Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Odżywianie i aktywność fizyczna » Cellulit na brzuchu – jak szybko się go pozbyć?

Cellulit na brzuchu – jak szybko się go pozbyć?

Cellulit na brzuchu może powstawać z wielu powodów. Bardzo zgubnym jest stwierdzenie, że dotyczy on jedynie kobiet z nadwagą. Jest to jeden z powodów jego powstawania, jednak może on dotyczyć również szczupłych kobiet, jak i mężczyzn. Ważne jest to, aby szybko zlokalizować źródło problemu, skutecznie je wyeliminować, a potem w efektywny sposób rozpocząć usuwanie cellulitu i regenerację skóry.

Cellulit na brzuchu

Od czego jest cellulit na brzuchu – przyczyny

Istnieje wiele możliwych przyczyn powstawania cellulitu na brzuchu. Może to być spowodowane złą dietą, brakiem ćwiczeń(słaba aktywność fizyczna), problem genetyczny, siedzący tryb życia, problemy z krążeniem, noszenie zbyt obcisłych ubrań lub problemy hormonalne. Aby pozbyć się cellulitu z brzucha, jak również z innych partii ciała takich jak np. uda, pośladki, należy rozpoznać przyczynę powstawania skórki pomarańczowej, a następnie podjąć działania, które tę przyczynę usuną. W dalszym etapie możemy się skupić już na samych skutkach cellulitu i po prostu go zlikwidować za pomocą skutecznych metod.

Cellulit na brzuchu po ciąży

Po ciąży u wielu kobiet pozostaje cellulit na brzuchu. Jest to często spowodowane rozciąganiem się skóry i gromadzeniem się tłuszczu w tym obszarze. Jest kilka rzeczy, które można zrobić, aby go zredukować.

Można zastosować krem ujędrniający lub balsam, który zawiera kofeinę. Może to pomóc tymczasowo napiąć skórę i sprawić, że cellulit będzie mniej widoczny. Warto również spróbować szczotkowania skóry na sucho przed zastosowaniem jakiegokolwiek rodzaju kosmetyku. Pomoże to złuszczyć skórę i poprawić krążenie.

Cellulit na brzuchu u mężczyzn

Cellulit u mężczyzn występuje niezwykle rzadko, jednak w ostatnich latach problem z nierównomiernie rozłożoną tkanką tłuszczową dotyka coraz większej liczby panów. Dlaczego cellulit, uważany za zjawisko typowe dla kobiet, może zajmować także męskie części ciała? Najczęściej jest to problem hormonalny. Wysoki poziom testosteronu oraz innych androgenów sprawia, że cellulit nie występuje u mężczyzn. Jeżeli jednak zachodzi sytuacja, że poziom owych hormonów jest znacznie obniżony, wówczas może zaistnieć zjawisko cellulitu, które często jest zwany też pomarańczową skórką.

Jak pozbyć się cellulitu na brzuchu?

Jak pozbyć się cellulitu na brzuchu

Pozbycie się skórki pomarańczowej powinno rozpoczynać się od wyeliminowania przyczyny jego powstawania. Jeżeli już z tym się uporamy, do naszej dyspozycji jest kilka skutecznych metod, które pomogą w walce z cellulitem na brzuchu oraz w innych partiach ciała. Należą do nich zabiegi medycyny estetycznej, ćwiczenia antycellulitowe, masaże i peelingi, suplementy diety, odpowiednia dieta oraz domowe sposoby, które pomogą pozbyć się cellulitu.

Cellulit na brzuchu – zabiegi

Endermologia brzucha

Endermologia to rodzaj masażu mechanicznego, który polega na stymulacji skóry i tkanki podskórnej. Zabieg wykonywany jest przy użyciu specjalnej głowicy pracującej w podciśnieniu, wyposażonej w dwie rolki i zmotoryzowaną klapkę. Jego działanie pozwala na poprawę wyglądu skóry, ułatwia drenaż limfatyczny, zmniejsza zatrzymywanie płynów w tkankach oraz modeluje sylwetkę. Najlepszy efekt można osiągnąć łącząc endermologię z innymi zabiegami antycellulitowymi.

