Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Seksualność » Co to libido i jak zwiększyć jego poziom?

Co to libido i jak zwiększyć jego poziom?

O tym co to jest libido mówi się często, ale jakie są sposoby, aby je podwyższyć już rzadziej. Czy warto wypróbować domowe sposoby na libido, a może lepszym rozwiązaniem okażą się suplementy diety? Zobacz jakich efektów możesz się spodziewać.

Co to libido - kobieta z różą

Brak ochoty na seks zarówno u kobiet jak i u mężczyzn często negatywni odbija się na zdrowiu psychicznym. Seks jest to nieodłączna część naszego życia i jest na prawdę bardzo ważnym elementem. Dlatego, jeżeli zauważymy spadek libido również u siebie – to nie powinniśmy tego bagatelizować. Ludzie mają skłonność do tego, aby usprawiedliwiać tego typu problemy mówiąc, że to przez przemęczenie, że mają problemy w pracy itp. Oczywiście te aspekty mają znaczenie, jednak nie możemy liczyć na to, że problem rozwiąże się sam. W tym artykule dowiesz się czym jest libido, jak zwiększyć poziom libido u kobiet i mężczyzn oraz przedstawimy Ci alternatywne metody, aby to libido podnieść.

Co to jest libido i dlaczego zmniejsza się ochota na seks

Libido to wewnętrzny popęd seksualny. U każdej osoby ta wartość będzie odmienna. Są osoby, które bez seksu nie mogą wytrzymać kilku godzin, a są również takie, które mogłyby żyć całkowicie wolne od seksu. Przesada ani w jedną, ani w drugą stronę nie jest odpowiednia dla naszego życia psychicznego. Należy pamiętać, że poziom libido stale się zmienia i może być on zależny od wielu czynników. Zapewne nie raz w Twoim życiu pojawiały się okresy, gdzie chęć na seks znacznie się nasilała, zaś po kilku dniach popęd seksualny stopował. Takie zjawisko nazywa się wahaniami poziomu libido i jest to rzecz całkowicie naturalna. Powodów takich zmian może być wiele np. stres, zmęczenie, depresja itp. Dokładniej o przyczynach spadku libido przeczytasz w dalszej części artykułu.

Co powoduje spadek libido?

Zmniejszona aktywność seksualna, która jest następstwem spadku libido może mieć wiele przyczyn. Do najczęstszych możemy zaliczyć:

  • Choroby takie jak depresja, cukrzyca, nowotwory, oraz problemy z prostatą
  • Zaburzenia hormonalne takie jak: podwyższony poziom prolaktyny, nadczynność tarczycy, niedoczynność tarczycy, zbyt niski poziom testosteronu, niedobór estrogenów
  • Zażywanie antydepresantów
  • Stosowanie używek
  • Problemy emocjonalne
  • Stres i przemęczenie

Jak zwiększyć poziom libido?

Zawsze rozwiązywanie problemu z spadkiem libido, należy rozpocząć od skrupulatnej analizy tego, co mogło być głównym powodem. Często może się okazać, że wystarczy ograniczenie stresu lub odpowiednia dieta. Może być również tak, że poprawa naszego popędu seksualnego będzie kosztować nas wielu wyrzeczeń i będzie to długi okres. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji oraz podłoża problemu. Warto dokładnie przyglądać się, jak nasz organizm reaguje na poszczególne sytuacje, nawyki oraz codzienne czynności. Może występuje tam coś, co szczególnie negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Może to być nawet zwykła kawa.. Z pozoru wydaje się, że spożywanie kawy jest czymś zupełnie normalnym i nawet nie bierzemy tego pod uwagę, podczas gdy nadmierne spożywanie kawy w dużych ilościach może właśnie zaburzać pracę organizmu. Zatem w pierwszej kolejności obserwujmy swój organizm i wprowadzajmy delikatne zmiany takie jak odpowiednia dieta, więcej ruchu na świeżym powietrzu, unikanie stresu. Następnie możemy wypróbować metod, które są powszechnie stosowane takich jak feromony, afrodyzjaki bądź tabletki na libido takie jak np.: VigraFast.

Zwiększenie libido domowe sposoby

Istnieje wiele różnych metod i aktywności, które możemy wprowadzić do naszego życia co może korzystnie wpłynąć na większą ochotę na seks. Najprostszą czynnością, od której należy zacząć jest po prostu odpowiedni sen i wypoczynek. Doskonałym rozwiązaniem jest również wprowadzenie dodatkowych aktywności ruchowych oraz wzbogacona dieta. Możemy np. do swojej codziennej diety dodać seler naciowy. Jest to bardzo skuteczny stymulator seksualny i w swoim składzie zawiera znaczne ilości androsteronu – męskiego hormonu płciowego. Jest to jednak rozwiązanie bardziej dla mężczyzn niż dla pań. Hormon ten jest wydzielany wraz z potem i intensywnie oddziałuje na podświadomość (feromon).

