonujące.

Ćwiczenia na cellulit + suplementy diety

Dzięki ćwiczeniom na cellulit możemy osiągnąć zadowalające nas rezultaty. Jeżeli połączymy je razem z dietą i zdrowym stylem życia, efekty będą jeszcze lepsze. Jednak, gdy chcemy znacznie przyspieszyć ten proces i osiągnąć piękną sylwetkę redukując cellulit w krótszym czasie, potrzebne będą nam suplementy diety, które w odpowiedni sposób zaopatrzą nasz organizm w niezbędne substancje odżywcze. Ich właściwości pozwalają w szybszym tempie spalać kalorie, przyspieszają metabolizm, a tym samym zwiększają efektywność naszych treningów. Przykładami takich suplementów są :