Karboksyterapia, czyli mezoterapia dwutlenkiem węgla

Karboksyterapia to iniekcyjny zabieg na cellulit. Dwutlenek węgla wnika w tkanki i po czym następuje silne rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz powstanie nowych. W miejscu zastrzyku znacznie zwiększa się przepływ krwi oraz transport tlenu i składników odżywczych. Skóra stymulowana jest do intensywniejszej regeneracji. Zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny, co przyczynia się do wzmocnienia skóry. 

Mezoterapia

Jest to zabieg, który często stosuje się w przypadku zaawansowanego cellulitu. Polega na wstrzyknięciu pod skórę specjalnej mieszanki, która składa się z 2 substancji czynnych. Pierwsza odpowiada za krążenie w obrębie struktury skóry, zaś druga przyspiesza proces spalania tłuszczu.

Kriolipoliza

Jest to leczenie miejscowe. Głowicę zasysającą tkankę przykłada się do poszczególnej partii ciała, która oddziałuje na skórę zimnem sięgającym -9 stopni Celsjusza. Zimno wymraża komórki tłuszczowe doprowadzając do ich naturalnego obumarcia.

Cellulit na brzuchu – ćwiczenia

Pojawienie się cellulitu na brzuchu może być znakiem, że to odpowiedni moment wdrożyć do naszej codzienności większą aktywność fizyczną. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się brzuszki. Wykonując to ćwiczenie znacznie redukujemy tkankę tłuszczową z brzucha, a przez to zmniejszamy widoczność cellulitu. Jeżeli nie jesteśmy zwolennikami tego rodzaju ćwiczeń to możemy również wybrać się na basen. Pływanie świetnie aktywuje wiele partii ciała. Skuteczną aktywnością fizyczną może okazać się również jazda na rowerze, energiczny spacer, a nawet taniec. Ważne jest, aby podczas ćwiczeń najbardziej skupiać się na zaangażowaniu tych partii ciała, które są dotknięte cellulitem.

Domowe sposoby na cellulit na brzuchu

Widoczność pomarańczowej skórki możemy znacznie zredukować poprawiając stan naszej skóry po przez jej regeneracje oraz odpowiednie odżywienie w składniki odżywcze. Jeżeli w naszym życiu występuje brak aktywności fizycznej to warto wykonać w domu kilka dodatkowych czynności, które pozwolą na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Nie muszą być to ciężkie ćwiczenia, ale delikatne rozciąganie itp., które możesz wykonać w domu, bez konieczności wykorzystywania dodatkowych sprzętów.

Jeżeli chodzi o odpowiednie odżywienie skóry to warto zastosować suplementy diety. Może nim być Perfect Body Cellulite. Są to tabletki o naturalnym składzie, które zapewnią naszej skórze wszystkich niezbędnych substancji odżywczych, zadbają o jej szybką regenerację i odpowiednio ją nawilżą. Wraz z suplementami możemy również stosować różnego rodzaju peelingi złuszczające. Skuteczny może okazać się peeling kawowy. Nie tylko pomaga w walce z cellulitem, ale doskonale może się sprawdzić do zwiększania gładkości skóry. Pamiętajmy, że najlepsze efekty zapewni nam regularne stosowanie.

Masaż na cellulit na brzuchu

Większość kobiet wykorzystuje rękawice do masażu lub tzw. bańkę antycellulitową(bańka chińska). Druga opcja zapewnia skuteczniejsze efekty i pozytywniej wpływa na skórę. Dodatkowo pozwala na redukcję cellulitu nie tylko na brzuchu, udach i pośladkach, ale również z trudno dostępnych miejsc. Warto również zaopatrzyć się w serum antycellulitowe. Zestawem odpowiednim w takim przypadku jest zestaw: Celleasy Perfect Body Serum.

Dieta antycellulitowa

W diecie antycellulitowej nie może zabraknąć produktów o działaniu moczopędnym, czyli na przykład pomidorów, arbuzów, ogórków, karczochów, sałaty czy buraków. Ważne jest również, aby pić odpowiednią ilość wody (minimum 2 litry dziennie). Kategorycznie należy odstawić na bok wysoko przetworzoną żywność, a w to miejsce wstawić posiłki oparte na warzywach i owocach. Pozwoli to nie tylko zmniejszyć tkankę tłuszczową, ale również pomoże wydalić toksyny z organizmu. Starajmy się unikać gotowych potraw zakupionych w sklepie, gdyż często zawierają sporą ilość soli, która jest niewskazana.