Kolejnym krokiem powinna być rezygnacja z używek. Palenie papierosów oraz spożywanie alkoholu negatywnie wpływa na przepływ krwi do narządów płciowych. Dodatkowo zapach owych używek może być nieprzyjemny dla partnera. Do swojego życia powinniśmy wprowadzić także więcej aktywności realizowanych wspólnie z partnerem. Pozwoli to znacznie zacieśnić relacje co korzystnie wpłynie na poziom libido. Odpowiedni nastrój w sypialni, kuszące stroje i przyjemna muzyka – to również elementy, o których nie można zapomnieć. W tym momencie należy również wspomnieć o wykorzystaniu naturalnych feromonów oraz afrodyzjaków. Stosowane są one od wieków, a ich dużą zaletą jest to, że nie wymagają od nas wielkiego wysiłku, a mogą znacząco poprawić życie seksualne. O tym jakie feromony wybrać i dla kogo są odpowiednie przeczytasz w kolejnej części artykułu.

Spadek libido - feromony

Jak zwiększyć libido u mężczyzn?

Wpływ na libido ma wiele czynników. Różnią się one w zależności od naszej płci. Co zatem może okazać się skuteczne dla mężczyzn? Oczywiście należy rozpocząć od codziennych czynności, które zostały już opisane takich jak odpowiedni wypoczynek, aktywność fizyczna i dieta. W kolejnej fazie możemy sięgnąć po tabletki na potencję. Pozwoli nam to znacznie uskutecznić nasze działania i powinno skutecznie wpłynąć na problem jakim jest obniżone libido. Dodatkowo możemy również zastosować wcześniej wspomniane feromony dla mężczyzn takie jak : Désir Éternel Homme. Swoją uwagę również warto zwrócić na naturalne afrodyzjaki. Mogą nimi być chociażby owoce morza.

Libido u kobiet – jak je zwiększyć?

Problem z popędem seksualnym zwykle ma nieco inne podłoże u kobiet niż u mężczyzn. Kobiety są bardziej delikatne, potrzebują więcej namiętności, bardzo ważna jest dla nich atmosfera. Właśnie od tego powinniśmy rozpocząć swoją pracę nad poprawą kobiecego libido. Warto wprowadzić do sypialni różnego rodzaju gadżety, ponętne stroje i próbować nowych „smaków seksu”. Rutyna nie jest dobra w seksie, dlatego stale musimy dążyć do tego, aby nie ograniczać się jedynie do kontaktów seksualnych, które wykonujemy z przyzwyczajenia i nie czerpiemy z nich przyjemności. Niskie libido może być również konsekwencją tego, że nie odczuwamy zainteresowania partnera swoją osobą. Może warto dodać coś bardziej ekscytującego i szalonego do aktywności seksualnych? Może warto również skorzystać z feromonów dla kobiet Désir Éternel Femme. Korzystnie wpłynie to na libido partnera co korzystnie przełoży się na Twój popęd płciowy.

Podwyższone libido – jak sobie z nim poradzić?

Omówiliśmy sposoby jak zwiększyć poziom libido i jaki ma to wpływ na podejmowania aktywności seksualnej. Co w przypadku, gdy problemem jest zbyt wysokie libido? Na samym początku artykułu, wspomnieliśmy o tym, że libido powinno być utrzymywane na odpowiednim poziomie i nie może być ani za niskie, ani zbyt wysokie. Jak zatem poradzić sobie z podwyższonym libidem? Jeżeli jesteś młodą osoba, to Twoje hormony buzują i jest to rzecz normalna, że ochota na seks jest znacznie wzmożona. Jeżeli jednak, ten etap masz już za sobą, natomiast popęd seksualny jest znacznie wyższy niż optymalny i negatywnie wpływa to na Twoje funkcjonowanie, to niestety konieczna będzie wizyta u specjalisty. Nie zalecamy stosowania żadnych domowych sposobów, gdyż jest to po prostu ryzykowne. Podwyższone libido może być skutkiem chorób, które wpływają na zmiany w gospodarce hormonalnej i pracy mózgu. Dlatego należy skonsultować się z lekarzem, aby dokładnie zbadać przyczynę problemu.